Kategorie
Szukaj

Gładzie w Wałbrzychu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
613 822 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Wałbrzychu

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Wałbrzych

3 opinie
Gładzie Wałbrzych

Bez oporów zleć usługę wysokiej klasy gładzenia ścian ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wałbrzycha i okolicznych miast. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej wyceny - skontaktuj się!

Perfekcyjne Gładzie

11 opinii
Firma Usługowo-Remontowa OdNowa Przemysław Kłyza - Perfekcyjne Gładzie Wałbrzych

Eksperci z Firma Usługowo-Remontowa OdNowa Przemysław Kłyza to specjaliści w swoim fachu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny perfekcyjnego gładzi. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Remonty i wykończenia Niewęgłowski & Marciszak s.c.

6 opinii
Remonty i wykończenia Niewęgłowski & Marciszak s.c. - Pierwszorzędne Gładzie Gipsowe Wałbrzych

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Remonty i wykończenia Niewęgłowski Marciszak s.c. ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Już nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Porządne Gładzie Bezpyłowe Wałbrzych

8 opinii
Usługi budowlane EmBart - Porządne Gładzie Bezpyłowe Wałbrzych

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu Usługi budowlane EmBart. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

DOM - Artur Cybulski

8 opinii
DOM - Artur Cybulski - Solidne Gładzie Gipsowe Wałbrzych

Nadal szukasz dobrej firmy od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DOM - Artur Cybulski. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Noyan Tapan Gegham Asatryan

2 opinie
Noyan Tapan Gegham Asatryan - Najlepsze Gładzie Gipsowe Wałbrzych

Właśnie wybierasz dobrego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Noyan Tapan Gegham Asatryan jest na to skuteczną metodą. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Usługi Remontowo-Budowlane

1 opinia
Usługi Remontowo-Budowlane - Najlepsze Kładzenie Gładzi Wałbrzych

W przypadku, gdy szukasz najlepszego kładzenia gładzi i szukasz rozwiązań z najwyższej półki to Usługi Remontowo-Budowlane jest do Twoich usług. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

Wyjątkowe Kładzenie Gładzi w Wałbrzychu

1 opinia
Ol Bud - Wyjątkowe Kładzenie Gładzi w Wałbrzychu

Wiele długich lat pracownicy firmy Ol Bud świadczą usługi z zakresu kładzenia gładzi, dzięki temu są gotowi obsłużyć wszystkich Klientów szukających specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zadzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

MD Instalbud - Dariusz Kasprzyk

2 opinie
MD Instalbud - Dariusz Kasprzyk - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wałbrzych

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Trafiłeś w dobre miejsce - MD Instalbud - Dariusz Kasprzyk jest do Twoich usług. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Waldek

6 opinii
Waldek - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Wałbrzych

Jeżeli wciąż szukasz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Waldek. Wałbrzych i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Nie trać czasu i poproś o ofertę - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Wałbrzychu (14)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Wałbrzych

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: pokoj maly na podzamczu, wymiary okolo 12 meterow kwadratowych, usuniecie starej tapety, polozenie i zeszlifowanie glazi...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wałbrzych

Staranne Gładzie Wałbrzych

Próbujesz znaleźć zlecenia jako godny zaufania fachowiec? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Wałbrzycha. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Przedzwoń jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

2023-08-22 do 2023-08-23

 • Wałbrzych

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Świebodzice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Świebodzice

Dam zlecenie na położenie gładzi, do 100m², Nowa Ruda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Pracy przy położeniu gładzi i szpachlowaniu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Nowa Ruda

Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 17m², Dzierżoniów

Planujesz wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie znalazłeś Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 17m² to doskonały pomysł. Zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Dzierżoniów

Znakomite Gładzie

Nadal masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zlecenie Zleceniodawcy jako specjalista od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Zapytaj o szczegóły zlecenia, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Mietków

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Mietków

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Ścinawka Średnia

Położenie Gładzi Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 501-1000m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Miłków

Fantastyczne Kładzenie Gładzi

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Już teraz skontaktuj się z nim, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ząbkowice Śląskie

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Położenie ok 400m2 Gladzi gipsowej z przyszykowaniem pod malowanie Termin rozpoczęcia prac: w...

2023-07-02 do 2023-07-05

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, 60m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Pokój wytymkowany ,potrzeba położyć gładz i pomalować Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Legnica
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty