Kategorie
Szukaj

Gładzie w Wołowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Wołowie

Porządne Gładzie Gipsowe w Wołowie

5 opinii
Gładzie Wołów

Myślisz, że porządne gładzie gipsowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z Usługi Remontowo Wykończeniowe Sławek Mikłaszewski udzielą rad i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Dobry Remont Konrad Kościewicz

27 opinii
Dobry Remont Konrad Kościewicz - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Wołów

Wykonanie gładzi gipsowych będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. Dobry Remont Konrad Kościewicz ma doświadczenie w branży, które zaspokoi najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Firma ogólnobudowlana HUBUD

1 opinia
Firma ogólnobudowlana HUBUD - Rewelacyjne Położenie Gładzi Wołów

Dokonaj najlepszego wyboru i zleć swoje zadanie tym zawodowcom w kwestii położenia gładzi z Wołowa. Przedzwoń jeszcze dzisiaj.

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

8 opinii
Wood House Group - Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Wołów

Atrakcyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to główne walory przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski

2 opinie
Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski - Profesjonalne Gładzie Bezpyłowe Wołów

Szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Finish Bud Firma ogólnobudowlan Łukasz Maciejewski. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe

5 opinii
Marcin Bronowicki - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Wołów

Marcin Bronowicki świadczy swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z Wołowa i okolic. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe Wołów

2 opinie
Firma Budowlana KDM Paweł Nowak - Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe Wołów

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od gładzi gipsowych to skorzystaj z kwalifikacji Firma Budowlana KDM Paweł Nowak. Wołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zapytaj o ofertę już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Staranne Gładzie Gipsowe

9 opinii
B.R.T. - Staranne Gładzie Gipsowe Wołów

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? B.R.T. z Wołowa będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Doskonałe Gładzie Gipsowe Wołów

4 opinie
Piotrbud - Doskonałe Gładzie Gipsowe Wołów

Wciąż poszukujesz specjalisty od gładzi gipsowych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Piotrbud. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma może Ci zaproponować.

Usługi remontowo - budowlane

4 opinie
Usługi remontowo - budowlane - Profesjonalne Gładzie Szpachlowe Wołów

Jeżeli poszukujesz ekspertów od gładzi szpachlowych to powierz tę kwestię specjalistom z Usługi remontowo - budowlane. Wołów i pobliske miasta to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Wołowie (17)

Najlepsze Położenie Gładzi Wołów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 100m² Informacje dodatkowe: Gładź bezpyłowa. Ściany 3letnie tynk twardy gips. Pomalowane mocnym gruntem oraz białą farbą. Wszystko zrobione ...

2022-10-02 do 2022-10-02

 • Oborniki Śląskie

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Lubnów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Gładź bezpyłowa. Ściany 3letnie tynk twardy gips. Pomalowane mocnym gruntem oraz białą farbą. Wszystko zrobi...

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Lubnów

Położenie gładzi, 720m², Krzyżanowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 720m² Informacje dodatkowe: Witam, do wykonania gładź na keramzytobetonie ok 720 metrów +...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Krzyżanowice

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Wołów

Szukasz Zlecającego jako godny uwagi fachowiec z zakresu perfekcyjnego kładzenia gładzi z Dolnośląskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-01-31 do 2023-02-08

 • Bukówek

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Dam zlecenie na położenie gładzi, 30m². Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Trzebnica

Zlecę położenie gładzi, do 100m², Trzebnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-12-19 do 2022-12-20

 • Trzebnica

Szukam firmy na położenie gładzi, 25m², Trzebnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Informacje dodatkowe: położenia gładzi na ścianach w łazience, tam gdzie nie będzie kafelków ok 25 metrów, stan deweloperski, glazurnik mówion...

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Trzebnica

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-02 do 2022-11-07

 • Rawicz

Zapytanie o położenie gładzi, 420m², Ozorowice

Zleceniodawca poszukuje dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapytanie o położenie gładzi, 420m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Zaprezentuj wyjątkową ofertę temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Ozorowice

Położenie Gładzi

Pragniesz znaleźć Zlecającego jako godny zaufania specjalista z zakresu perfekcyjnego położenia gładzi z Dolnośląskiego? Pomóż Klientowi wprowadzić w życie plany poznając szczegóły jego zapytania, które ma treść "XYZ". Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Ozorowice

Położenie gładzi, 60m², Lubin

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu wyjątkowego kładzenia gładzi z Lubina? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Dłużej nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-02-06 do 2023-02-06

 • Lubin

Położenie gładzi, do 100m², Lubin

Wciąż masz możliwość złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-01-23 do 2023-01-23

 • Lubin

Profesjonalne Gładzie Wołów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom typu bliźniak lub szeregowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Lubin

Położenie gładzi, 30m², Lubin

Chcesz znaleźć zlecenia do wykonania jako dobry specjalista z zakresu profesjonalnego położenia gładzi z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które ma treść "XYZ". Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2022-12-03 do 2022-12-11

 • Lubin

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 301-500m², Krzyżanowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Informacje dodatkowe: Dom z keramzytobetonu ścian ok 350 metrów. Podeślę. Zdjęci...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Krzyżanowice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Smolec

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego położenia gładzi od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy na terenie Dolnośląskiego. Zaproponuj termin już teraz!

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Smolec

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian Wołów

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający gładzenie ścian są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od gładzenia ścian. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2022-10-07 do 2022-10-15

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty