Kategorie
Szukaj

Gładzie w Środzie Śląskiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Środzie Śląskiej

JKR

2 opinie
Gładzie Środa Śląska

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Znakomite Gładzie Szpachlowe Środa Śląska

2 opinie
Wosbud - Znakomite Gładzie Szpachlowe Środa Śląska

Chcesz znaleźć godnego uwagi partnera do realizacji swoich planów? Wosbud jest na to skuteczną metodą. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

B.R.T Grzegorz Kalinowski

1 opinia
B.R.T Grzegorz Kalinowski - Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Środa Śląska

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. B.R.T Grzegorz Kalinowski ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Aby poznać ofertę skontaktuj się - warto.

FIRMA BUDOWLANO - REMONTOWA

5 opinii
FIRMA BUDOWLANO - REMONTOWA - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Środa Śląska

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to profesjonaliści z FIRMA BUDOWLANO - REMONTOWA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Przedzwoń i poznaj ofertę.

Bart-rem

3 opinie
Bart-rem - Pierwszorzędne Gładzie Na Mokro Środa Śląska

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Powierz tę kwestię specjalistom z Bart-rem. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Krzysztof Markiewicz

3 opinie
Krzysztof Markiewicz - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Środa Śląska

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Krzysztof Markiewicz. Ażeby poznać wycenę skontaktuj się dziś - warto.

SOPLIŃSKI GROUP

15 opinii
SOPLIŃSKI GROUP - Najlepsze Gładzenie Ścian Środa Śląska

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Profesjonalne Położenie Gładzi w Środzie Śląskiej

7 opinii
Projectdom Paulina Gwoździowska - Profesjonalne Położenie Gładzi w Środzie Śląskiej

Zawiązana z pasji do gładzi firma oferuje profesjonalne położenie gładzi na terenie miejscowości Środa Śląska, a także okolicznych miast i powiatów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Fantastyczne Kładzenie Gładzi Środa Śląska

30 opinii
Firma Usługowa Masadabud Radosław Pilarski - Fantastyczne Kładzenie Gładzi Środa Śląska

Starasz się odnaleźć godnego zaufania specjalistę z zakresu fantastycznego kładzenia gładzi, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma Firma Usługowa Masadabud Radosław Pilarski jest gotowa Ci pomóc. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rajkowski Budownictwo

12 opinii
Rajkowski Budownictwo - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Środa Śląska

Uważasz, że perfekcyjne gładzie bezpyłowe to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z Rajkowski Budownictwo pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Środzie Śląskiej (17)

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bukówek

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bukówek

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Smolec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-02...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Smolec

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Domasław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: budynek deweloperski, poszukiwana ekipa na gładzie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Domasław

Położenie gładzi, 25m², Wrocław

Poszukujesz zleceniodawcy jako specjalista od solidnego gładzenia ścian w rejonie Wrocławia lub w okolicznych miastach? Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 48m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 48m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Solidne Gładzie Środa Śląska

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Połżenie gładzi na suficie i na ścianach. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Wrocław

Gładzenie Ścian Środa Śląska

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający gładzenie ścian są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od gładzenia ścian. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

2023-02-03 do 2023-02-03

 • Wrocław

Zapytanie o położenie gładzi, 186m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 186m² Informacje dodatkowe: Położenie 2 warstw gładzi w mieszkaniu 64m2 - łącznie ścian i sufitów do położenia gładzi jest 186 m2. Termin rozpoczę...

2023-03-05 do 2023-03-07

 • Wrocław

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Rewelacyjne gładzenie ścian to Twoja specjalność? Wykonaj zapytanie jako najlepszy specjalista w branży. Ustal pasujący termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Wrocław

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Naprawa uszkodzonego stiuku. Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2023-01-12 do 2023-01-16

 • Wrocław

Szukam ekipy do poprawki malarskiej i położenia gładzi, 16m², Wrocław

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Szukam ekipy do poprawki malarskiej i położenia gładzi, 16m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Wrocław

Wyjątkowe Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-02-20 do 2023-02-20

 • Wrocław

Rewelacyjne Położenie Gładzi Środa Śląska

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Poszukuje profesjonalisty do położenia i przeszlifowanie gładzi gipsowej. Około 150metrow łącznie na sufitach i ści...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Wrocław

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Środa Śląska

Przyjmij zlecenie perfekcyjnego kładzenia gładzi o treści "Zlecam wykonanie jednokrotnej warstwy gładzi na sufitach, 2000m2", jako fachowiec z miejscowości Wrocław. Ujmij klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Wrocławia nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Dam zlecenie na położenie gładzi, 8m², Wrocław

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 8m² Informacje dodatkowe: Zlecę oczyszczenie kuchni z kafelek (na każdej ściśnie do wysokość 1,3m) a następnie położenie gladzi na wszystkich ścian...

2022-12-07 do 2022-12-07

 • Wrocław

Profesjonalne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-21 do 2022-10-29

 • Wrocław

Dam zlecenie na gładzie na sufitach i na ścianach agregatem, 30.000m2, Wrocław

Ten Klient jest zdania, że najlepsze gładzie to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Dam zlecenie na gładzie na sufitach i na ścianach agregatem, 30.000m2". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2022-10-26 do 2022-11-03

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty