Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 086 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Gdańsku

Pierwszorzędne Pompy Ciepła Gdańsk

89 opinii
Pompy ciepła Gdańsk

Na wypadek jeśli nadal potrzebujesz ekspertów od pomp ciepła to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Energia Taniej Sp. z o.o.. Gdańsk i pobliske miasta to teren, na którym koncentrują swoje działania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą - to Ci się opłaci.

LW Solutions Sp. z o.o.

40 opinii
LW Solutions Sp. z o.o. - Tanie Gruntowe Pompy Ciepła Gdańsk

Czujesz się zagubiony w gąszczu ofert na gruntowe pompy ciepła? Eksperci z LW Solutions Sp. z o.o. pomogą Ci znaleźć najlepsze wyjście. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie.

Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła

24 opinie
ECO Synergia Sp. z o.o. - Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Gdańsk

Wybranie znakomitych powietrznych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale ECO Synergia Sp. z o.o. na sto procent pomoże Ci w znalezieniu odpowiedniego towaru. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Problast

23 opinie
Problast - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Gdańsk

Eksperci z Problast to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby doradzić każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Określ czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

SunClever Pompy Ciepła

22 opinie
SunClever Pompy Ciepła - Porządne Pompy Ciepła Gdańsk

Na wypadek jeśli wciąż potrzebujesz profesjonalistów od pomp ciepła to zaufaj doświadczeniu SunClever Pompy Ciepła. Gdańsk i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła

18 opinii
PGI2 sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Powietrzne Pompy Ciepła Gdańsk

Wybranie wysokiej klasy powietrznych pomp ciepła jest trudniejsze niż może się wydawać, ale ten dostawca na pewno pomoże Ci w znalezieniu adekwatnego towaru. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby otrzymać ofertę.

Profesjonalna Energia Odnawialna Gdańsk

9 opinii
Greentec - Profesjonalna Energia Odnawialna Gdańsk

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Greentec będzie najszybszą drogą. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Instalacje Tomasz Magnuszewski

7 opinii
Instalacje Tomasz Magnuszewski - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Gdańsk

Jeśli poszukujesz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Instalacje Tomasz Magnuszewski są dla Ciebie stworzeni. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła w Gdańsku

7 opinii
Dr. Klimat Pompy Ciepła - Dobre Gruntowe Pompy Ciepła w Gdańsku

Właśnie wybierasz dobrego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Dr. Klimat Pompy Ciepła będzie najszybszą drogą. Dłużej nie zwlekaj i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

ATM KLIMA Sp. z o.o.

5 opinii
ATM KLIMA Sp. z o.o. - Doskonała Energia Odnawialna Gdańsk

Osoby z ATM KLIMA Sp. z o.o. to specjaliści w każdym calu zawsze w pełnej gotowości, aby pomóc każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od energii odnawialnej. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną wycenę, która spełni Twoje wymagania.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Gdańsku (125)

Doskonała Pompa Ciepła Gdańsk

Ten Klient myśli, że doskonała pompa ciepła to trudny temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista udzielisz mu rad i znajdziesz spełniające oczekiwania Klienta rozwiązanie. Złóż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-06-20 do 2024-06-28
dodano 5 godzin temu

 • Gdańsk

Wyśmienity Gruntowy Wymiennik Ciepła Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 180m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-20 do 2024-06-28
dodano 9 godzin temu

 • Gdańsk

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 36-70m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-06-19 do 2024-06-27
dodano wczoraj o 15:11

 • Gdańsk

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 170m², Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 170m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Dodatkowe informacje: szukam firmy do zakupu i montażu pompy ...

2024-06-18 do 2024-06-26
dodano 2 dni temu

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Gdańsk

Kupno idealnego gruntowego wymiennika ciepła dla Klientów to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec udziel Klientowi rady i wybierz spełniające wymagania rozwiązanie. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co możesz zaoferować.

2024-06-17 do 2024-06-25
dodano 3 dni temu

 • Gdańsk

Profesjonalna Energia Odnawialna Gdańsk

Oferując usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Gdańska, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Dopasowaną ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

2024-06-13 do 2024-06-21
dodano 7 dni temu

 • Gdańsk

Odpowiedni Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dowiedź Zlecającemu, że takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Gdańsk i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem odpowiedniego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie przeanalizuj zlecenie o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m². Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2024-06-12 do 2024-06-20
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Solidne Odnawialne Źródła Energii Gdańsk

Jeśli odnawialne źródła energii na najwyższym poziomie to pole działania Twojej firmy to skontaktuj się z tym Klientem i pokaż, że jesteś zawsze gotowy podjąć się nowego wyzwania. Ten Zleceniodawca zgłosił "Szukam firmy od pomp ciepła, bud. 151-200m²". Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Gdańsk

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Jeżeli jako ekspert od pompy ciepła potrzebujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Gdańsk bez wątpienia pokażesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby wysłać szczegółową wycenę.

2024-06-09 do 2024-06-17

 • Gdańsk

Dobre Systemy Grzewcze Gdańsk

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 71-100m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

2024-06-08 do 2024-06-16

 • Gdańsk

Opłacalne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-05 do 2024-06-13

 • Gdańsk

Zlecenie na pompę ciepła, bud. 200m², Gdańsk

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od pompy ciepła. Pozwól Zlecającym skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

2024-05-31 do 2024-06-08

 • Gdańsk

Znakomite Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 390m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-05-28 do 2024-06-05

 • Gdańsk

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: najbliższy w...

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Gdańsk

Potrzebuję pompy ciepła, do 35m², Gdańsk

Jako fachowiec działający na obszarze miejscowości Gdańsk i oferujący liczne usługi z zakresu pierwszorzędnej energii odnawialnej zapoznaj się z potrzebami Klienta, który zgłosił zapytanie o treści "Potrzebuję pompy ciepła, do 35m²". Dzięki temu, że spełniasz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-05-27 do 2024-06-04

 • Gdańsk

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Klienci często czują się zagubieni w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, pomóż znaleźć najlepsze wyjście temu Klientowi zgłoszenie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 71-100m². Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Gdańsk

Profesjonalna Pompa Ciepła

Ten Klient w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od pompy ciepła. Napisał ogłoszenie o treści - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2024-05-24 do 2024-06-01

 • Gdańsk

Profesjonalna Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 200m² Stan budynku: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: szukam fachowca Termin skorzystania z oferty: najbliż...

2024-05-23 do 2024-05-31

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty