Kategorie
Szukaj

Gładzie w Poznaniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 810 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Poznaniu

Krzysztof Kowalski

32 opinie
Gładzie Poznań

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu Krzysztof Kowalski. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

ReMalFach

25 opinii
ReMalFach - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Poznań

Firma ReMalFach oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Poznania oraz przyległych powiatów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj niewiążącą wycenę, która spełni Twoje wymagania.

REDECOR REMONTY

21 opinii
REDECOR REMONTY - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Poznań

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje REDECOR REMONTY. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Porządne Gładzie Szpachlowe w Poznaniu

10 opinii
MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak - Porządne Gładzie Szpachlowe w Poznaniu

Jeśli poszukujesz dobrej jakości wykonywanych usług to specjaliści z MILEO Firma Remontowo-Budowlana Michał Woźniak są dla Ciebie stworzeni. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej oferty - skontaktuj się!

Porządne Gładzie Gipsowe Poznań

5 opinii
AdoZ Remonty - Porządne Gładzie Gipsowe Poznań

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom AdoZ Remonty. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Staranne Gładzie Bezpyłowe Poznań

4 opinie
JMB - Remonty Jakub Kędzierski - Staranne Gładzie Bezpyłowe Poznań

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij JMB - Remonty Jakub Kędzierski. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Solidne Gładzie Gipsowe

4 opinie
Bartosz Paluch Usługi Remontowo-Budowlane - Solidne Gładzie Gipsowe Poznań

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Bartosz Paluch Usługi Remontowo-Budowlane. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Radek

3 opinie
Radek - Doskonałe Gładzie Szpachlowe Poznań

Planujesz wybrać rzetelnego specjalistę do realizacji swoich planów? Radek z Poznania jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zapytaj o wycenę już teraz i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

SEBUD Sebastian Przyłucki

1 opinia
SEBUD Sebastian Przyłucki - Wyjątkowe Gładzenie Ścian Poznań

Powierz usługę gładzenia ścian specjalistom firmy SEBUD Sebastian Przyłucki z miejscowości Poznań. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i dokładnością. W okolicy Poznania są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz i poznaj ofertę.

Senoremo Michał Krypowicz

1 opinia
Senoremo Michał Krypowicz - Solidne Położenie Gładzi Poznań

Potrzebujesz specjalistów od solidnego położenia gładzi w miejscowości Poznań lub w pobliskich powiatach? Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Poznaniu (15)

Pierwszorzędne Gładzie Poznań

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Poznań

Najlepsze Gładzenie Ścian Poznań

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Poznań

Doskonałe Położenie Gładzi Poznań

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 47m² Informacje dodatkowe: gładź szpachlowa biała (metoda na sucho) lub gładź polimerowa biała ( możliwość robienia ‚na mokro’) Termin rozpoczęcia...

2023-03-29 do 2023-04-11

 • Poznań

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 200m² Informacje dodatkowe: w mieszkaniu tynk maszynowy 3 kategorii, ściany suche. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Poznań

Szpachlowanie, 101-300m², Poznań

Chcesz znaleźć zlecenia jako solidny profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie pożałujesz.

2023-03-03 do 2023-03-04

 • Poznań

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Poznań

Najlepsze Gładzie

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szlifowanie ścian, sufitów, do 100m²". Jako rzetelny fachowiec w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Poznań

Pierwszorzędne Kładzenie Gładzi Poznań

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na pierwszorzędne kładzenie gładzi w rejonie Poznania i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 301-500m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej profesjonalnej firmy. Pokaż dobrą ofertę dla tego Klienta - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-01-25 do 2023-01-26

 • Poznań

Dam zlecenie na szpachlowanie, 53m², Poznań

Ten Zleceniodawca potrzebuje dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na szpachlowanie, 53m², chcąc doświadczonych specjalistów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-01-01 do 2023-01-09

 • Poznań

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Poznań

Zlecenie o treści - Zapytanie o położenie gładzi, do 100m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z Poznania i okolic. Zaproponuj termin od razu!

2022-11-22 do 2022-11-30

 • Poznań

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Będę miał do zlecenia położenie gładzi wapiennych na ponad 200m2 (prawdopodobnie ...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Złotniki

Zapytanie o położenie gładzi, 75m², Czapury

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 75m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-05 do 2023-02-07

 • Czapury

Najlepsze Gładzenie Ścian

Nie marnuj energii i zrealizuj zapytanie o najlepsze gładzenie ścian z miejscowościWielkopolskie. Zachęcamy do zadawania pytań.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Swarzędz

Szukam ekipy remontowej, wykończenie domu , do 10m², Tulce

Wciąż jesteś w stanie odpowiedzieć na zapytanie Klienta jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-04-15 do 2023-04-23

 • Tulce

Szukam firmy na szpachlowanie, 101-300m², Kamionki

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i wykonujesz usługi z zakresu gładzenia ścian zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które brzmi - Szukam firmy na szpachlowanie, 101-300m² i zostało złożone przez rzetelnego Zleceniodawcę. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-05-14 do 2023-05-22

 • Kamionki
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty