Kategorie
Szukaj

Gładzie w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Ząbkowicach Śląskich

Group Service PL

2 opinie
Gładzie Ząbkowice Śląskie

Potrzebujesz profesjonalistów od gładzi bezpyłowych? Wykorzystaj kompetencje Group Service PL. Już teraz skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Bogusław Musiał

20 opinii
Bogusław Musiał - Najlepsze Gładzenie Ścian Ząbkowice Śląskie

Dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to główne atuty firmy, której specjalnością jest gładzenie ścian. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Usługi kompleksowe „PatBau „

5 opinii
Usługi kompleksowe „PatBau „ - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Przygotowanie gładzi gipsowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Usługi kompleksowe PatBau ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Świetne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

7 opinii
P&G - Świetne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Jeżeli szukasz rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z PG są dla Ciebie idealni. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Porządne Gładzie Bezpyłowe

4 opinie
WOJ-BUD - Porządne Gładzie Bezpyłowe Ząbkowice Śląskie

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj doświadczeniu WOJ-BUD. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Szczegółową ofertę otrzymasz po kontakcie.

MAT-BUD

4 opinie
MAT-BUD - Porządne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Jesteś zdania, że porządne gładzie gipsowe to nieprosty temat? Oszczędź sobie nerwów - fachowcy z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Ledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Solidne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

2 opinie
Paweł Kozioł - Solidne Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od gładzi gipsowych? Skorzystaj z kwalifikacji Paweł Kozioł. Zapytaj o wycenę już teraz i przekonaj się co firma ma do zaoferowania.

LJ DOM

2 opinie
LJ DOM - Perfekcyjne Gładzie Ząbkowice Śląskie

Gładzie na najwyższym poziomie to temat, w którym są najlepsi, dlatego są zawsze gotowi podjąć się nowego wyzwania. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

Jakub Tracz TRACZ-KOP

2 opinie
Jakub Tracz TRACZ-KOP - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Ząbkowice Śląskie

Chcesz znaleźć dobrego specjalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Jakub Tracz TRACZ-KOP z Ząbkowic Śląskich będzie najszybszą drogą. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź, nie pożałujesz.

UKŁADANIE GLAZURY USŁUGI REMONTOWE

1 opinia
UKŁADANIE GLAZURY USŁUGI REMONTOWE - Najlepsze Gładzie Gipsowe w Ząbkowicach Śląskich

Szukasz specjalisty od gładzi gipsowych? Powierz tę kwestię specjalistom z UKŁADANIE GLAZURY USŁUGI REMONTOWE. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej oferty - zobacz!

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Ząbkowicach Śląskich (18)

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m², Dzierżoniów

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: możliwy od zaraz...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Dzierżoniów

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi Ząbkowice Śląskie

Rewelacyjne kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako jeden z najlepszych w branży. Tylko krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Włodowice

Dam zlecenie na położenie gładzi, 30m², Nysa

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Nysa

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Nysa

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie gładzi wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2022-11-18 do 2022-11-26

 • Nysa

Położenie Gładzi Ząbkowice Śląskie

Wykonaj zadanie solidnego położenia gładzi o treści "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, do 100m²", jako profesjonalista z miejscowości Nysa. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Nysy jesteś jednym z najlepszych. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2022-10-01 do 2022-10-09

 • Nysa

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi

To zlecenie o treści - Szukam firmy na położenie gładzi, 18m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Nysy i z sąsiednich miast. Już nie trać czasu i sporządź wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Nysa

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-02-16 do 2023-02-16

 • Świdnica

Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: szlifowanie ścian, sufitów Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Gładź wapienna Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Duszniki-Zdrój

Rewelacyjne Kładzenie Gładzi

Bądź pewny, że Zleceniodawcy zlecający kładzenie gładzi są rzetelni. Skontaktuj się z nim jako specjalista od kładzenia gładzi. Przedstaw propozycję dla tego Klienta - nawiąż kontakt już dziś.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Domasław

Gładzenie Ścian Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Wałbrzych

Najwyższej Klasy Gładzenie Ścian

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Knauf super Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-10-10 do 2022-10-18

 • Wałbrzych

Świetne Gładzie Ząbkowice Śląskie

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Świebodzice

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 101-300m², Smolec

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: 2023-01-02...

2022-11-09 do 2022-11-17

 • Smolec

Najlepsze Gładzie

Jeszcze możesz odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od gładzi. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Dłużej nie zwlekaj i zadzwoń teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Prudnik

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 30m², Prudnik

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Prudnik

Doskonałej Jakości Gładzie

Wybór tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który napisał - "Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 80m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Jeszcze dzisiaj umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-02-07 do 2023-02-08

 • Chrząstawa mała

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Jako firma zajmująca się usługami z zakresu kładzenia gładzi zrealizuj zlecenie na kładzenie gładzi. Zapoznaj się ze zleceniem - Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, 160m². Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2022-12-10 do 2022-12-10

 • Jelcz-Laskowice

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Jelcz-Laskowice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty