Kategorie
Szukaj

Gładzie w Żorach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
586 811 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Gładzenie ścian to proces wykończeniowy, który pozwala na uzyskanie końcowego, gładkiego i miłego dla oka efektu. Położenie gładzi doskonale przygotowuje ściany pod następne etapy jej obróbki, które odpowiadają za ostateczny efekt wizualny. Do nich należy zaliczyć: tapetowanie, prace malarskie, a także położenie kafelek. Dzięki naszemu rankingowi firm możesz wybrać najlepszych fachowców od wykończenia wnętrz. Na naszej stronie dowiesz się także jak kształtuje się cena za profesjonalne gładzenie ścian oraz kiedy powinno się skorzystać z tej usługi. Jeśli zaś poszukujesz zleceń jako firma, niżej znajdziesz aktualne ogłoszenia.

Nie należy mylić gładzenia ze szpachlowaniem, bowiem jedną z różnic w tych zabiegach są używane środki. Przy gładzeniu używa się gładzi, a przy szpachlowaniu wykorzystuje się masę szpachlową. Obie procedury mają poniekąd podobne cele i dobrze jest gdy ze sobą współistnieją.

Gładzie wykorzystywane przy pracach remontowych dzieli się na:

 • polimerowe – nadaje się ona do wygładzania powierzchni ścian przed etapem finalnym, czyli malowaniem. Ten rodzaj gładzi wykorzystuje się do podłoża mineralnego i nośnego, czyli betonu i cementu. Zaleca się stosowanie gładzi polimerowych, czy szpachlowych w przypadku płyt karton-gips i ich spoinowania;
 • gipsowe – ten rodzaj gładzi pasuje do tynków wapiennych oraz cementowo-wapiennych. Materiał ten dobrze będzie pasować do powierzchni betonowych;
 • wapienne – nadaje się do nakładania w przypadkach tynków wapiennych oraz mieszanych z domieszką cementu. Wykorzystywana jest także do podłoży z karton-gipsu.

Położenie gładzi, niezależnie od wybranego jej rodzaju potrafi być zadaniem trudnym i niewdzięcznym. Nieprofesjonalnie i źle położona gładź może rzutować na estetykę i stan gładzonej powierzchni. Nieprawidłowy sposób położenia gładzi może prowadzić do:

 • pojawienia się odprysków na ścianach, które pomalujemy,
 • problemów z położeniem na ścianie kafelek,
 • nierównościami położonej tapety.

Nieprawidłowo położona gładź to taka, na której zauważasz: nierówności, punktowe ubytki, rysy, uszkodzenia mechaniczne bądź zbytnie pofalowanie w więcej niż dwóch miejscach. Oczywiście źle gładzoną powierzchnię da się uratować. Jeżeli zatrudniłeś fachowca, który położył gładź – należy pamiętać o tym, aby przy odbiorze dokładnie się jej przyjrzeć. Zauważenie wcześniej wymienionych znaków prowadzi do koniecznego naniesienia poprawek przed wprowadzaniem dalszych modyfikacji w obrębie gładzonej wcześniej ściany.

Sprawdź najlepszych specjalistów od gładzi w Żorach

Rewelacyjne Gładzie Gipsowe Żory

16 opinii
Gładzie Żory

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Damont z Żor będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe w Żorach

1 opinia
Remont zory - Rewelacyjne Gładzie Bezpyłowe w Żorach

Jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Remont zory. Zdecyduj się szybko - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Gładzenie Ścian

12 opinii
"Elimar" Elżbieta Turek-Langer - Perfekcyjne Gładzenie Ścian Żory

Chesz znaleźć sprawdzonego profesjonalistę z zakresu perfekcyjnego gładzenia ścian z Żor, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Elimar Elżbieta Turek-Langer jest gotowa Ci pomóc. Zdecyduj się od razu - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Najlepsze Gładzie Gipsowe Żory

1 opinia
FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK - Najlepsze Gładzie Gipsowe Żory

Jeżeli nadal szukasz dobrej firmy od gładzi bezpyłowych to skorzystaj z kwalifikacji FIRMA OGÓLNOBUDOWLANA JACEK KUPCZAK. Żory i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Skaw-Bud

1 opinia
Skaw-Bud - Świetne Gładzie Gipsowe Żory

Gdy poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z Skaw-Bud perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Ustal pasujący termin!

Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk

8 opinii
Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk - Perfekcyjne Gładzie Żory

Gładzie nie ma dla Usługi remontowo-budowlane Oleksandr Tsaruk żadnych tajemnic. Dzięki doskonałemu doświadczeniu są gotowi poradzić każdemu Klientowi. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Patryko_Bud

6 opinii
Patryko_Bud - Najlepsze Kładzenie Gładzi Żory

Bezkonkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze zalety przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kładzenie gładzi. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Valmer

9 opinii
Valmer - Profesjonalne Gładzie Gipsowe Żory

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Valmer są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Pro-Tynk Sp. z o.o.

20 opinii
Pro-Tynk Sp. z o.o. - Najlepsze Gładzie Szpachlowe Żory

Chcesz znaleźć solidnego partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Pro-Tynk Sp. z o.o. z Żor jest na to najlepszym rozwiązaniem. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki i na własne oczy przekonaj się, że warto!

RENOWUM

1 opinia
RENOWUM - Porządne Gładzie Gipsowe Żory

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie gładzi gipsowych i zatrudnij RENOWUM. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Aktualne zlecenia na kładzenie gładzi w Żorach (17)

Położenie gładzi, 135m², Żory

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 135m² Informacje dodatkowe: Gładź gipsowa,gruntowanie ,szlifowanie Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-19...

2023-04-11 do 2023-04-12

 • Żory

Zapytanie o położenie gładzi, do 100m², Żory

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Żory

Kładzenie Gładzi Żory

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-16 do 2023-02-16

 • Żory

Dam zlecenie na szlifowanie ścian, sufitów, 80m², Żory

Zdecyduj się na prace dotyczące perfekcyjnego położenia gładzi od wiarygodnych Zleceniodawców zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Żory lub sąsiednim mieście. Aby uzyskać Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Żory

Potrzebna ekipa na położenie gładzi, 50m², Żory

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 50m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-02 do 2023-01-02

 • Żory

Rewelacyjne Położenie Gładzi Żory

Jako doskonały specjalista, który świadczy usługi położenia gładzi na bardzo wysokim poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest sprawdzony. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Jastrzębie-Zdrój

Zapytanie o szpachlowanie, 101-300m², Jastrzębie-Zdrój

Zakres zlecenia: szpachlowanie Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2022-12-11 do 2022-12-19

 • Jastrzębie-Zdrój

Doskonałe Kładzenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-300m² Informacje dodatkowe: Położenie gładzi na nowe tynki gipsowe, szlifowanie. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Rybnik

Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m², Rybnik

Wybranie tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-03-24 do 2023-04-01

 • Rybnik

Pierwszorzędne Gładzie Żory

Na wypadek jeśli nadal jako dobra firma od gładzi poszukujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zapotrzebowanie na położenie gładzi, do 100m². Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca na pewno udowodnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-02-08 do 2023-02-08

 • Rybnik

Szukam firmy na położenie gładzi, 30m², Łaziska Górne

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 30m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Łaziska Górne

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 4m² Termin rozpoczęcia prac: najbliższy wolny termin...

2023-05-17 do 2023-05-25

 • Łaziska Górne

Wyjątkowe Położenie Gładzi

Ten Klient napisał "Szukam firmy na położenie gładzi, 50m²". Wykonaj zlecenie wyjątkowego położenia gładzi jako fachowiec w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia zleceń z okolic Wodzisławia Śląskiego i okolicznych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Wodzisław Śląski

Dam zlecenie na położenie gładzi, 25m², Wodzisław Śląski

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 25m² Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia w rozmowie...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Wodzisław Śląski

Solidne Gładzenie Ścian Żory

Zakres zlecenia: położenie gładzi Rodzaj obiektu: mieszkanie Powierzchnia prac: 101-300m² Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Wodzisław Śląski

Gładzenie Ścian

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na doskonałe gładzenie ścian w rejonie Wodzisławia Śląskiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Szukam firmy na położenie gładzi, do 100m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Jeśli chcesz uzyskać dokładne informacje skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-05-19 do 2023-05-27

 • Wodzisław Śląski

Zapotrzebowanie na położenie gładzi, 101-300m², Wodzisław Śląski

Jako solidny specjalista, który świadczy usługi gładzenia ścian na ponadprzeciętnym poziomie zrealizuj zadanie powierzone przez Klienta, który jest sprawdzony. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-05-21 do 2023-05-29

 • Wodzisław Śląski
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Gładzi

Częste pytania o gładziach

Ile kosztuje położenie gładzi?

Cena położenia gładzi jest zależna od paru zmiennych. Pierwszą z nich jest rodzaj stosowanego materiału. Z reguły gładź gipsowa jest tańsza od polimerowo-gipsowej – jeżeli po stronie specjalisty leży dostarczenie materiału, to usługa będzie nieco droższa przy kładzeniu gładzi polimerowej. Drugą zmienną w wycenie jest potencjalne doświadczenie fachowca. Dobrze wyszkolony specjalista będzie wymagał większego nakładu finansowego, dzięki temu można spodziewać lepszego efektu końcowego wykonanego zadania. Finalna cena położenia gładzi jest zależna ściśle od powierzchni. Warto pamiętać, że konieczność przygotowania ściany przed samym zabiegiem gładzenia wiąże się z dodatkowymi kosztami – im trzeba więcej czynności jest koniecznych tym bardziej wzrasta koszt usługi. Przyjmuje się, że cena gładzenia jednowarstwowego w przeliczeniu na metr kwadratowy oscyluje w granicach od 25 do 54 złotych.

Jaki sprzęt wykorzystuje się do kładzenia gładzi?

Podczas kładzenia gładzi wykorzystuje się sprzęty, które najczęściej posiadają wykwalifikowane firmy zajmujące się tą usługą. Osprzętowanie potrzebne do gładzenia ścian składa się głównie z akcesoriów, które każdy amator prac remontowych może zakupić w sklepach budowlanych. Zaliczamy do nich między innymi:

 • szpachelki,
 • szpachle,
 • papier ścierny o odpowiedniej granulacji,
 • pace gładkie,
 • mieszadła,
 • oświetlenie
 • noże.

Jak wygląda prawidłowo położona gładź?

Gdy odbierasz wykonaną pracę powinieneś się jej przyjrzeć. Z reguły wykonuje się oględzin spoglądając na ścianę z odległości 1-2 metrów. Oświetlenie w tym czasie powinno być rozproszone - punktowe świecenie latarką na powierzchnię ściany zakłóci ocenę wykonanej pracy. Jeżeli nie jesteś pewien, czy gładź została położona prawidłowo – powinieneś zwrócić uwagę na:

l gładkość – położone warstwy powinny być całkowicie gładkie. Niedopuszczalne jest, aby pojawiły się na powierzchni gładzi uskoki, pęcherze i niedoskonałości. Również drobne uszkodzenia mechaniczne dyskwalifikują położoną gładź;

l falowanie powierzchni położonych warstw gładzi – nie powinny być widoczne gołym okiem. W teorii dopuszcza się istnienie odchyleń do 2mm, jednak nie może być ich więcej niż dwie w obrębie całej łaty kontrolnej.

Czy źle położoną gładź można uratować?

W większości przypadków, jeżeli gładź została położona w sposób odbiegający od ideału, da się uratować sytuację. Jeżeli zauważysz drobne odchylenia, czyli pojedyncze kraterki lub małe nierówności, warto działać od razu. Należy oddać ścianę do poprawy wykwalifikowanym specjalistom. Dopilnują, aby efekt końcowy był zadowalający, bowiem ratowanie źle położonej gładzi może być procesem ciężkim dla hobbystów oraz niedoświadczonych osób. Jednym z zabiegów mających na celu usunięcie nierówności i kraterków jest szlifowanie. Należy jednak być ostrożnym i delikatnym oraz obserwować zachowanie gładzi. Jeżeli niedoskonałości powiększają się pod wpływem szlifowania – należy go zaniechać. Możliwe jest również naniesienie dodatkowej warstwy gładzi po szlifowaniu.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Gładzi złożą Ci bezpłatne oferty