Kategorie
Szukaj

Gładzie w Sławnie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Sławnie

Hajdesik

9 opinii
Gładzie Sławno

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij Hajdesik. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Położenie Gładzi Sławno

1 opinia
B&B - Rewelacyjne Położenie Gładzi Sławno

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest położenie gładzi. Skontaktuj się z nimi już teraz i poznaj ofertę.

Profesjonalne Gładzie Gipsowe

4 opinie
PERFECT HOUSE - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Sławno

Poszukujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Zaufaj doświadczeniu PERFECT HOUSE. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Profesjonalne Gładzie

1 opinia
GOLD GRES ŁUKASZ MAZUŚ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE - Profesjonalne Gładzie Sławno

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera do realizacji swoich planów? GOLD GRES ŁUKASZ MAZUŚ USLUGI OGOLNOBUDOWLANE z Sławna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi w Sławnie

2 opinie
Michał Lewandowski - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi w Sławnie

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Zakład Ogólnobudowlany KRZYCH-BUD Krzysztof Borycki

1 opinia
Zakład Ogólnobudowlany KRZYCH-BUD Krzysztof Borycki - Doskonałe Położenie Gładzi Sławno

Powierz prace dotyczące położenia gładzi profesjonalistom firmy Zakład Ogólnobudowlany KRZYCH-BUD Krzysztof Borycki z miejscowości Sławno. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Sławna są jednymi z najlepszych. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Porządne Gładzie Gipsowe Sławno

4 opinie
FPM. Sp z.o o LESZEK TYSZER - Porządne Gładzie Gipsowe Sławno

Wciąż szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z doświadczenia FPM. Sp z.o o LESZEK TYSZER. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby otrzymać wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Marcin Klube

1 opinia
Marcin Klube - Staranne Gładzie Na Mokro Sławno

Planujesz wybrać sprawdzonego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Marcin Klube z Sławna jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wybierz ich numer i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

REMART KRZYSZTOF GRZYBAK

20 opinii
REMART KRZYSZTOF GRZYBAK - Znakomite Gładzie Gipsowe Sławno

Potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Trafiłeś w dobre miejsce - REMART KRZYSZTOF GRZYBAK jest do Twoich usług. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej wyceny - skontaktuj się!

SOLID usługi ogólnobudowlane

1 opinia
SOLID usługi ogólnobudowlane - Najlepsze Kładzenie Gładzi Sławno

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Sławnie (17)

Gładzenie Ścian Sławno

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Zachodniopomorskiego. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2023-07-25 do 2023-08-02

 • Darłowo

Położenie gładzi, 101-300m², Kanin

Gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w tym fachu. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-05-11 do 2023-05-19

 • Kanin

Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, 301-500m², Koszalin

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w rejonie Koszalina lub w okolicznych miastach? Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2023-07-31 do 2023-08-08

 • Koszalin

Szukam firmy na położenie gładzi, 10m², Koszalin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 10m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-09-19 do 2023-09-27
dodano 6 dni temu

 • Koszalin

Najlepsze Gładzie Sławno

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 6000m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-29 do 2023-04-06

 • Słupsk

Szukam firmy na położenie gładzi, 30m², Słupsk

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 30m² Informacje dodatkowe: gladz szpachlowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-21 do 2023-06-29

 • Słupsk

Szukam firmy na położenie gładzi, 301-500m², Kołobrzeg

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-10-25...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Kołobrzeg

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Sławno

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 250m² Informacje dodatkowe: Gładzie gipsowe dwuwarstwowe Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Kołobrzeg

Solidne Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-01...

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Kołobrzeg

Szukam firmy na położenie gładzi, 60m², Jezierzyce

Jeśli jesteś fachowcem z wieloletnim stażem i świadczysz usługi z zakresu kładzenia gładzi zdecyduj się na wykonanie zlecenia, które ma treść - Szukam firmy na położenie gładzi, 60m² i zostało złożone przez sprawdzonego Klienta. Umów się na rozmowę jeszcze dziś, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-07-19 do 2023-07-19

 • Jezierzyce

Solidne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 52m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-31...

2023-07-18 do 2023-07-18

 • Jezierzyce

Dam zlecenie na szpachlowanie, 301-500m², Czluchów

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Nawiązanie kontaktu w odpowiedzi na zlecenie o treści Dam zlecenie na szpachlowanie, 301-500m² to świetny wybór. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Czluchów

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Świdwin

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-06 do 2023-08-14

 • Świdwin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Damnica

Szukasz zlecenia jako sprawdzony specjalista z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-04-28 do 2023-05-06

 • Damnica

Pierwszorzędne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-22 do 2023-07-22

 • Czaplinek

Świetne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-17 do 2023-07-25

 • Karnice

Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, 101-300m², Drawsko Pomorskie

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Drawsko Pomorskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty