Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 751 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Gdańsku

Pierwszorzędne Pompy Ciepła Gdańsk

165 opinii
Pompy ciepła Gdańsk

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od pomp ciepła to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RP SOLAR - Bruk Bet Partner. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

72 opinie
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Tanie Gruntowe Pompy Ciepła Gdańsk

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na gruntowe pompy ciepła? Eksperci z Polenergia Pompy Ciepła S.A. pomogą Ci znaleźć najlepsze wyjście. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła

33 opinie
Euros Energy Sp. z o.o. PW - Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Gdańsk

Wybranie znakomitych powietrznych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale Euros Energy Sp. z o.o. PW na sto procent pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego towaru. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Problast

22 opinie
Problast - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Gdańsk

Eksperci z Problast to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

WAKOSUN

15 opinii
WAKOSUN - Porządne Pompy Ciepła Gdańsk

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła to zaufaj doświadczeniu WAKOSUN. Gdańsk i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła

15 opinii
KL Instalacje - Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła Gdańsk

Wybranie wysokiej klasy powietrznych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale ten dostawca na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalna Energia Odnawialna Gdańsk

15 opinii
Arago sp z o. o. - Profesjonalna Energia Odnawialna Gdańsk

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Arago sp z o. o. będzie najszybszą drogą. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski

10 opinii
Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Gdańsk

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Morax Wielobranżowy Handel Hurt-Detal Zbigniew Szczerkowski są dla Ciebie stworzeni. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła w Gdańsku

4 opinie
BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła w Gdańsku

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? BMG CONSTRUCTION SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA będzie najszybszą drogą. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Halwit Facilities Witold Szmidt

4 opinie
Halwit Facilities Witold Szmidt - Doskonała Energia Odnawialna Gdańsk

Osoby z Halwit Facilities Witold Szmidt to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Gdańsku (123)

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Part...

2023-06-07 do 2023-06-15
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-06-04 do 2023-06-12
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny term...

2023-06-06 do 2023-06-06

 • Gdańsk

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mie...

2023-05-25 do 2023-06-02

 • Gdańsk

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 201-300m², Gdańsk

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2023-05-24 do 2023-06-01

 • Gdańsk

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-05-22 do 2023-05-30

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Ten Klient jeszcze nie znalazł odpowiedniego dostawcy gruntowego wymiennika ciepła, mimo że poszukuje go od wielu dni. Twoja firma może rozwiązać problem dla tego Klienta. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2023-05-16 do 2023-05-24

 • Gdańsk

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Jako ekspert od odnawialnych źródeł energii, obsługujący Klientów z miejscowości Gdańsk i sąsiednich miast - poznaj szczegóły zapytania o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 56m²". Więcej informacji możesz wysłać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Gdańsk

Rewelacyjna Pompa Ciepła Gdańsk

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z ofe...

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Gdańsk

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który zleca - "Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m²", nie pożałuje współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie będziesz żałować.

2023-04-30 do 2023-05-08

 • Gdańsk

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdańsk

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Polegając na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - sprawdź!

2023-04-28 do 2023-04-28

 • Gdańsk

Doskonałe Odnawialne Źródła Energii

Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic? Opierając się na solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Zapoznaj się z treścią zgłoszenia o treści "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - skontaktuj się!

2023-04-27 do 2023-05-05

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: n...

2023-04-26 do 2023-05-04

 • Gdańsk

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Te...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Gdańsk

Idealny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dowiedź Zlecającemu, że kolejnego takiego sprzedawcy szybko nie znajdzie na terenie Gdańska. Więc jeśli jesteś dostawcą idealnego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - naprawdę warto.

2023-04-24 do 2023-05-02

 • Gdańsk

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, ogrzewanie budynku, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub st...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Gdańsk

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 mi...

2023-04-23 do 2023-05-01

 • Gdańsk

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty