Kategorie
Szukaj

Gładzie w Jaworze

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 761 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Jaworze

Solidne Gładzie Szpachlowe

1 opinia
Gładzie Jawor

Der-bud świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Jawora i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Najlepsze Gładzie Gipsowe

1 opinia
FUH SMIGI USŁUGI BUDOWLANE - Najlepsze Gładzie Gipsowe Jawor

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z FUH SMIGI USŁUGI BUDOWLANE. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Solidne Położenie Gładzi Jawor

1 opinia
IBG Trade & Services Sp. z o.o. - Solidne Położenie Gładzi Jawor

Po prostu zleć prace dotyczące położenia gładzi specjalistom z miejscowości Jawor. Urzekną Cię swoimi kompetencjami i fachowością. W okolicy Jawora nie mają sobie równych. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi w Jaworze

1 opinia
F.H.U. Krzysztof Andrejczuk - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi w Jaworze

Wiele długich lat pracownicy firmy F.H.U. Krzysztof Andrejczuk świadczą usługi z zakresu kładzenia gładzi, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

HDRemel

1 opinia
HDRemel - Świetne Gładzie Gipsowe Jawor

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji HDRemel. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

1 opinia
GLAZUR PROJEKT - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Jawor

Zleć zadanie kładzenia gładzi ekspertom firmy GLAZUR PROJEKT z miejscowości Jawor. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Jawora są jednymi z najlepszych. Przedzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - naprawdę warto.

SOL-BUD

1 opinia
SOL-BUD - Profesjonalne Kładzenie Gładzi Jawor

W dalszym ciągu szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - SOL-BUD jest do Twoich usług. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

MARBUD MARCIN LORENC

MARBUD MARCIN LORENC - Staranne Gładzie Gipsowe Jawor

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z MARBUD MARCIN LORENC poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Profesjonalne Gładzenie Ścian Jawor

Kam - An Kami Andrejczuk - Profesjonalne Gładzenie Ścian Jawor

Wiele długich lat pracownicy Kam - An Kami Andrejczuk wykonują usługi z zakresu gładzenia ścian, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DATABAU

DATABAU - Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Jawor

Kładzenie gładzi to najważniejszy temat dla ekipy z firmy DATABAU - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Jaworze (14)

Świetne Gładzie Jawor

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-06 do 2023-03-06

 • Wilczyce

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Legnica

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Jawor

Zakres zlecenia: gładzie gipsowe Powierzchnia: ok. 4100m2 Rodzaj obiektu: budynek socjalno-biurowy Termin: jak najszybciej...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Legnica

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Legnica

Jeśli konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m². Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Legnica

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Legnica

Położenie gładzi, do 100m², Legnica

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Złotoryja

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Złotoryja

Szukam firmy na położenie gładzi, 60m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wałbrzych

Solidne Gładzie

Ten Klient myśli, że solidne gładzie to trudny temat. Napisał zgłoszenie o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Wałbrzych

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Kamienna Góra

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-12-22 do 2022-12-30

 • Kamienna Góra

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Świdnica

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-16 do 2023-02-16

 • Świdnica

Profesjonalne Gładzie

Ten Zlecający w dalszym ciągu potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², chcąc trafić w dobre miejsce. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Świdnica

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bukówek

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bukówek
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty