Kategorie
Szukaj

Gładzie w Oławie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Oławie

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

39 opinii
Gładzie Oława

Firma Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Oława oraz przyległych powiatów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

KAMBUD

39 opinii
KAMBUD - Staranne Gładzie Gipsowe Oława

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z KAMBUD są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Gipsowe

6 opinii
Grzegorz Piotrowski NABŁYSK - Znakomite Gładzie Gipsowe Oława

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Grzegorz Piotrowski NABŁYSK. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Profesjonalne Położenie Gładzi

3 opinie
Estilo - Profesjonalne Położenie Gładzi Oława

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Kładzenie Gładzi

5 opinii
Usługi Budowlane i Artystyczne Monique Art Piotr Radwan - Doskonałe Kładzenie Gładzi Oława

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Usługi Budowlane i Artystyczne Monique Art Piotr Radwan z Oławy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wzorowa Budowa

7 opinii
Wzorowa Budowa - Porządne Gładzie Gipsowe Oława

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Wzorowa Budowa. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Bezpyłowe

1 opinia
T-Jot Tomasz Jędrzejewski - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Oława

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia T-Jot Tomasz Jędrzejewski. Oława i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Oława

2 opinie
Rafał Makarowski - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Oława

Wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Rafał Makarowski. Zapraszamy do zadawania pytań.

Solidne Gładzie Szpachlowe Oława

5 opinii
UNIFACH Piotr Jabłoński - Solidne Gładzie Szpachlowe Oława

UNIFACH Piotr Jabłoński świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Oławy i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Oławie

17 opinii
" 3D-Łazienki - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Oławie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z 3D-Łazienki perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Oławie (15)

Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, 160m², Jelcz-Laskowice

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 160m² Informacje dodatkowe: Gładź szpachlowa stabil Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-10 do 2022-12-10

 • Jelcz-Laskowice

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Oława

Wybierz zapytanie dotyczące wysokiej klasy gładzenia ścian od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Dolnośląskie lub sąsiednim mieście. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Jelcz-Laskowice

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Oława

Upewnij się, że Zleceniodawcy zlecający położenie gładzi są dobrej jakości. Wyślij ofertę jako ekspert od położenia gładzi. Tylko krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-02-07 do 2023-02-08

 • Chrząstawa mała

Pierwszorzędne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Kiełczów

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Domasław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: budynek deweloperski, poszukiwana ekipa na gładzie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Domasław

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Oława

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-15 do 2022-11-23

 • Szczodre

Pierwszorzędne Gładzie Oława

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 48m², Wrocław

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Wrocławia. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Najlepsze Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Połżenie gładzi na suficie i na ścianach. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Zapytanie o szpachlowanie, do 100m², Wrocław

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Zapytanie o szpachlowanie, do 100m². Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-02-03 do 2023-02-03

 • Wrocław

Pierwszorzędne Gładzie

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapytanie o położenie gładzi, 186m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-05 do 2023-03-07

 • Wrocław

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego kładzenia gładzi o treści "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m²", jako fachowiec z miejscowości Wrocław. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Wrocławia nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Wrocław

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Wrocław

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Naprawa uszkodzonego stiuku. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-12 do 2023-01-16

 • Wrocław

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-02-20 do 2023-02-20

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty