Kategorie
Szukaj

Gładzie w Piekarach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Piekarach Śląskich

PERFEKCYJNY CZYSCIOSZEK ANETA R.

3 opinie
Gładzie Piekary Śląskie

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. PERFEKCYJNY CZYSCIOSZEK ANETA R. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Reno-Kam

2 opinie
Reno-Kam - Profesjonalne Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Po prostu zleć zadanie gładzenia ścian fachowcom z miejscowości Piekary Śląskie. Zadziwią Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Piekar Śląskich są jednymi z najlepszych. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

3 opinie
Usługi Remontowe "Klara" Dominik Zajączkowski - Doskonałe Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Jeszcze poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Wykorzystaj kompetencje Usługi Remontowe Klara Dominik Zajączkowski. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Perfekcyjne Gładzie Piekary Śląskie

1 opinia
Krzysztof Bukarz BUMAL - Perfekcyjne Gładzie Piekary Śląskie

Gdy poszukujesz dobrej współpracy to eksperci z Krzysztof Bukarz BUMAL perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

STAN-REM Jerzy Stangel

6 opinii
STAN-REM Jerzy Stangel - Najlepsze Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranne Gładzie Gipsowe

2 opinie
Matmal - Staranne Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Na wypadek jeśli poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - Matmal jest do Twoich usług. Piekary Śląskie i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - sprawdź!

Walls4You

8 opinii
Walls4You - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Piekary Śląskie

Szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Walls4You. Zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Piekarach Śląskich

4 opinie
FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA "EDI" - Profesjonalne Gładzie Na Mokro w Piekarach Śląskich

Nadal poszukujesz profesjonalistów od gładzi na mokro? Skorzystaj z kwalifikacji FIRMA USŁUGOWO-HANDLOWA EDI. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

BUD-PAINT usługi ogólnobudowlane

2 opinie
BUD-PAINT usługi ogólnobudowlane - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Piekary Śląskie

BUD-PAINT usługi ogólnobudowlane świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Skupia się na Klientach z miejscowości Piekary Śląskie oraz przyległych powiatów. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł

3 opinie
P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł - Najlepsze Kładzenie Gładzi Piekary Śląskie

W przypadku, gdy szukasz najlepszego kładzenia gładzi i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to P.R.B. i U.P. PROANA Tomasz Cierpioł jest do Twoich usług. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Piekarach Śląskich (14)

Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Piekary Śląskie

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - to Ci się opłaci.

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Piekary Śląskie

Pierwszorzędne Gładzie Piekary Śląskie

Przygotowanie gładzi dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Pokaż wyjątkową propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt jak najszybciej.

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Radzionków

Gładzenie Ścian Piekary Śląskie

Potrzebujesz klienta jako specjalista od pierwszorzędnego gładzenia ścian w rejonie Śląskiego lub w pobliskim rejonie? Podejmij decyzję bez zwłoki - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą prośbę o wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

2023-01-22 do 2023-01-30

 • Wojkowice

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 100m², Bytom

Szukasz zlecenia jako ekspert od wysokiej klasy położenia gładzi w miejscowości Bytom lub w pobliskim rejonie? Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Bytom

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Bytom

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 110m² Informacje dodatkowe: Mieszkanie 45 M2 pokoje kuchnia łazienka. Wszystkie ściany i sufit wyłożony płytami GK. Łączenia płyt zaspoinowane, nar...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Bytom

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Bytom

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Bytom

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Piekary Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Informacje dodatkowe: na mokro-korytarz i pokój Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Bytom

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi finiszowej na tynku gipsowym. Ściany są idealnie proste. Termin rozpoczęcia pra...

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Ossy

Położenie gładzi, 280m², Siemianowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 280m² Informacje dodatkowe: Na sufitach jest tynk gipsowy(okolo 75m2), na ścianach jest tynk cementowo wapienny. Chodzi mi o z...

2023-01-04 do 2023-01-04

 • Siemianowice Śląskie

Staranne Gładzie

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy z Siemianowic Śląskich. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Siemianowice Śląskie

Najlepsze Położenie Gładzi Piekary Śląskie

Jeśli jesteś firmą z długoletnią praktyką i realizujesz usługi z zakresu położenia gładzi zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 215m² i zostało napisane przez rzetelnego Konsumenta. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Gładzie

Przygotowanie gładzi dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na położenie gładzi, 55m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Chorzów

Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Tarnowskie Góry

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Tarnowskie Góry
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty