Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kłodzku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kłodzku

Najlepsze Kładzenie Gładzi

5 opinii
Gładzie Kłodzko

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

eReM-BUD

8 opinii
eReM-BUD - Znakomite Gładzie Gipsowe Kłodzko

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - eReM-BUD jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

5 opinii
Rem-El-Bud - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Kłodzko

Powierz zadanie położenia gładzi profesjonalistom firmy Rem-El-Bud z miejscowości Kłodzko. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. W okolicy Kłodzka są w ścisłej czołówce. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów.

DL Łukasz Danisz

1 opinia
DL Łukasz Danisz - Staranne Gładzie Gipsowe Kłodzko

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z DL Łukasz Danisz są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Doskonałe Gładzie Gipsowe

1 opinia
Bartlomiej Wajda - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kłodzko

Jeżeli jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Bartlomiej Wajda. Kłodzko i okolice to główny obszar ich działania. Konkretną wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepsze Gładzie Gipsowe w Kłodzku

1 opinia
KB usługi budowlane - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Kłodzku

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z KB usługi budowlane. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

FINANSBUD

7 opinii
FINANSBUD - Świetne Gładzie Bezpyłowe Kłodzko

Według Ciebie świetne gładzie bezpyłowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z FINANSBUD pomogą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Położenie Gładzi

1 opinia
JADARBUD DARIUSZ POPEK - Rewelacyjne Położenie Gładzi Kłodzko

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kłodzko

5 opinii
Piotr Ziemiński IMPET - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Kłodzko

Uważasz, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Piotr Ziemiński IMPET poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłodzko

1 opinia
Bronowicki Pawel - Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian Kłodzko

Wybierz specjalistów z Bronowicki Pawel jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do najwyższej klasy gładzenia ścian na terenie Kłodzka. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kłodzku (17)

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Nowa Ruda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Pracy przy położeniu gładzi i szpachlowaniu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Nowa Ruda

Zapytanie o położenie gładzi, 95m², Stronie Śląskie

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 95m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Stronie Śląskie

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Ścinawka Średnia

Szukasz zlecenia jako specjalista od profesjonalnego gładzenia ścian w rejonie Dolnośląskiego lub w przyległych miastach? Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Klienta.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Ścinawka Średnia

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m², Ząbkowice Śląskie

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu gładzenia ścian wykonaj zlecenie na gładzenie ścian. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m². Żeby uzyskać dopasowanego Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ząbkowice Śląskie

Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 17m², Dzierżoniów

Nie trać czasu i przyjmij zapytanie o doskonałe gładzenie ścian w Dzierżoniowie. Aby uzyskać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Dzierżoniów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Kłodzko

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Położenie gładzi, 15m², Dzierżoniów

Klient napisał zgłoszenie o treści "Położenie gładzi, 15m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-05-12 do 2023-05-20

 • Dzierżoniów

Położenie Gładzi Kłodzko

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje główne atuty jako eksperta od położenia gładzi to wykonaj zlecenie - Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 301-500m². Konkretną wycenę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-08-22 do 2023-08-23

 • Wałbrzych

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 21m², Wałbrzych

Potrzebujesz zleceniodawcy jako ekspert od wysokiej klasy gładzenia ścian w rejonie Wałbrzycha lub w pobliskim rejonie? Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie.

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Wałbrzych

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Wałbrzych

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi

Upewnij się, że Klienci zlecający położenie gładzi są wiarygodni. Wyślij ofertę jako ekspert od położenia gładzi. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Świdnica

Zapotrzebowanie na szpachlowanie, do 100m², Nysa

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładzie Na mokro Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Nysa

Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Świebodzice

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Mietków

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Mietków

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 20m², Prudnik

Wykonaj zadanie pierwszorzędnego gładzenia ścian o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 20m²", jako specjalista z miejscowości Prudnik. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Prudnika jesteś w ścisłej czołówce. Złóż ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Prudnik

Zapytanie o szpachlowanie, 1001-2000m², Łambinowice

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: 1001-2000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Łambinowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty