Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Suchej Beskidzkiej

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Suchej Beskidzkiej

Solidne Odnawialne Źródła Energii Sucha Beskidzka

90 opinii
Pompy ciepła Sucha Beskidzka

SOLAR INDUSTRY to wybitni specjaliści od odnawialnych źródeł energii, świadczący usługi dla Klientów z Suchej Beskidzkiej i przyległych powiatów. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Polenergia Pompy Ciepła S.A.

61 opinii
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Markowe Gruntowe Pompy Ciepła Sucha Beskidzka

Zakup markowych gruntowych pomp ciepła bywa sporym wyzwaniem, dlatego nie zwlekaj - specjaliści z Polenergia Pompy Ciepła S.A. udzielą rad i wybiorą dostosowane rozwiązanie. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej szczegółów.

Eco-Technika

32 opinie
Eco-Technika - Znakomite Powietrzne Pompy Ciepła Sucha Beskidzka

Znalezienie znakomitych powietrznych pomp ciepła może być bardziej skomplikowane niż się oczekiwało, ale ten dostawca na 100% pomoże Tobie w znalezieniu najlepszego produktu. Przedzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

Quantum-Bis Sp. z o.o.

25 opinii
Quantum-Bis Sp. z o.o. - Świetne Pompy Ciepła Sucha Beskidzka

Jeśli szukasz dobrej jakości wykonywanych usług to profesjonaliści z Quantum-Bis Sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii

9 opinii
HUBER SYSTEM - Pompy Ciepła Mitsubishi - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Sucha Beskidzka

Utalentowani pracownicy firmy HUBER SYSTEM - Pompy Ciepła Mitsubishi spełnią Państwa wymagania odnośnie odnawialnych źródeł energii. Żeby poznać dopasowaną ofertę skontaktuj się - warto.

Ecowatt Sp.zo.o.

7 opinii
Ecowatt Sp.zo.o. - Bezkonkurencyjne Systemy Grzewcze Sucha Beskidzka

Podjęcie decyzji o wyborze systemów grzewczych nie jest łatwe, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Ecowatt Sp.zo.o. poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

ELEKTROMAN Pęcak Sp.J.

7 opinii
ELEKTROMAN Pęcak Sp.J. - Najlepsze Pompy Ciepła Sucha Beskidzka

Jeżeli nadal szukasz ekspertów od pomp ciepła to wykorzystaj kompetencje ELEKTROMAN Pęcak Sp.J.. Sucha Beskidzka i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

Eko Agent

9 opinii
Eko Agent - Profesjonalne Pompy Ciepła Sucha Beskidzka

Jeżeli szukasz dobrej współpracy to profesjonaliści z Eko Agent perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zdecyduj się szybko - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Suchej Beskidzkiej

4 opinie
Ekoboost Piotr Hałgas - Pierwszorzędne Systemy Grzewcze w Suchej Beskidzkiej

Wybranie systemów grzewczych nie jest proste, dlatego nie zwlekaj - profesjonaliści z Ekoboost Piotr Hałgas pomogą Ci i dobiorą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

SunFuture Energy Broker Fotowoltaiki i Pomp ciepła

2 opinie
SunFuture Energy Broker Fotowoltaiki i Pomp ciepła - Odpowiednie Gruntowe Wymienniki Ciepła Sucha Beskidzka

Jeżeli jeszcze potrzebujesz dobrej firmy od pomp ciepła to wykorzystaj doświadczenie SunFuture Energy Broker Fotowoltaiki i Pomp ciepła. Sucha Beskidzka i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Suchej Beskidzkiej (56)

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Skawica

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: najbliższy ...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Skawica

Profesjonalna Pompa Ciepła Sucha Beskidzka

Ten Klient uważa, że profesjonalna pompa ciepła to nieproste zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista poradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie czekaj i skontaktuj się teraz - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Budzów

Doskonała Pompa Ciepła

W dalszym ciągu masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zlecenie Zlecającego jako profesjonalista od pompy ciepła. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Budzów

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Zawoja

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Zawoja

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Sucha Beskidzka

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Sucha Beskidzka

Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m², Budzów

Jako ekspert od energii odnawialnej, obsługujący Klientów z miejscowości Małopolskie i sąsiednich powiatów - przeanalizuj zapytanie o treści "Dam zlecenie na pompę ciepła, bud. 151-200m²". Aby otrzymać dopasowanego Klienta skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

2023-02-25 do 2023-03-05

 • Budzów

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Sucha Beskidzka

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: Przegląd serwisowy. Wymiana...

2023-02-24 do 2023-02-27

 • Krzeszów

Systemy Grzewcze Sucha Beskidzka

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek do 2 lat Termin skorzystania z oferty: najbliższy wolny termi...

2023-02-21 do 2023-02-21

 • Zawoja

Tanie Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofer...

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Lachowice

Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Maków Podhalański

Pokaż temu Klientowi, że takiego dostawcy szybko nie znajdzie w miejscowości Małopolskie i okolicy. Więc jeśli jesteś producentem pierwszorzędnego gruntowego wymiennika ciepła to bezzwłocznie zapoznaj się ze zleceniem o treści - Zapytanie o gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Maków Podhalański

Wysokiej Klasy Gruntowy Wymiennik Ciepła Sucha Beskidzka

To zlecenie o treści - Dam zlecenie na wodną pompę ciepła, bud. 151-200m² jest zaadresowane do eksperta, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z rejonu Małopolskiego i okolic. Zachęcamy do kontaktu - to Ci się opłaci.

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Stryszawa

Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Zawoja

Jako fachowiec i prawdziwy profesjonalista w branży energii odnawialnej możesz zaoferować swoje usługi Zlecającemu w okolicy Małopolskiego, który napisał "Dam zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m²". Umów odpowiedni dla Ciebie termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Zawoja

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Maków Podhalański

Przeznaczenie pompy: podgrzewanie wody, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: ...

2023-02-03 do 2023-02-03

 • Maków Podhalański

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofer...

2023-02-02 do 2023-02-10

 • Lachowice

Idealne Systemy Grzewcze

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Ogrzewanie podłodowe Termin skor...

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Grzechynia

Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 35m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Sucha Beskidzka

Solidne Odnawialne Źródła Energii

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 6 miesięcy...

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Bystra

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m², Tarnawa Dolna

Jako ekspert z branży, najlepszy w swoim fachu wykaż się gotowością by pomóc każdemu Klientowi poszukującemu profesjonalisty z dziedziny odnawialnych źródeł energii. Klient, który zleca napisał - Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 151-200m². Zaproponuj termin i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-01-15 do 2023-01-23

 • Tarnawa dolna
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty