Kategorie
Szukaj

Gładzie w Kościerzynie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 634 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Kościerzynie

Porządne Gładzie Bezpyłowe Kościerzyna

24 opinie
Gładzie Kościerzyna

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu KAMIŃSKI INVEST Grzegorz Kamiński. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidne Położenie Gładzi Kościerzyna

4 opinie
Najlepsze gładzie w mieście - Solidne Położenie Gładzi Kościerzyna

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej propozycji - skontaktuj się!

Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Kościerzynie

4 opinie
Remonter - Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Kościerzynie

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Remonter. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

DOM-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE

6 opinii
DOM-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE - Znakomite Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij DOM-BUD USŁUGI REMONTOWO-BUDOWLANE. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

"ZEUS" Budownictwo

3 opinie
"ZEUS" Budownictwo - Najlepsze Kładzenie Gładzi Kościerzyna

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Kościerzyna. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

RAF-TOM Knopik Rafał

15 opinii
RAF-TOM Knopik Rafał - Solidne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Myślisz, że solidne gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Remonty i Wykończenia Michał Otta- Kropidłowski

2 opinie
Remonty i Wykończenia Michał Otta- Kropidłowski - Profesjonalne Położenie Gładzi Kościerzyna

Zleć usługę profesjonalnego położenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Kościerzyna i okolicznych miast. Określ czego potrzebujesz i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

TYNKI MASZYNOWE I RĘCZNE MAŁE I DUŻE PRACE

1 opinia
TYNKI MASZYNOWE I RĘCZNE MAŁE I DUŻE PRACE - Staranne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Myślisz, że staranne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy pomogą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która spełni Twoje wymagania.

MAT-BUD MATEUSZ MASNY

3 opinie
MAT-BUD MATEUSZ MASNY - Świetne Gładzie Gipsowe Kościerzyna

Właśnie wybierasz rzetelnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MAT-BUD MATEUSZ MASNY jest na to skuteczną metodą. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

SOLID&FAST

7 opinii
SOLID&FAST - Świetne Gładzie Bezpyłowe Kościerzyna

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje SOLIDFAST. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Kościerzynie (15)

Doskonałe Kładzenie Gładzi Kościerzyna

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Położenie gładzi, 1001-2000m². Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Karsin

Solidne Gładzie Kościerzyna

Nadal jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na ogłoszenie Zleceniodawcy jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twoich usług i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-28 do 2023-09-05

 • Połęczyno

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Czersk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-27 do 2023-07-05

 • Czersk

Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m², Skarszewy

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Cekolowanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-12-05 do 2023-12-13
dodano 3 dni temu

 • Skarszewy

Rewelacyjne Gładzenie Ścian Kościerzyna

Chcesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Pomorskiego? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Kiełpino

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 80m², Kiełpino

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 80m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na tynki szlifowanie na gładko Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Kiełpino

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Mierzeszyn

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Mierzeszyn

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 60m², Kartuzy

Najwyższej klasy kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-06-10 do 2023-06-18

 • Kartuzy

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 5000m², Starogard Gdański

Ten Klient jest zdania, że znakomite gładzie to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 5000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Starogard Gdański

Położenie gładzi, 50m², Starogard Gdański

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na najwyższym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-10-13 do 2023-10-21

 • Starogard Gdański

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Łosiny

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na wyjątkowe gładzenie ścian w Kujawsko-pomorskim. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Łosiny

Położenie gładzi, 301-500m², Przyjaźń

Nie marnuj energii i przyjmij zlecenie na wysokiej klasy położenie gładzi w Pomorskim. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-05-29 do 2023-05-29

 • Przyjaźń

Fantastyczne Gładzenie Ścian

Szukasz zleceniodawcy jako specjalista od fantastycznego gładzenia ścian w miejscowości Pomorskie lub w okolicznych miastach? Już teraz zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-06-25 do 2023-07-03

 • Kolbudy

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Bąkowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-06 do 2023-11-14

 • Bąkowo

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Tynki gipsowe, sufity podwieszane powierzchnia ok 600 700 m2. Zakres pracy 1. Przygotowanie podłoża 2. Nało...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Pępowo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty