Kategorie
Szukaj

Gładzie w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
615 645 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Ząbkowicach Śląskich

Usługi kompleksowe „PatBau „

7 opinii
Gładzie Ząbkowice Śląskie

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Usługi kompleksowe PatBau . Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Bogusław Musiał

20 opinii
Bogusław Musiał - Najlepsze Gładzenie Ścian Ząbkowice Śląskie

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

PRO-BUD

1 opinia
PRO-BUD - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. PRO-BUD ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

8 opinii
P&G - Świetne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z PG są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Porządne Gładzie Bezpyłowe

4 opinie
WOJ-BUD - Porządne Gładzie Bezpyłowe Ząbkowice Śląskie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu WOJ-BUD. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

PolBel

3 opinie
PolBel - Porządne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Solidne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

4 opinie
MAT-BUD - Solidne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji MAT-BUD. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

MR K Paweł Kozioł

2 opinie
MR K Paweł Kozioł - Perfekcyjne Gładzie Ząbkowice Śląskie

Gładzie na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

LJ DOM

2 opinie
LJ DOM - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? LJ DOM z Ząbkowic Śląskich będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

Najlepsze Gładzie Gipsowe w Ząbkowicach Śląskich

3 opinie
Jakub Tracz TRACZ-KOP - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Ząbkowicach Śląskich

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z Jakub Tracz TRACZ-KOP. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Ząbkowicach Śląskich (17)

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 501-1000m² Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie gładzi gipsowych. Nowe ściany, nowe tynki. Inwestycja przemysło...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Ząbkowice Śląskie

Solidne Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Dowiedz się jakie potrzeby ma Klient, który pisze - Szukam firmy na szlifowanie ścian, sufitów, 17m². Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Dzierżoniów

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Dzierżoniów

Przekonaj się, że Zleceniodawcy zlecający kładzenie gładzi są dobrej jakości. Skontaktuj się z nim jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Szukam firmy na położenie gładzi, 101-300m², Dzierżoniów

Starasz się odnaleźć Zlecającego jako solidny fachowiec z zakresu solidnego gładzenia ścian z Dzierżoniowa? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-06-12 do 2023-06-20

 • Dzierżoniów

Gładzenie Ścian Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Pracy przy położeniu gładzi i szpachlowaniu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-10 do 2023-08-18

 • Nowa Ruda

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo dobrym poziomie pomóż osiągnąć cele Klientowi, który jest wiarygodny. Zaprezentuj dobrą propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-07-16 do 2023-07-24

 • Ścinawka Średnia

Zapytanie o położenie gładzi, 95m², Stronie Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 95m² Informacje dodatkowe: Zależy mi na spotkaniu w środę 26go (jestem wtedy cały dzień w mieszkaniu) celem omówienia szczegółów. Lokalizacja: Stro...

2023-07-21 do 2023-07-29

 • Stronie Śląskie

Doskonałe Gładzie Ząbkowice Śląskie

Ten Klient jeszcze szuka dobrej firmy od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na szpachlowanie, do 100m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-07-20 do 2023-07-28

 • Nysa

Kładzenie Gładzi

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi kładzenia gładzi na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-08-27 do 2023-09-04

 • Mietków

Zapytanie o szpachlowanie, 1001-2000m², Łambinowice

Ten Zleceniodawca potrzebuje profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o szpachlowanie, 1001-2000m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Łambinowice

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi profesjonalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta. Przyczyń się do realizacji jego celów. Zaproponuj termin już teraz!

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Oława

Rewelacyjne Położenie Gładzi Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 130m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-07-03 do 2023-07-11

 • Oława

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 301-500m², Wałbrzych

Zaoszczędź sobie kłopotów i zrealizuj zlecenie na wyjątkowe gładzenie ścian w Wałbrzychu. Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2023-08-22 do 2023-08-23

 • Wałbrzych

Porządne Gładzie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-11-14 do 2023-11-22

 • Wałbrzych

Zapytanie o położenie gładzi, 35m², Wałbrzych

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 35m² Informacje dodatkowe: pokoj maly na podzamczu, wymiary okolo 12 meterow kwadratowych, usuniecie starej tapety, polozenie i zeszlifowanie glazi...

2023-10-30 do 2023-11-07

 • Wałbrzych

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Świebodzice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Świebodzice

Gładzie

Jeszcze jesteś w stanie odpowiedzieć na ogłoszenie Klienta jako dobra firma od gładzi. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-03 do 2023-06-11

 • Prudnik
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Położenia Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty