Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kartuzach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 762 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kartuzach

Najlepsze Gładzenie Ścian

21 opinii
Gładzie Kartuzy

Wiele długich lat pracownicy firmy KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński świadczą usługi z zakresu najlepszego gładzenia ścian, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Piotr Wasilewski

9 opinii
Piotr Wasilewski - Doskonałe Kładzenie Gładzi Kartuzy

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Porządne Gładzie Szpachlowe Kartuzy

11 opinii
EMIPICTON KAWAŁA MICHAŁ - Porządne Gładzie Szpachlowe Kartuzy

Bezkonkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze atuty firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Mają propozycję dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Świetne Gładzie Bezpyłowe w Kartuzach

5 opinii
Henryk Świątek - Świetne Gładzie Bezpyłowe w Kartuzach

Właśnie wybierasz rzetelnego profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Henryk Świątek z Kartuz będzie najszybszą drogą. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Usługi Ogólnobudowlane i wykończeniowe

4 opinie
Usługi Ogólnobudowlane i wykończeniowe - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Kartuzy

Poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu Usługi Ogólnobudowlane i wykończeniowe. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

MAR-BUD

1 opinia
MAR-BUD - Pierwszorzędne Gładzie Kartuzy

Gładzie na najwyższym poziomie to dla firmy MAR-BUD pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Zapytaj o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Dawid Sikora

4 opinie
Dawid Sikora - Perfekcyjne Gładzie Kartuzy

Eksperci z Dawid Sikora to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty z dziedziny gładzi. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

Doskonałe Gładzie Gipsowe

5 opinii
HEITOM Sp.z o.o Tomasz Heimowski - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kartuzy

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Wykorzystaj kompetencje HEITOM Sp.z o.o Tomasz Heimowski. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Solidne Kładzenie Gładzi Kartuzy

1 opinia
Drawc-Pol - Solidne Kładzenie Gładzi Kartuzy

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

PT HOUSE Przemysław Trzciński firma ogólnobudowlana

3 opinie
PT HOUSE Przemysław Trzciński firma ogólnobudowlana - Profesjonalne Położenie Gładzi Kartuzy

Po prostu zleć zadanie położenia gładzi ekspertom firmy PT HOUSE Przemysław Trzciński firma ogólnobudowlana z miejscowości Kartuzy. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. W okolicy Kartuz nie mają sobie równych. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - zobacz!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kartuzach (16)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 60m², Kartuzy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-10 do 2023-06-18
dodano 12 godzin temu

 • Kartuzy

Położenie gładzi, 301-500m², Przyjaźń

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zapytanie jako doświadczony fachowiec w tym fachu. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-29 do 2023-05-29

 • Przyjaźń

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Sikorzyno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Może być maszynowo jesli to lepiej, szybciej i taniej niż tradycyjnie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy w...

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Sikorzyno

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Pępowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Poszukuje ekipy, która położy gładź z wykończeniem na suficie w nowo budowanym domu jednorodzinnym. Termin ...

2023-02-11 do 2023-02-20

 • Pępowo

Potrzebna ekipa na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Kartuzy

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są pewni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od położenia gładzi. Wyczerpującą ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Kartuzy

Profesjonalne Kładzenie Gładzi Kartuzy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-16 do 2023-01-16

 • Gołubie

Doskonałe Położenie Gładzi Kartuzy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 250m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-12-14 do 2022-12-22

 • Tokary

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 500m², Żukowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Żukowo

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Kartuzy

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Kętrzyno

Potrzebna ekipa na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Linia

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Linia

Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Szumleś Szlachecki

Zrealizowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Szumleś szlachecki

Zapotrzebowanie na szpachlowanie, 150m², Mierzeszyn

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu położenia gładzi wykonaj zlecenie na położenie gładzi. Poznaj szczegóły zapytania - Zapotrzebowanie na szpachlowanie, 150m². Dokładne informacje prześlij po kontakcie.

2023-03-27 do 2023-03-28

 • Mierzeszyn

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Potrzebuje polozyc gladz na tynk cementowo wapienny. Powierzchnia do wygladzenie 100m2. Do wykonania w Lublewo G...

2023-05-15 do 2023-05-23

 • Kolbudy

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kładzenie gładzi są dobrej jakości. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2022-12-16 do 2022-12-17

 • Cewice

Szukam firmy na położenie gładzi, 104m², Czaple

Chcesz znaleźć Klienta jako dobry profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Pomorskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Jeśli chcesz poznać dokładne informacje skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

2023-01-31 do 2023-02-02

 • Czaple

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Bojano

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Bojano
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty