Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Siemianowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 375 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Siemianowicach Śląskich

Znakomite Gruntowe Wymienniki Ciepła w Siemianowicach Śląskich

574 opinie
Pompy ciepła Siemianowice Śląskie

Klient, który planuje zakup gruntowych wymienników ciepła musi niezwłocznie zgłosić się do Natural Energy PL Sp. z o.o. i poznać ich niskie ceny oraz najwyższą jakość towaru. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i poznaj dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o.

171 opinii
ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. - Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Siemianowice Śląskie

Wybitni pracownicy ART FIRE Nowicki kominki Sp. z o.o. spełnią Państwa wymagania w temacie odnawialnych źródeł energii. Ażeby poznać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Solidne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

52 opinie
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Solidne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Zaufaj fachowcom w dziedzinie pomp ciepła i zatrudnij Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać więcej informacji skontaktuj się - naprawdę warto.

Copernicus Sun S.A.

45 opinii
Copernicus Sun S.A. - Perfekcyjne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Myślisz, że perfekcyjne pompy ciepła to niełatwy temat? Nic bardziej mylnego - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą uszyte na miarę rozwiązanie. Ażeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się - naprawdę warto.

Pierwszorzędna Energia Odnawialna

8 opinii
Zimotech Robert Zimoląg - Pierwszorzędna Energia Odnawialna Siemianowice Śląskie

Planujesz wybrać godnego uwagi specjalistę do realizacji swoich planów? Zimotech Robert Zimoląg jest na to najlepszym rozwiązaniem. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Doskonałe Pompy Ciepła

6 opinii
Soldom Solar - Doskonałe Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła? Wykorzystaj kompetencje Soldom Solar. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Power Green Technology Sp. z o.o.

4 opinie
Power Green Technology Sp. z o.o. - Znakomite Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Jeszcze szukasz specjalisty od pomp ciepła? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Power Green Technology Sp. z o.o.. Z pewnością dołączysz do grona zadowolonych Klientów. Wybierz ich numer, aby otrzymać ofertę - nie będziesz żałować.

Staranne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

4 opinie
Yell Sp. z o.o. - Staranne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Myślisz, że staranne pompy ciepła to trudny temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Yell Sp. z o.o. posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Zapraszamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Węglosort Sp. z o.o.

2 opinie
Węglosort Sp. z o.o. - Wyśmienite Powietrzne Pompy Ciepła Siemianowice Śląskie

Takiego sprzedawcy prędko nie znajdziesz na terenie Siemianowic Śląskich, dlatego jeśli szukasz wyśmienitych powietrznych pomp ciepła to natychmiast poznaj Węglosort Sp. z o.o.. Ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Instal-Bud Andrzej Mazur

13 opinii
Instal-Bud Andrzej Mazur - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Siemianowice Śląskie

Odnawialne źródła energii to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Instal-Bud Andrzej Mazur - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Siemianowicach Śląskich (22)

Perfekcyjna Pompa Ciepła Siemianowice Śląskie

Zapytanie o treści - Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi w bardzo przystępnej cenie oraz skupia się na Klientach z rejonu Siemianowic Śląskich i z sąsiednich miast. Aby otrzymać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - warto.

2023-02-02 do 2023-02-10
dodano 6 dni temu

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Siemianowice Śląskie

Jako utalentowani specjaliści jesteście w stanie spełnić wymagania w temacie odnawialnych źródeł energii. Ogłoszenie brzmi "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m²". Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-01-24 do 2023-01-24

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. do 150m², Siemianowice Śląskie

Oferujesz dobrą propozycję dotyczącą systemów grzewczych? Na pewno pomożesz Zleceniodawcy mając w swojej ofercie szeroki wachlarz produktów dopasowanych do jego wymagań. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Siemianowice Śląskie

Pompa Ciepła

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od pompy ciepła poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. do 150m². Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z rejonu Siemianowic Śląskich na pewno dowiedziesz Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2022-12-23 do 2022-12-31

 • Siemianowice Śląskie

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Siemianowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

2022-12-20 do 2022-12-28

 • Siemianowice Śląskie

Doskonała Energia Odnawialna Siemianowice Śląskie

Doskonała energia odnawialna to Twoja życiowa pasja? Wykonaj zlecenie jako jeden z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby wysłać szczegółową wycenę.

2022-12-12 do 2022-12-12

 • Siemianowice Śląskie

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Siemianowice Śląskie

Wybranie systemów grzewczych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - jako fachowiec poradź i dobierz uszyte na miarę rozwiązanie dla Zleceniodawcy, który napisał - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m². Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-12-12 do 2022-12-12

 • Siemianowice Śląskie

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 201-300m², Siemianowice Śląskie

Próbujesz znaleźć Klienta jako dobry fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania. Przyczyń się do realizacji jego celów. Więcej informacji prześlij po kontakcie.

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Siemianowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 ...

2022-11-23 do 2022-12-01

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: Klient prosi o poradę Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 86m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ci...

2022-11-12 do 2022-11-20

 • Siemianowice Śląskie

Energia Odnawialna

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 76m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: W mieszkaniu jest insta...

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m², Siemianowice Śląskie

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. do 150m² jest zaadresowane do fachowca, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Siemianowice Śląskie i z sąsiednich miast. Już teraz umów się z nim na rozmowę, aby uzyskać więcej informacji.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Siemianowice Śląskie

Tanie Systemy Grzewcze Siemianowice Śląskie

Ten Zleceniodawca, który wciąż nie znalazł systemów grzewczych, mimo że szuka od niezliczonych dni, wysłał nam zlecenie o treści - Pompa ciepła, bud. 151-200m². To właśnie Twoja oferta może zakończyć problem Zleceniodawcy. Umów odpowiedni dla Ciebie termin od razu!

2022-09-21 do 2022-09-29

 • Siemianowice Śląskie

Odpowiedni Gruntowy Wymiennik Ciepła

Dowiedź Zlecającemu, że takiego dostawcy prędko nie znajdzie w miejscowości Siemianowice Śląskie i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem odpowiedniego gruntowego wymiennika ciepła to niezwłocznie przeanalizuj zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m². Wyczerpującą ofertę możesz wysłać jeszcze dzisiaj.

2022-09-11 do 2022-09-19

 • Siemianowice Śląskie

Opłacalny Gruntowy Wymiennik Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 70m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2022-09-06 do 2022-09-14

 • Siemianowice Śląskie

Perfekcyjna Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to zlecenie jest dla Twojej firmy. Polegając na swoim ponadprzeciętnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-09-03 do 2022-09-11

 • Siemianowice Śląskie

Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 201-300m², Siemianowice Śląskie

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: wodna Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: możliwy od za...

2022-09-03 do 2022-09-11

 • Siemianowice Śląskie

Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m², Siemianowice Śląskie

Jeśli Odnawialne źródła energii nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-08-07 do 2022-08-15

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty