Kategorie
Szukaj

Gładzie w Oławie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Oławie

Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe

42 opinie
Gładzie Oława

Firma KAMBUD świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Oława oraz przyległych powiatów. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz

41 opinii
Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz - Staranne Gładzie Gipsowe Oława

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to specjaliści z Usługi Remontowo-Budowlane Piotr Jarosz są dla Ciebie stworzeni. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Gipsowe

16 opinii
BUDMAX - Znakomite Gładzie Gipsowe Oława

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij BUDMAX. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Profesjonalne Położenie Gładzi

6 opinii
Grzegorz Piotrowski NABŁYSK - Profesjonalne Położenie Gładzi Oława

Konkurencyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze zalety firmy, której specjalnością jest położenie gładzi. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Doskonałe Kładzenie Gładzi

3 opinie
Estilo - Doskonałe Kładzenie Gładzi Oława

Planujesz wybrać dobrego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Estilo z Oławy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Poproś o ofertę już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wzorowa Budowa

10 opinii
Wzorowa Budowa - Porządne Gładzie Gipsowe Oława

Uwierz ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Wzorowa Budowa. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zadzwoń!

Znakomite Gładzie Bezpyłowe

17 opinii
" 3D-Łazienki - Znakomite Gładzie Bezpyłowe Oława

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia 3D-Łazienki. Oława i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Oława

1 opinia
Visual-art - Doskonałe Gładzie Bezpyłowe Oława

Wciąż szukasz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Visual-art. Zapraszamy do zadawania pytań.

Solidne Gładzie Szpachlowe Oława

5 opinii
Usługi Budowlane i Artystyczne Monique Art Piotr Radwan - Solidne Gładzie Szpachlowe Oława

Usługi Budowlane i Artystyczne Monique Art Piotr Radwan świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Oławy i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Oławie

5 opinii
UNIFACH Piotr Jabłoński - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe w Oławie

Gdy poszukujesz jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z UNIFACH Piotr Jabłoński perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Oławie (14)

Gładzie Oława

Przygotowanie gładzi z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, 130m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Oława

Zapytanie o położenie gładzi, 130m², Oława

Wykonaj zadanie rewelacyjnego kładzenia gładzi o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 130m²", jako specjalista z miejscowości Oława. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Oławy jesteś w ścisłej czołówce. Zadzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Oława

Dam zlecenie na szpachlowanie, do 100m², Nadolice Małe

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Wroclaw okolice Nadolice Male Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Nadolice małe

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Siechnice

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako specjalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-29 do 2023-03-29

 • Siechnice

Perfekcyjne Gładzenie Ścian Oława

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Kiełczów

Perfekcyjne Położenie Gładzi Oława

Poszukujesz pracy jako specjalista od perfekcyjnego położenia gładzi w rejonie Dolnośląskiego lub w pobliskich powiatach? Tylko chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Kiełczówek

Położenie gładzi, 101-300m², Kamień

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: bliźniak 82m2 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Kamień

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Wrocław

Położenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Żeby uzyskać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

2023-04-06 do 2023-04-14

 • Wrocław

Zlecę położenie gładzi, 26m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 26m² Informacje dodatkowe: położenie gładzi w 1 pokoju, kontakt 5 0•••••••••••••• Legnica blisko Magnoli Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-03...

2023-07-02 do 2023-07-02

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Wrocław

Ten Klient myśli, że świetne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-07-02 do 2023-07-10

 • Wrocław

Pierwszorzędne Gładzie

Przygotowanie gładzi z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które zaspokoi najbardziej wymagających. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-07-12 do 2023-07-12

 • Wrocław

Porządne Gładzie

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zapytanie o szpachlowanie, 35m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Napisz krótko co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Wrocław

Kładzenie Gładzi Oława

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 15m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-24...

2023-04-29 do 2023-05-07

 • Wrocław

Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-10 do 2023-07-18

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty