Kategorie
Szukaj

Gładzie w Olkuszu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Olkuszu

Pierwszorzędne Gładzie Na Mokro

1 opinia
Gładzie Olkusz

Wykonanie gładzi na mokro będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych specjalistów. Decorsbud ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

"BUDMAX" SP. z o.o.

28 opinii
"BUDMAX" SP. z o.o. - Solidne Gładzie Gipsowe Olkusz

Firma BUDMAX SP. z o.o. świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z rejonu Olkusza oraz przyległych powiatów. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

KAMBUD

4 opinie
KAMBUD - Pierwszorzędne Gładzie Olkusz

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KAMBUD będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

FHU PRESTIGE

1 opinia
FHU PRESTIGE - Znakomite Gładzie Gipsowe Olkusz

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij FHU PRESTIGE. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy każdego. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Najlepsze Gładzie Szpachlowe

12 opinii
Firma remontowo-budowlana Perfect - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Olkusz

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od gładzi szpachlowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Firma remontowo-budowlana Perfect. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie.

Solidne Gładzie Szpachlowe Olkusz

3 opinie
F.h.u. Mirex - Solidne Gładzie Szpachlowe Olkusz

F.h.u. Mirex świadczy swoje usługi. Skupia się na Klientach z Olkusza i z sąsiednich miast. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Rewelacyjne Położenie Gładzi Olkusz

1 opinia
Tomasbud - Rewelacyjne Położenie Gładzi Olkusz

Chesz znaleźć godnego uwagi specjalistę z zakresu rewelacyjnego położenia gładzi z Olkusza, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Tomasbud jest gotowa Ci pomóc. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

F.H.U S-SYSTEM

2 opinie
F.H.U S-SYSTEM - Doskonałe Gładzie Gipsowe Olkusz

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi szpachlowych? Wykorzystaj kompetencje F.H.U S-SYSTEM. Poproś o ofertę już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Andrzej Czyżewski

24 opinie
Andrzej Czyżewski - Świetne Gładzie Gipsowe Olkusz

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Andrzej Czyżewski. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Kładzenie Gładzi w Olkuszu

6 opinii
F.H.U. POLBUD Paweł Trzaska - Doskonałe Kładzenie Gładzi w Olkuszu

Zleć zadanie kładzenia gładzi profesjonalistom firmy F.H.U. POLBUD Paweł Trzaska z miejscowości Olkusz. Urzekną Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Olkusza nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę i poznaj ofertę.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Olkuszu (15)

Najlepsze Gładzenie Ścian Olkusz

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Trzyciąż

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Olkusz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Olkusz

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Rudawa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: tynk wapienno-cementowy Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Rudawa

Zapytanie o położenie gładzi, 30m², Łazy

Wykonaj zadanie pierwszorzędnego gładzenia ścian o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 30m²", jako specjalista z miejscowości Śląskie. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Śląskiego jesteś w ścisłej czołówce. Złóż ofertę dla tego Klienta - nawiąż kontakt niezwłocznie.

2022-11-14 do 2022-11-15

 • Łazy

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 15m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Zawiercie

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Doskonałe położenie gładzi to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako doświadczony fachowiec w tej dziedzinie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2022-12-09 do 2022-12-17

 • Dąbrowa Górnicza

Położenie gładzi, 15m², Dąbrowa Górnicza

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Położenie gładzi, 15m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na położenie gładzi, 6m², Dąbrowa Górnicza

Zdecyduj się na prace dotyczące najwyższej klasy położenia gładzi od rzetelnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Dąbrowa Górnicza lub okolicy. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Dąbrowa Górnicza

Wysokiej Klasy Położenie Gładzi Olkusz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Dąbrowa Górnicza

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Dąbrowa Górnicza

Położenie gładzi, do 100m², Dąbrowa Górnicza

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Gładź w przedpokoju 6x1,4m wysokość 2,5m Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-03...

2022-12-24 do 2023-01-01

 • Dąbrowa Górnicza

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Zielonki

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Zielonki

Najlepsze Gładzie Olkusz

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-27 do 2022-12-05

 • Chrzanów

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Jaworzno

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Chcesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania specjalista z zakresu profesjonalnego kładzenia gładzi z Jaworzna? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zapoznając się z jego zleceniem, które ma treść "XYZ". Umów się na konkretny termin już teraz!

2022-11-24 do 2022-12-02

 • Jaworzno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty