Kategorie
Szukaj

Gładzie w Zabrzu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 727 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Zabrzu

Mibud jakub starczewski

4 opinie
Gładzie Zabrze

Jeżeli poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z Mibud jakub starczewski są dla Ciebie idealni. Zapraszamy do kontaktu - nie pożałujesz.

Marcin Budowlaniec

9 opinii
Marcin Budowlaniec - Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Zabrze

Firma Marcin Budowlaniec oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Zabrze oraz przyległych powiatów. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - skontaktuj się i sprawdź.

HOUSEBART

4 opinie
HOUSEBART - Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Zabrze

Po prostu zleć usługę gładzenia ścian specjalistom z miejscowości Zabrze. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i fachowością. Na terenie Zabrza nie mają sobie równych. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

Solidne Kładzenie Gładzi w Zabrzu

16 opinii
" MAGBUD" Waldemar Walla uslugi remontowo budowlane - Solidne Kładzenie Gładzi w Zabrzu

Zleć usługę kładzenia gładzi fachowcom z miejscowości Zabrze. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i rzetelnością. Na terenie Zabrza są jednymi z najlepszych. Wybierz ich numer, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Znakomite Gładzie Gipsowe Zabrze

1 opinia
Em&Em Invest - Znakomite Gładzie Gipsowe Zabrze

Zrealizowanie gładzi gipsowych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. EmEm Invest ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Zabrze

2 opinie
WIERZBIAK Marek Wierzbiak - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Zabrze

Poszukujesz specjalisty od gładzi szpachlowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom WIERZBIAK Marek Wierzbiak. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Nie czekaj - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Solidne Gładzie

11 opinii
YACH - Solidne Gładzie Zabrze

Osoby z YACH to specjaliści w swoim fachu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny gładzi. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - zadzwoń!

F.H.U AMG

7 opinii
F.H.U AMG - Doskonałej Jakości Gładzie Gipsowe Zabrze

Jeśli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od gładzi gipsowych to wykorzystaj doświadczenie F.H.U AMG. Zabrze to główny obszar ich działania. Przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

MM REMONTY Mariusz Majda

1 opinia
MM REMONTY Mariusz Majda - Perfekcyjne Gładzie Zabrze

Jeśli szukasz jakości wykonywanych usług to specjaliści z MM REMONTY Mariusz Majda są dla Ciebie stworzeni. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi.

Elix Elżbieta Mielnicka

9 opinii
Elix Elżbieta Mielnicka - Profesjonalne Położenie Gładzi Zabrze

W przypadku, gdy szukasz profesjonalnego położenia gładzi w rejonie Zabrza i oczekujesz dużego zaangażowania to wykorzystaj doświadczenie Elix Elżbieta Mielnicka. Określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Zabrzu (16)

Kładzenie Gładzi Zabrze

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1001-2000m² Informacje dodatkowe: Dzień dobry, Jako deweloper i generalny wykonawca poszukujemy firmy, która wykonałaby dla nas wykończe...

2023-11-09 do 2023-11-17

 • Zabrze

Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m², Zabrze

Ten Klient jest zdania, że rewelacyjne gładzie to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-10-05 do 2023-10-13

 • Zabrze

Pierwszorzędne Położenie Gładzi Zabrze

Zakres zlecenia: położenie gipsów Powierzchnia: ok. 500m2 Oferty: bez materiałów Termin: jak najszybciej...

2023-09-04 do 2023-09-12

 • Zabrze

Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Mieszkanie o powieszchni mieszkalnej 43,60 m kwadratowego Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-02 do 2023-09-10

 • Zabrze

Położenie gładzi, 5000m², Zabrze

Na wypadek jeśli jako dobra firma od gładzi poszukujesz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Położenie gładzi, 5000m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Zabrza na pewno uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Ustal pasujący termin!

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Zabrze

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Zabrze

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Zabrze

Solidne Położenie Gładzi

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na szlifowanie ścian, sufitów, do 100m² jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z Zabrza oraz przyległych powiatów. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Zleceniodawcę.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Zabrze

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m², Ruda Śląska

Klient napisał "Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 501-1000m²". Zrealizuj zlecenie wyjątkowego gładzenia ścian jako profesjonalista w tej branży. Zawiadom o gotowości do wykonania zleceń z okolic Rudy Śląskiej i przyległych miast. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-06-29 do 2023-06-30

 • Ruda Śląska

Pierwszorzędne Gładzie Zabrze

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 6m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-18 do 2023-08-26

 • Ruda Śląska

Fantastyczne Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Zakres zlecenia: Dzień dobry, poszukuję kogoś kto dokończy gładzie że szlifowaniem w przedpokoju. Jedna ściana do le...

2023-10-26 do 2023-11-03

 • Ruda Śląska

Najlepsze Gładzenie Ścian Zabrze

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o położenie gładzi, 501-1000m². To zlecenie jest idealne dla eksperta takiego, jak Ty. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-05-29 do 2023-06-06

 • Ruda Śląska

Profesjonalne Kładzenie Gładzi

Upewnij się, że Konsumenci zlecający kładzenie gładzi są dobrej jakości. Prześlij Klientowi dane kontaktowe jako profesjonalista od kładzenia gładzi. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2023-10-26 do 2023-10-26

 • Ruda Śląska

Szukam firmy na położenie gładzi, 200m², Przyszowice

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który zleca - "Szukam firmy na położenie gładzi, 200m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-08-08 do 2023-08-16

 • Przyszowice

Zapytanie o szlifowanie ścian, sufitów, 34m², Gliwice

Najwyższej klasy kładzenie gładzi to Twoja życiowa pasja? Wykonaj powierzone prace jako najlepszy specjalista w tym fachu. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-10-18 do 2023-10-19

 • Gliwice

Zapytanie o położenie gładzi, 2m², Gliwice

Ten Klient jest zdania, że najlepsze gładzie to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 2m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Gliwice

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Gliwice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-11-17 do 2023-11-25

 • Gliwice
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty