Kategorie
Szukaj

Gładzie w Legnicy

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 811 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Legnicy

Profesjonalne Gładzie Na Mokro

27 opinii
Gładzie Legnica

Wciąż potrzebujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Syl-max -Sylwester Micka. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ofertę otrzymasz po kontakcie.

Łukasz Prace Wykończeniowe

6 opinii
Łukasz Prace Wykończeniowe - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Legnica

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Skorzystaj z kwalifikacji Łukasz Prace Wykończeniowe. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Solidne Gładzie Gipsowe w Legnicy

5 opinii
LUK-MG Łukasz Noga - Solidne Gładzie Gipsowe w Legnicy

Zrealizowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych fachowców. LUK-MG Łukasz Noga ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Zarezerwuj termin od razu!

Ogolnobudowlana

5 opinii
Ogolnobudowlana - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Legnica

Zrealizowanie gładzi bezpyłowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Ogolnobudowlana ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Gładzie Gipsowe Legnica

1 opinia
Usługi budowlane Dawid Kowalski - Świetne Gładzie Gipsowe Legnica

Jeszcze poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Usługi budowlane Dawid Kowalski. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Porządne Gładzie Gipsowe

3 opinie
LS Invest Sergiy Yevyeyev - Porządne Gładzie Gipsowe Legnica

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom LS Invest Sergiy Yevyeyev. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Najlepsze Gładzie Szpachlowe

2 opinie
Innowacyjnyremont - specjalistyczne usługi wykończeniowe Arkadiusz Drozd - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Legnica

Gdy szukasz świetnej współpracy to profesjonaliści z Innowacyjnyremont - specjalistyczne usługi wykończeniowe Arkadiusz Drozd są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin już teraz!

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Legnica

4 opinie
Inart bud - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Legnica

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy Inart bud z miejscowości Legnica. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Legnicy są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Staranne Gładzie Gipsowe

5 opinii
Zakład ogólnobudowlany - Staranne Gładzie Gipsowe Legnica

Jeżeli poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Zakład ogólnobudowlany. Legnica to teren, na którym koncentrują swoje działania. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

GREGBUD

8 opinii
GREGBUD - Solidne Położenie Gładzi Legnica

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Legnica lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Legnicy (16)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Do położenia gładź w całym mieszkaniu i wymiana drzwi Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Legnica

Świetne Gładzie Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Legnica

Wykonanie gładzi, ok. 4100m2, Legnica

Zlecający szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Wykonanie gładzi, ok. 4100m2. To ogłoszenie jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Legnica

Położenie gładzi, do 100m², Legnica

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Legnica

Położenie Gładzi Legnica

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu solidnego położenia gładzi zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, 30m² i zostało napisane przez sprawdzonego Zleceniodawcę. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2022-11-24 do 2022-11-24

 • Legnica

Najlepsze Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładź szpachlowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-07...

2023-03-06 do 2023-03-06

 • Wilczyce

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Złotoryja

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zapytanie o położenie gładzi, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Złóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Złotoryja

Położenie gładzi, 60m², Lubin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-06 do 2023-02-06

 • Lubin

Rewelacyjne Położenie Gładzi

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo wysokim poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-01-23 do 2023-01-23

 • Lubin

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Lubin

Położenie gładzi, 30m², Lubin

Jeżeli jako ekspert od gładzi szukasz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Położenie gładzi, 30m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca na pewno pokażesz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co masz do zaoferowania.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Lubin

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bukówek

Zlecenie o treści - Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Dolnośląskiego i okolic. Zaproponuj termin od razu!

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bukówek

Szukam firmy na położenie gładzi, 301-500m², Bolesławiec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Szczegóły drogą mailową lub telefoniczną Termin rozpoczęcia prac: najbliższy woln...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Bolesławiec

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Świdnica

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zaproponuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-16 do 2023-02-16

 • Świdnica

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Świdnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Świdnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty