Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Opolu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 487 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Opolu

Sunlit.pl Marek Sowka

77 opinii
Pompy ciepła Opole

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy powietrznych pomp ciepła, mimo że szukasz go od dawna? Sunlit.pl Marek Sowka może rozwiązać Twój problem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Euros Energy Sp. z o.o. MK

41 opinii
Euros Energy Sp. z o.o. MK - Doskonałe Pompy Ciepła Opole

Jesteś zdania, że doskonałe pompy ciepła to trudny temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Euros Energy Sp. z o.o. MK udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

SUNAH

20 opinii
SUNAH - Doskonałej Jakości Pompy Ciepła Opole

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od pomp ciepła? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia SUNAH. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła

18 opinii
HEGAM - Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła Opole

Zakup wyśmienitych powietrznych pomp ciepła to duże wyzwanie, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z HEGAM poradzą Ci i wybiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zadzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

Wysokiej Klasy Gruntowe Pompy Ciepła Opole

15 opinii
PC-INSTAL - Wysokiej Klasy Gruntowe Pompy Ciepła Opole

Jeszcze nie znalazłeś odpowiedniego dostawcy powietrznych pomp ciepła, mimo że szukasz go od dawna? PC-INSTAL może rozwiązać Twój problem. Przedstawią Ci dobrą ofertę - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła w Opolu

10 opinii
Amp Plus Spółka z o.o. - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła w Opolu

Jeżeli poszukujesz najlepszej oferty gruntowych wymienników ciepła w rejonie Opola, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. Amp Plus Spółka z o.o. wykorzysta kompetencje swoich pracowników i przedstawi Ci świetną propozycję. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

STROMER energia słoneczna i pompy ciepła

9 opinii
STROMER energia słoneczna i pompy ciepła - Profesjonalne Pompy Ciepła Opole

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to specjaliści z STROMER energia słoneczna i pompy ciepła są dla Ciebie stworzeni. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Opole

9 opinii
Igloszron - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Opole

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Igloszron jest na to skuteczną metodą. Przedzwoń i otrzymaj wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

LPC SYSTEM GROUP Łukasz Frączek

9 opinii
LPC SYSTEM GROUP Łukasz Frączek - Znakomite Systemy Grzewcze Opole

Równie dobrej oferty systemów grzewczych nie znajdziesz na terenie Opola, więc jeśli poszukujesz znakomitego systemów grzewczych to od razu zobacz LPC SYSTEM GROUP Łukasz Frączek. Wybierz ich numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

Spec Instal Manuela Machura

6 opinii
Spec Instal Manuela Machura - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła Opole

Kupno dobrych gruntowych wymienników ciepła nie jest łatwą sprawą, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Spec Instal Manuela Machura poradzą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Opolu (49)

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 36-70m², Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 36-70m² Stan budynku: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Samodzielny montaż Termin skorzystania z oferty: w ...

2024-07-21 do 2024-07-29
dodano wczoraj o 08:48

 • Opole

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Opole

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista pomóż i znajdź dostosowane do wymagań rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który pisze - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2024-07-07 do 2024-07-15

 • Opole

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2024-07-07 do 2024-07-15

 • Opole

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m², Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-07-05 do 2024-07-13

 • Opole

Profesjonalna Pompa Ciepła Opole

Jeśli jeszcze jako dobra firma od pompy ciepła potrzebujesz Klientów to zainteresuj się zleceniem o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Opole na pewno dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Pokaż dopasowaną propozycję dla tego Klienta - skontaktuj się niezwłocznie.

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Opole

Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2024-07-04 do 2024-07-05

 • Opole

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Opole

Jeżeli wciąż jako profesjonalista od pompy ciepła potrzebujesz zleceń to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z rejonu Opola bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2024-06-30 do 2024-07-08

 • Opole

Pompa Ciepła

Na wypadek jeśli jako dobra firma od pompy ciepła szukasz Zleceniodawców to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na pompę ciepła, bud. 201-300m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z Opolskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Ofertę prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2024-06-23 do 2024-07-01

 • Kup

Odnawialne Źródła Energii Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: wodna Powierzchnia budynku: 101-150m² Stan budynku: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termin...

2024-06-14 do 2024-06-22

 • Opole

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 588m², Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Powierzchnia budynku: 588m² Stan budynku: obiekt jest na etapie projektowym Dodatkowe informacje: Dzień dobry, poszukuję firmy, która mo...

2024-06-11 do 2024-06-19

 • Opole

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Opole

Dotarcie do znakomitego gruntowego wymiennika ciepła dla Konsumentów bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - jako profesjonalista doradź Klientowi i wybierz najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2024-06-10 do 2024-06-18

 • Opole

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Opole

Zleceniodawca szuka świetnej współpracy i pisze - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m². To zlecenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2024-05-26 do 2024-06-03

 • Opole

Korzystne Systemy Grzewcze Opole

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan budynku: budynek użytkowany i ocieplony Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 mi...

2024-05-19 do 2024-05-27

 • Opole

Solidna Energia Odnawialna Opole

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan budynku: w trakcie budowy Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-05-14 do 2024-05-22

 • Opole

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Opole

Jako profesjonalista i prawdziwy wyjadacz w temacie odnawialnych źródeł energii możesz zaoferować swoje usługi Zleceniodawcy w rejonie Opola, który wysłał zapytanie o treści "Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m²". Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej szczegółów.

2024-05-13 do 2024-05-20

 • Opole

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 101-150m², Opole

Pragniesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Opola. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Nie zwlekaj - przedzwoń i otrzymaj ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2024-05-09 do 2024-05-17

 • Opole

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Jako pracownik branży, najlepszy w swoim fachu wykaż, że jesteś zawsze gotowy pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Klient, który zleca pisze - Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 101-150m². Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2024-05-08 do 2024-05-16

 • Opole

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 101-150m², Opole

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest dla Twojej firmy. Bazując na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Zadzwoń i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2024-05-07 do 2024-05-15

 • Opole
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty