Kategorie
Szukaj

Gładzie w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 619 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Krakowie

Perfekcyjne Gładzie

44 opinie
Gładzie Kraków

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Cracov Builders Robert Wanias jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

M.S Insbau

17 opinii
M.S Insbau - Najlepsze Kładzenie Gładzi Kraków

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym zawodowcom w kwestii kładzenia gładzi z miejscowości Kraków. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor

16 opinii
Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor - Świetne Gładzie Gipsowe Kraków

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Wykończenia i Remonty Wnętrz Paweł Sutor. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

11 opinii
Remo-Tech - Doskonałe Położenie Gładzi Kraków

Chesz znaleźć solidnego profesjonalistę z zakresu doskonałego położenia gładzi z Krakowa do realizacji zaplanowanych działań? Firma Remo-Tech jest gotowa Ci pomóc. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

D.B.INVEST

11 opinii
D.B.INVEST - Doskonałe Gładzie Gipsowe Kraków

Potrzebujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia D.B.INVEST. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Staranne Gładzie Bezpyłowe

10 opinii
MB Usługi remontowo-budowlane - Staranne Gładzie Bezpyłowe Kraków

Pracownicy MB Usługi remontowo-budowlane to specjaliści w swoim fachu i są gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z branży gładzi. Zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Dominik Gips

8 opinii
Dominik Gips - Porządne Gładzie Na Mokro Kraków

Chcesz znaleźć sprawdzonego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Dominik Gips z Krakowa będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może zaoferować.

Profesjonalne Gładzie w Krakowie

10 opinii
Usługi Remontowo-Budowlane GABRYŚ Robert Kaptur - Profesjonalne Gładzie w Krakowie

Profesjonalne gładzie to życiowa pasja ekipy z firmy Usługi Remontowo-Budowlane GABRYŚ Robert Kaptur - nie mają sobie równych w branży. Aby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

2 opinie
Profesjonalne Instalacje Wojciech Spólnik - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi Kraków

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Krakowa, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Mruk Bartłomiej

1 opinia
Mruk Bartłomiej - Pierwszorzędne Gładzie Szpachlowe Kraków

Uważasz, że pierwszorzędne gładzie szpachlowe to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z Mruk Bartłomiej doradzą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Krakowie (18)

Położenie gładzi, 101-300m², Kraków

Jeśli realizujesz zlecenia na fantastyczne kładzenie gładzi w rejonie Krakowa i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Położenie gładzi, 101-300m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-11-24 do 2023-12-02

 • Kraków

Zlecę położenie gładzi, 10000m², Kraków

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 10000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-13 do 2023-11-21

 • Kraków

Wyjątkowe Gładzenie Ścian Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Kraków

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m², Kraków

Przekonaj się, że Konsumenci zlecający położenie gładzi są sprawdzeni. Skontaktuj się z nim jako ekspert od położenia gładzi. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-10-11 do 2023-10-19

 • Kraków

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Mieszkanie 62m2 w stanie deweloperskim. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-30 do 2023-10-06

 • Kraków

Szukam firmy na położenie gładzi, 130m², Kraków

Gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-09-23 do 2023-10-01

 • Kraków

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-20 do 2023-09-20

 • Kraków

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Kraków

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego położenia gładzi od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy na terenie Krakowa. Zaproponuj termin już teraz!

2023-08-05 do 2023-08-13

 • Kraków

Staranne Gładzie Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-30 do 2023-08-07

 • Kraków

Położenie gładzi, 101-300m², Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Kraków

Położenie gładzi, 62m², Kraków

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako solidny fachowiec z zakresu rewelacyjnego gładzenia ścian z Krakowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-15 do 2023-07-23

 • Kraków

Najlepsze Gładzenie Ścian

Chcesz znaleźć Klienta jako warty uwagi profesjonalista z zakresu najlepszego gładzenia ścian z Krakowa? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby zaprezentować ofertę.

2023-07-13 do 2023-07-21

 • Kraków

Fantastyczne Kładzenie Gładzi Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Kraków

Położenie gładzi, 101-300m², Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Pokrycie stiukiem weneckim korytarza klatki schodowej po łuku. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesi...

2023-06-25 do 2023-07-03

 • Kraków

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Kraków

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 45m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-25 do 2023-07-03

 • Kraków

Zapytanie o szpachlowanie, położenie gładzi, ok. 700-800m2, Kraków

Zakres zlecenia: szpachlowanie, położenie gładzi Powierzchnia: ok. 700-800m2 (zlecenie dla 2-3 osób) Lokalizacja: Kraków Termin skorzystania z oferty: możliwy od 22.06.2023r. Kontakt: kontakt tylko telefoniczny...

2023-06-20 do 2023-06-28

 • Kraków

Solidne Kładzenie Gładzi

Zaoszczędź sobie kłopotów i wybierz zlecenie na solidne kładzenie gładzi z miejscowościKraków. Zapraszamy do zadawania pytań.

2023-06-11 do 2023-06-12

 • Kraków

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 80m² Informacje dodatkowe: 1. Montaż przesuwanych drzwi na prowadnicach 2. Montaż umywalki 3.szlifowanie Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w...

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty