Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Kędzierzynie-Koźlu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
649 181 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Kędzierzynie-Koźlu

Dobre Gruntowe Pompy Ciepła Kędzierzyn-Koźle

76 opinii
Pompy ciepła Kędzierzyn-Koźle

Planujesz kupno gruntowych pomp ciepła i nie podjąłeś decyzji o wyborze dostawcy? Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze

30 opinii
HYDROTERMA Wojciech Pożywio - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze Kędzierzyn-Koźle

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z HYDROTERMA Wojciech Pożywio pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI

20 opinii
FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI - Doskonałe Powietrzne Pompy Ciepła Kędzierzyn-Koźle

Jeśli szukasz bezkonkurencyjnej oferty powietrznych pomp ciepła w okolicy Kędzierzyna-Koźla, skorzystaj z pomocy profesjonalistów w branży. FIRMA USŁUGOWA MARIO-BUD Mariusz MROCZKOWSKI wykorzysta swoją doświadczoną kadrę i zaproponuje Ci dobrą propozycję. Zapraszamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

SUNAH

20 opinii
SUNAH - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

Jeśli poszukujesz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z SUNAH perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PC-INSTAL

15 opinii
PC-INSTAL - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Kędzierzyn-Koźle

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PC-INSTAL. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

9 opinii
Igloszron - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

Oferuje usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilkunastu lat, szczególnie na obszarze Kędzierzyna-Koźla, ale także pobliskich miast. Zapraszamy do zadawania pytań.

Spec Instal Manuela Machura

6 opinii
Spec Instal Manuela Machura - Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

W dalszym ciągu nie znalazłeś systemów grzewczych, mimo iż próbujesz znaleźć od dawna? Spec Instal Manuela Machura może zakończyć Twój problem. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Marek Podgórski

1 opinia
Marek Podgórski - Doskonałe Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

Gdy szukasz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Marek Podgórski są dla Ciebie stworzeni. Poproś o ofertę już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Solidne Odnawialne Źródła Energii w Kędzierzynie-Koźlu

3 opinie
Kamar-nl Sp. z o.o. - Solidne Odnawialne Źródła Energii w Kędzierzynie-Koźlu

Ten fachowiec działa na terenie województwa i świadczy różnorodne usługi z zakresu solidnego odnawialnych źródeł energii. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

DENERGY DENIS PIETRZYK

2 opinie
DENERGY DENIS PIETRZYK - Znakomite Gruntowe Pompy Ciepła Kędzierzyn-Koźle

Klient, który potrzebuje gruntowych pomp ciepła powinien zgłosić się do do dostawcy DENERGY DENIS PIETRZYK i zobaczyć na własne oczy ich niskie ceny oraz referencje otrzymane od Klientów. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby otrzymać wycenę.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Kędzierzynie-Koźlu (13)

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m², Stare Koźle

Zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 101-150m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Opolskiego i okolic. Dłużej nie czekaj i sporządź wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2024-06-16 do 2024-06-24
dodano 5 dni temu

 • Stare koźle

Systemy Grzewcze Kędzierzyn-Koźle

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Kędzierzyn-Koźle

Opłacalne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-06-07 do 2024-06-15

 • Kędzierzyn-Koźle

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Kędzierzyn-Koźle

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-06-06 do 2024-06-14

 • Kędzierzyn-Koźle

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Polska Cerekiew

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: do uzgodnienia w rozmowie...

2024-05-20 do 2024-05-28

 • Polska Cerekiew

Bezkonkurencyjny Gruntowy Wymiennik Ciepła Kędzierzyn-Koźle

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Zakrzów

Solidna Energia Odnawialna Kędzierzyn-Koźle

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-05-10 do 2024-05-18

 • Pawłowiczki

Zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 400m², Ostrożnica

Wciąż jesteś w stanie złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od pompy ciepła. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje oraz dołączyć do grona zadowolonych Klientów. Skontaktuj się z nimi od razu, aby zaprezentować ofertę.

2024-04-17 do 2024-04-25

 • Ostrożnica

Znakomite Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-04-15 do 2024-04-23

 • Kędzierzyn-Koźle

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 201-300m², Kędzierzyn-Koźle

Ten Klient, który jeszcze nie znalazł systemów grzewczych, choć poszukuje od dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Potrzebuję pompy ciepła, bud. 201-300m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie pożałujesz.

2024-04-09 do 2024-04-17

 • Kędzierzyn-Koźle

Porządny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Ten Zleceniodawca poszukuje najlepszej oferty gruntowego wymiennika ciepła w miejscowości Opolskie i napisał - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 71-100m². Jako profesjonalista w branży wykorzystaj kompetencje swoich pracowników i przedstaw dobrą propozycję. Zadzwoń jeszcze dzisiaj - nie pożałujesz.

2024-03-18 do 2024-03-26

 • Reńska Wieś

Zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Kędzierzyn-Koźle

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-02-05 do 2024-02-13

 • Kędzierzyn-Koźle

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Kędzierzyn-Koźle

Jako specjalista działający na obszarze Kędzierzyna-Koźla i świadczący szerokie spektrum usług z zakresu perfekcyjnego odnawialnych źródeł energii podejmij współpracę z Klientem, który zgłosił zapytanie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m²". Wybierz numer i dowiedz się więcej.

2024-01-24 do 2024-02-01

 • Kędzierzyn-Koźle
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty