Kategorie
Szukaj

Gładzie w Nowym Tomyślu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 893 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Nowym Tomyślu

Usługi Ogólnobudowlane Artur Maciejewski

69 opinii
Gładzie Nowy Tomyśl

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Usługi Ogólnobudowlane Artur Maciejewski perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Perfekcyjne Gładzie w Nowym Tomyślu

2 opinie
Uslugi Krzysztof Szczepaniak - Perfekcyjne Gładzie w Nowym Tomyślu

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z Uslugi Krzysztof Szczepaniak perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Rewelacyjne Położenie Gładzi Nowy Tomyśl

2 opinie
USŁUGI BUDOWLANE P.Cebernik - Rewelacyjne Położenie Gładzi Nowy Tomyśl

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Kons-Bud Budowa domów i wykończenia Michał Libera

1 opinia
Kons-Bud Budowa domów i wykończenia Michał Libera - Doskonałe Gładzie Nowy Tomyśl

Kons-Bud Budowa domów i wykończenia Michał Libera oferuje usługi z zakresu gładzi od kilku lat, przede wszystkich na obszarze Nowego Tomyśla, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Krzysztof Kwasny

2 opinie
Krzysztof Kwasny - Znakomite Gładzie Gipsowe Nowy Tomyśl

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy Krzysztof Kwasny z miejscowości Nowy Tomyśl. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i dokładnością. W okolicy Nowego Tomyśla nie mają sobie równych. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Fantastyczne Gładzenie Ścian

1 opinia
VentanaPk Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Dorota Skubel - Fantastyczne Gładzenie Ścian Nowy Tomyśl

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie specjalistom od gładzenia ścian z Nowego Tomyśla. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niewiążącą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

APM Marcin Woś

48 opinii
APM Marcin Woś - Solidne Gładzie Nowy Tomyśl

Firma APM Marcin Woś to prawdziwi wyjadacze w branży gładzi. Swoje usługi oferują w okolicy miejscowości Nowy Tomyśl. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Staranne Gładzie Gipsowe Nowy Tomyśl

15 opinii
ERG INVESTMENTS Sp. z o.o. - Staranne Gładzie Gipsowe Nowy Tomyśl

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych fachowców. ERG INVESTMENTS Sp. z o.o. ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Żeby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - naprawdę warto.

Usługi Budowlane

2 opinie
Usługi Budowlane - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Nowy Tomyśl

Myślisz, że znakomite gładzie gipsowe to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Damian Swistek

3 opinie
Damian Swistek - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Nowy Tomyśl

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Damian Swistek ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Nowym Tomyślu (16)

Najlepsze Gładzenie Ścian Nowy Tomyśl

Pragniesz znaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Nowego Tomyśla. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-11-24 do 2023-11-25

 • Nowy Tomyśl

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Nowy Tomyśl

Jeśli kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze atuty jako eksperta od kładzenia gładzi to zrealizuj zlecenie - Zapytanie o położenie gładzi, 760m². Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-30 do 2023-09-07

 • Przyprostynia

Dam zlecenie na szpachlowanie, 301-500m², Nowy Tomyśl

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Nowy Tomyśl

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Niewierz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-05 do 2023-09-11

 • Niewierz

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 71m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na tynki cementowo-gipsowe. Na gotowo pod malowanie. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-07 do 2023-08-15

 • Dopiewiec

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Lusówko

Ten Klient jest zdania, że solidne gładzie to skomplikowany temat. Napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec pomożesz mu i znajdziesz spełniające wymagania Klienta rozwiązanie. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Lusówko

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gipsowanie płyt g-k + szlifowanie Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-09 do 2023-08-09

 • Szamotuły

Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m², Batorowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Poszukuję osoby która położy gładzie w całym nowowybudowanym domu ok 400 m2 Termin rozpoczęcia prac: najbli...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Batorowo

Perfekcyjne Gładzie Nowy Tomyśl

Jeszcze możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Dlatego, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-07-18 do 2023-07-26

 • Rokietnica

Szukam firmy na szpachlowanie, 101-300m², Rokietnica

Szukasz Zlecającego jako warty zaufania fachowiec z zakresu pierwszorzędnego położenia gładzi z Wielkopolskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które brzmi "XYZ". Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Rokietnica

Staranne Gładzie

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Wielkopolskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-07-24 do 2023-08-02

 • Cerekwica

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Kościan

Jeśli atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje główne zalety jako fachowca od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej informacji.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Kościan

Solidne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Kościan

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Kościan

Bądź pewny, że Klienci zlecający kładzenie gładzi są wiarygodni. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako ekspert od kładzenia gładzi. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Kościan

Położenie gładzi, 101-300m², Kościan

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-27 do 2023-08-04

 • Kościan

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Jeśli konkurencyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to Twoje główne atuty jako eksperta od kładzenia gładzi to odpowiedz na zapytanie ofertowe - Dam zlecenie na szpachlowanie, 140m². Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

2023-09-26 do 2023-10-04

 • Kiełczewo
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty