Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Katowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Katowicach

Solidne Odnawialne Źródła Energii

177 opinii
Pompy ciepła Katowice

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. to wybitni specjaliści od odnawialnych źródeł energii, świadczący usługi dla Klientów z Katowic i przyległych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

ASLANDI Sp. z o.o.

56 opinii
ASLANDI Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Katowice

Równie dobrej propozycji systemów grzewczych nie znajdziesz w miejscowości Katowice i okolicy, więc jeżeli poszukujesz pierwszorzędnego systemów grzewczych to natychmiast zobacz ASLANDI Sp. z o.o.. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

61 opinii
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Świetne Gruntowe Wymienniki Ciepła Katowice

Drugiego takiego sprzedawcy szybko nie znajdziesz na terenie Katowic, dlatego jeśli szukasz świetnych gruntowych wymienników ciepła to natychmiast sprawdź Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Dłużej nie trać czasu i poproś o ofertę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

House Solutions

35 opinii
House Solutions - Odpowiednie Systemy Grzewcze w Katowicach

House Solutions oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Koncentruje się na Klientach z Katowic i z sąsiednich miast. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - nie zawiedziesz się!

Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AP POMP Patryk Pipczyński

19 opinii
Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AP POMP Patryk Pipczyński - Porządne Pompy Ciepła Katowice

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe AP POMP Patryk Pipczyński udzielą rad i znajdą dopasowne rozwiązanie. Już teraz określ na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

HEGAM

10 opinii
HEGAM - Doskonała Energia Odnawialna Katowice

Energia odnawialna na najwyższym poziomie to ich pasja, dlatego są zawsze w pełnej gotowości do pracy. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Rewelacyjne Pompy Ciepła Katowice

22 opinie
Elektro - HARD - Rewelacyjne Pompy Ciepła Katowice

Energia odnawialna to dla firmy Elektro - HARD pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego są zawsze chętni do współpracy. Aby uzyskać dopasowaną ofertę skontaktuj się dziś - warto.

Porządne Powietrzne Pompy Ciepła Katowice

4 opinie
Power Green Technology Sp. z o.o. - Porządne Powietrzne Pompy Ciepła Katowice

Kiedy poszukujesz najlepszej oferty powietrznych pomp ciepła w miejscowości Katowice, zatrudnij fachowców w branży. Power Green Technology Sp. z o.o. wykorzysta swoje kompetencje i zaproponuje Ci niezłą propozycję. Zachęcamy do kontaktu - bez wątpienia warto.

Grupa Instal | klimatyzacja | pompy ciepła | fotowoltaika

4 opinie
Grupa Instal | klimatyzacja | pompy ciepła | fotowoltaika - Idealne Gruntowe Pompy Ciepła Katowice

Wybranie systemów grzewczych nie jest prostą sprawą, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Grupa Instal klimatyzacja pompy ciepła fotowoltaika dadzą wskazówki i dobiorą uszyte na miarę rozwiązanie. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Performers Group Sp. z o.o.

3 opinie
Performers Group Sp. z o.o. - Tanie Systemy Grzewcze Katowice

Znalezienie taniego systemów grzewczych jest niełatwe, ale Performers Group Sp. z o.o. na pewno pomoże Tobie w znalezieniu dobrego produktu. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Katowicach (137)

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 2 dni temu

 • Katowice

Świetna Pompa Ciepła Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 m...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Katowice

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w bogactwie ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, zaproponuj najbardziej korzystne rozwiązanie temu Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m². Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 4 dni temu

 • Katowice

Pierwszorzędny Gruntowy Wymiennik Ciepła Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Pompy ciepła Kaisa...

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 4 dni temu

 • Katowice

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: bud...

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 4 dni temu

 • Katowice

Korzystne Systemy Grzewcze Katowice

Powiedz Zlecającemu, że lepszej propozycji systemów grzewczych prędko nie znajdzie na terenie Katowic, więc jeśli szuka korzystnego systemów grzewczych to koniecznie powinien wybrać Twoją Firmę. Przedstaw dopasowaną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 7 dni temu

 • Katowice

Potrzebuję pompy ciepła, bud. do 150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzyst...

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Katowice

Zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: obiekt jest na etapie projektowym Termin sko...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Katowice

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Jako ekspert od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z Katowic i okolicznych powiatów - zapoznaj się ze zleceniem o treści "Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Złóż dobrą ofertę temu Klientowi - skontaktuj się już dziś.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Katowice

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Katowice

Zlecający często nie mogą odnaleźć się w zawiłościach ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako fachowiec, doradź najlepsze rozwiązanie Klientowi zapytanie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Zaledwie krok dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Katowice

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Katowice

Porządna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Katowice

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodnieni...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Katowice

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Katowice

Dowiedź Zleceniodawcy, że kolejnego takiego sprzedawcy nie znajdzie na terenie Katowic. Więc jeśli jesteś dostawcą dobrego gruntowego wymiennika ciepła to koniecznie poznaj szczegóły zapytania o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - sprawdź!

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Katowice

Najwyższej Klasy Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-03-04 do 2023-03-12

 • Katowice

Perfekcyjna Energia Odnawialna Katowice

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to to zapytanie jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Katowice

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 1500m², Katowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 1500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy ...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Katowice

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Katowice

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmo...

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Katowice
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty