Kategorie
Szukaj

Gładzie w Złotoryi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
614 517 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Złotoryi

Wysokiej Klasy Kładzenie Gładzi Złotoryja

12 opinii
Gładzie Złotoryja

Zleć prace dotyczące kładzenia gładzi fachowcom firmy Kompleksowe wykończenia domów mieszkań biur Adam Łuczak z miejscowości Złotoryja. Przekonają Cię swoimi kompetencjami i dokładnością. W okolicy Złotoryi są jednymi z najlepszych. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

West Pro

9 opinii
West Pro - Rewelacyjne Gładzie Szpachlowe Złotoryja

Jeśli poszukujesz dobrej współpracy to specjaliści z West Pro są dla Ciebie stworzeni. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - sprawdź!

Staranne Gładzie Bezpyłowe w Złotoryi

1 opinia
Rekbau - Staranne Gładzie Bezpyłowe w Złotoryi

Zaufaj ekspertom w dziedzinie gładzi bezpyłowych i zatrudnij Rekbau. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Złotoryja

2 opinie
AD-KOR Adam Zaraziński Usługi ogólnobudowlane - Pierwszorzędne Gładzenie Ścian Złotoryja

Twoje zadanie będzie zrealizowane dzięki wieloletniemu doświadczeniu tej firmy, która świadczy usługi gładzenia ścian na bardzo wysokim poziomie. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Perfekcyjne Kładzenie Gładzi

1 opinia
Nowydom - Perfekcyjne Kładzenie Gładzi Złotoryja

Kusząca cena i rzetelna realizacja powierzonych zleceń to najważniejsze cechy firmy, której specjalnością jest kładzenie gładzi. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

FOM Nieruchomości Ruchomości

1 opinia
FOM Nieruchomości Ruchomości - Perfekcyjne Gładzie Złotoryja

Gładzie nie ma dla FOM Nieruchomości Ruchomości żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałe Gładzenie Ścian

2 opinie
Firma Ogólnobudowlana Mateusz Ostafin - Doskonałe Gładzenie Ścian Złotoryja

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym fachowcom od gładzenia ścian z Złotoryi. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

EKO-TOM

6 opinii
EKO-TOM - Najlepsze Kładzenie Gładzi Złotoryja

Po prostu zleć usługę kładzenia gładzi profesjonalistom z miejscowości Złotoryja. Podbiją Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Złotoryi są w ścisłej czołówce. Już nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

TopHome Usługi remontowo - budowlane

1 opinia
TopHome Usługi remontowo - budowlane - Profesjonalne Gładzie Złotoryja

Oferuje usługi z zakresu gładzi od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Złotoryi, ale także przyległych powiatów. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - skontaktuj się!

Tektum Patryk Złotek

5 opinii
Tektum Patryk Złotek - Doskonałe Gładzie Gipsowe Złotoryja

Uważasz, że doskonałe gładzie gipsowe to nieproste zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy doradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Złotoryi (14)

Dam zlecenie na położenie gładzi, 301-500m², Legnica

Potrzebujesz zleceniodawcy jako specjalista od rewelacyjnego gładzenia ścian w miejscowości Legnica lub w pobliskim rejonie? Skontaktuj się, aby uzyskać więcej szczegółów - nie pożałujesz.

2023-07-02 do 2023-07-05

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, 60m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Pokój wytymkowany ,potrzeba położyć gładz i pomalować Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-29 do 2023-08-06

 • Legnica

Zapytanie o szpachlowanie, 60m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 60m² Informacje dodatkowe: Równanie scian Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Legnica

Szukam firmy na szpachlowanie, 301-500m², Legnica

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 301-500m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-08-12 do 2023-08-20

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Legnica

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: gładź atlas GTA, gruntowanie przed gładziami 3 pokoje 12m, 12m i 16m^2 opcjonalnie przedpokój ok 4m^2 Termi...

2023-11-24 do 2023-12-02
dodano 7 dni temu

 • Legnica

Szukam firmy na położenie gładzi, 501-1000m², Legnica

Gładzenie ścian to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako najlepszy specjalista w tej dziedzinie. Przedłóż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-06-15 do 2023-06-23

 • Legnica

Najwyższej Klasy Kładzenie Gładzi Złotoryja

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Szpachlowa Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-10-31 do 2023-11-08

 • Legnica

Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m², Bolesławiec

Zrealizuj usługę profesjonalnego gładzenia ścian o treści "Zapytanie o położenie gładzi, 101-300m²", jako ekspert z miejscowości Bolesławiec. Zdobądź klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Bolesławca jesteś jednym z najlepszych. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2023-08-21 do 2023-08-21

 • Bolesławiec

Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m², Miłków

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od gładzi. Napisał zlecenie o treści - Dam zlecenie na położenie gładzi, 501-1000m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Ledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-11-02 do 2023-11-10

 • Miłków

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 14m², Lubin

Wykonaj zlecenie dotyczące wyjątkowego położenia gładzi od wiarygodnych zainteresowanych daniem pracy na terenie Lubina. Zaproponuj termin już teraz!

2023-09-25 do 2023-10-03

 • Lubin

Szukam firmy na szpachlowanie, do 100m², Lubin

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-06-19 do 2023-06-27

 • Lubin

Dam zlecenie na położenie gładzi, 101-300m², Świebodzice

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Świebodzice

Wyjątkowe Gładzenie Ścian Złotoryja

Masz zamiar wykonać zlecenie na gładzenie ścian, a nie masz Klienta? Odpowiedź na ogłoszenie o treści Zlecę położenie gładzi, do 100m² to rewelacyjny pomysł. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Szklarska Poręba

Wysokiej Klasy Gładzenie Ścian

Wybierz zapytanie dotyczące wysokiej klasy gładzenia ścian od rzetelnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Lubań lub sąsiednim mieście. Zachęcamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

2023-10-19 do 2023-10-27

 • Lubań
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty