Kategorie
Szukaj

Gładzie w Lubinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Lubinie

Mariusz Szafarski

28 opinii
Gładzie Lubin

Zleć usługę kładzenia gładzi fachowcom firmy Mariusz Szafarski z miejscowości Lubin. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Lubina są w ścisłej czołówce. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Położenie Gładzi Lubin

25 opinii
"Syl-max "-Sylwester Micka - Rewelacyjne Położenie Gładzi Lubin

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy Syl-max -Sylwester Micka z miejscowości Lubin. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Lubina nie mają sobie równych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

NevTech Instalacje Wojciech Domański

13 opinii
NevTech Instalacje Wojciech Domański - Staranne Gładzie Gipsowe Lubin

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z NevTech Instalacje Wojciech Domański są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Perfekcyjne Gładzie Lubin

2 opinie
Usługi Tynkarskie - Perfekcyjne Gładzie Lubin

Usługi Tynkarskie świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Koncentruje się na Klientach z rejonu Lubina oraz przyległych powiatów. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

GipsTech Paweł Wojtasik

2 opinie
GipsTech Paweł Wojtasik - Doskonałej Jakości Gładzie Bezpyłowe Lubin

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij GipsTech Paweł Wojtasik. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

OVO Development

15 opinii
OVO Development - Profesjonalne Gładzenie Ścian Lubin

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego gładzenia ścian profesjonalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubin i pobliskich powiatów. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Gładzenie Ścian w Lubinie

3 opinie
Płytkarz - Doskonałe Gładzenie Ścian w Lubinie

Jesteś zdania, że staranne gładzie gipsowe to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Płytkarz doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Turzyński

4 opinie
Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Turzyński - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Lubin

Jeżeli poszukujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to powierz tę kwestię specjalistom z Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Turzyński. Lubin i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Łukasz Prace Wykończeniowe

6 opinii
Łukasz Prace Wykończeniowe - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Lubin

Firma Łukasz Prace Wykończeniowe oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Lubin oraz przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

Maksym Drahanov

5 opinii
Maksym Drahanov - Najlepsze Kładzenie Gładzi Lubin

Po prostu zleć usługę kładzenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Lubin. Podbiją Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Lubina nie mają sobie równych. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Lubinie (16)

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Lubin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Lubin

Położenie gładzi, 60m², Lubin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-06 do 2023-02-06

 • Lubin

Położenie gładzi, do 100m², Lubin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-23 do 2023-01-23

 • Lubin

Rewelacyjne Położenie Gładzi Lubin

Klient napisał "Położenie gładzi, 30m²". Zrealizuj zlecenie rewelacyjnego położenia gładzi jako specjalista w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Lubina i okolicznych powiatów. Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Lubin

Gładzenie Ścian Lubin

Wykonaj prace dotyczące doskonałego gładzenia ścian od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy na terenie Legnicy lub okolicy. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Legnica

Wykonanie gładzi, ok. 4100m2, Legnica

Zakres zlecenia: gładzie gipsowe Powierzchnia: ok. 4100m2 Rodzaj obiektu: budynek socjalno-biurowy Termin: jak najszybciej...

2023-03-29 do 2023-04-06
dodano wczoraj o 11:42

 • Legnica

Staranne Gładzie Lubin

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: Itpmsmmsmb bsbsb Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2022-11-24 do 2022-11-24

 • Legnica

Położenie gładzi, do 100m², Legnica

Chcesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Legnicy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Legnica

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Głogów

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na ponadprzeciętnym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest wiarygodny. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Głogów

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Głogów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-06 do 2023-01-14

 • Głogów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Wilczyce

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładź szpachlowa Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-07...

2023-03-06 do 2023-03-06

 • Wilczyce

Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Lubin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na sufitach regipsowych, na gotowo pod malowanie Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-12-28 do 2023-01-05

 • Krzekotówek

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bukówek

Doskonałe położenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bukówek

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Złotoryja

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Złotoryja

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Złotoryja

Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Gładź bezpyłowa. Ściany 3letnie tynk twardy gips. Pomalowane mocnym gruntem oraz białą farbą. Wszystko zrobione ...

2022-10-02 do 2022-10-02

 • Oborniki Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty