Kategorie
Szukaj

Gładzie w Jaworznie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Jaworznie

Dominik Gips

8 opinii
Gładzie Jaworzno

Potrzebujesz specjalisty od gładzi na mokro? Zaufaj doświadczeniu Dominik Gips. Zarezerwuj termin od razu!

MAT AKUSTIK

4 opinie
MAT AKUSTIK - Doskonałe Gładzie Gipsowe Jaworzno

Uwierz fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij MAT AKUSTIK. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się od razu!

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Jaworzno

2 opinie
Adrian Trelak - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Jaworzno

Nadal szukasz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Adrian Trelak. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - naprawdę warto.

Staranne Gładzie Na Mokro Jaworzno

5 opinii
ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze - Staranne Gładzie Na Mokro Jaworzno

Przygotowanie gładzi na mokro będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. ZŁOTA RĄCZKA - naprawy w domu i w biurze ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Fantastyczne Gładzenie Ścian

3 opinie
Firma A.F.J.Chrobak - Fantastyczne Gładzenie Ścian Jaworzno

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie specjalistom od gładzenia ścian z Jaworzna. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Therm-bud

1 opinia
Therm-bud - Staranne Gładzie Szpachlowe Jaworzno

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z doświadczenia Therm-bud. Jaworzno i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Paw-bud

2 opinie
Paw-bud - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Jaworzno

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Paw-bud. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Profesjonalne Położenie Gładzi w Jaworznie

3 opinie
PPUH WOGAZ Wiesław Banasik w spadku - Profesjonalne Położenie Gładzi w Jaworznie

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Piotr Baran

4 opinie
Piotr Baran - Najlepsze Kładzenie Gładzi Jaworzno

Po prostu zleć usługę kładzenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Jaworzno. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Jaworzna są w ścisłej czołówce. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

NEW-HOUSE

1 opinia
NEW-HOUSE - Najlepsze Gładzie Gipsowe Jaworzno

Przygotowanie gładzi szpachlowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. NEW-HOUSE ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Jaworznie (17)

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Jaworzno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Jaworzno

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m², Jaworzno

Ten Klient jest zdania, że staranne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Umów się na rozmowę jeszcze dziś i prześlij ofertę.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Jaworzno

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Chrzanów

Zrealizuj zadanie pierwszorzędnego położenia gładzi o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m²", jako ekspert z miejscowości Chrzanów. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Chrzanowa jesteś w ścisłej czołówce. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-07-28 do 2023-08-05

 • Chrzanów

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Jaworzno

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Mysłowice

Kładzenie Gładzi

Zrealizuj zadanie najlepszego kładzenia gładzi o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 210m²", jako specjalista z miejscowości Sosnowiec. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Sosnowca jesteś jednym z najlepszych. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - sprawdź!

2023-06-05 do 2023-06-13

 • Sosnowiec

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Na mokro bezpyłowo Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Sosnowiec

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-08-03...

2023-08-02 do 2023-08-10

 • Sosnowiec

Zapytanie o położenie gładzi, 64m², Sosnowiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 64m² Informacje dodatkowe: Zwykła gładź pod malowanie Termin rozpoczęcia prac: 2024-07-15...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Sosnowiec

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-10-03 do 2023-10-11

 • Sosnowiec

Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Bukowno

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Bukowno

Kładzenie Gładzi

Szukasz zlecenia jako specjalista od pierwszorzędnego kładzenia gładzi w miejscowości Małopolskie lub w pobliskich miastach? Przedłóż bezkonkurencyjną propozycję temu Klientowi - skontaktuj się już dziś, nie pożałujesz.

2023-06-16 do 2023-06-16

 • Libiąż

Kładzenie Gładzi

Ten Zleceniodawca napisał "Położenie gładzi, do 100m²". Zrealizuj zlecenie profesjonalnego kładzenia gładzi jako fachowiec w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania prac z okolic Śląskiego i przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi od razu.

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Chełm Śląski

Zlecę szpachlowanie, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako solidny fachowiec z zakresu solidnego gładzenia ścian z Dąbrowy Górniczej? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-10-09 do 2023-10-17

 • Dąbrowa Górnicza

Gładzenie Ścian

Potrzebujesz klienta jako specjalista od pierwszorzędnego gładzenia ścian w rejonie Dąbrowy Górniczej lub w pobliskim rejonie? Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Dąbrowa Górnicza

Szukam firmy na położenie gładzi, 301-500m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: 2024-03-01...

2023-11-30 do 2023-12-08
dodano wczoraj o 19:18

 • Dąbrowa Górnicza

Położenie gładzi, 301-500m², Dąbrowa Górnicza

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Dąbrowa Górnicza

Solidne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: nowe mieszkanie - gladzie ze szlifowaniem , Termin rozpoczęcia prac: 2023-12-04...

2023-11-04 do 2023-11-12

 • Dąbrowa Górnicza
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty