Kategorie
Szukaj

Gładzie w Wejherowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Wejherowie

Porządne Gładzie Gipsowe w Wejherowie

23 opinie
Gładzie Wejherowo

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz ekspertów od gładzi gipsowych to trafiłeś w dobre miejsce - LesHome jest do Twoich usług. Wejherowo i okolice to teren, na którym koncentrują swoje działania. Podejmij decyzję bez zwłoki - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Najwyższej Klasy Położenie Gładzi

16 opinii
EkoMalarz - Najwyższej Klasy Położenie Gładzi Wejherowo

Szukasz ekspertów od najwyższej klasy położenia gładzi w miejscowości Wejherowo lub w pobliskim rejonie? Zarezerwuj termin!

Balas Jarosław

12 opinii
Balas Jarosław - Profesjonalne Gładzie Na Mokro Wejherowo

Chcesz znaleźć godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Balas Jarosław jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu - skontaktuj się z nimi, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Karol Kołsut

8 opinii
Karol Kołsut - Rewelacyjne Gładzie Na Mokro Wejherowo

Wciąż potrzebujesz dobrej firmy od gładzi na mokro? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Karol Kołsut. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

RBM Mariusz Bonk

6 opinii
RBM Mariusz Bonk - Świetne Gładzie Gipsowe Wejherowo

Zaufaj fachowcom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij RBM Mariusz Bonk. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Wejherowo

1 opinia
Krzysztof Wykończenia Wnętrz - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Wejherowo

Na wypadek jeśli jeszcze potrzebujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to skorzystaj z kwalifikacji Krzysztof Wykończenia Wnętrz. Wejherowo i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Ustal pasujący termin!

FHU MARBUD Marek Chrostowski - wykończenia, remonty oraz sprzątanie

45 opinii
FHU MARBUD Marek Chrostowski - wykończenia, remonty oraz sprzątanie - Najlepsze Gładzie Gipsowe Wejherowo

Według Ciebie najlepsze gładzie gipsowe to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z FHU MARBUD Marek Chrostowski - wykończenia remonty oraz sprzątanie udzielą rad i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

BWR Budujesz , Wykańczasz , Remontuje

2 opinie
BWR Budujesz , Wykańczasz , Remontuje - Perfekcyjne Gładzie Bezpyłowe Wejherowo

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Trafiłeś w dobre miejsce - BWR Budujesz Wykańczasz Remontuje jest do Twoich usług. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Najlepsze Położenie Gładzi

19 opinii
PROGRES PATRYCJUSZ LIPSKI - Najlepsze Położenie Gładzi Wejherowo

Bez oporów zleć usługę najlepszego położenia gładzi fachowcom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Wejherowa i przyległych miast. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Wyjątkowe Położenie Gładzi Wejherowo

5 opinii
Profesmig Sywester Tempski - Wyjątkowe Położenie Gładzi Wejherowo

Po prostu zleć prace dotyczące położenia gładzi fachowcom z miejscowości Wejherowo. Zadziwią Cię swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Na terenie Wejherowa są w ścisłej czołówce. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Wejherowie (13)

Dam zlecenie na położenie gładzi, 60m², Nowy Dwór Wejherowski

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Dam zlecenie na położenie gładzi, 60m². To ogłoszenie jest stworzone dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-03-12 do 2023-03-13

 • Nowy Dwór Wejherowski

Najlepsze Gładzenie Ścian Wejherowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 15m² Informacje dodatkowe: Chodzi o nałożenie gładzi na ścianach w korytarzu. Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Wejherowo

Rewelacyjne Gładzie Wejherowo

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Bojano

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Rumia

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Rumia

Potrzebna ekipa na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m², Linia

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Linia

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Gościcino

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Pomorskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Żeby otrzymać dokładne informacje skontaktuj się dziś - warto.

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Gościcino

Rewelacyjne Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 110m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-12 do 2022-12-20

 • Kętrzyno

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Gładzie na łączenia płyt, szlifowanie Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-29 do 2022-12-07

 • Wejherowo

Zapytanie o szpachlowanie, do 100m², Rumia

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Poprawki po położeniu gładzi gipsowej Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-14 do 2022-11-14

 • Rumia

Świetne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 20m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Reda

Dam zlecenie na położenie gładzi, 90m², Reda

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 90m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie gładzi daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Reda

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Reda

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Reda

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Starasz się odnaleźć Klienta jako godny uwagi fachowiec z zakresu wysokiej klasy gładzenia ścian? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2022-09-22 do 2022-09-30

 • Rumia
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty