Kategorie
Szukaj

Pompa ciepła w Tarnowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 745 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Pompy ciepła cieszą się ostatnio ogromną popularnością. Ciągłe podwyżki cen gazu i węgla sprawiają, że inwestorzy szukają alternatywnych sposobów na zapewnienie sobie optymalnej temperatury w sezonie zimowym. Jak działają pompy ciepła i czy naprawdę można nimi ogrzać cały dom? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Pompy ciepła są urządzeniami, które są w stanie produkować ciepło wykorzystując do tego wodę, ziemię lub powietrze. Dzięki nim można skutecznie ogrzać dom w sezonie zimowym, ale także zapewnić sobie dostęp do darmowej wody użytkowej. Oczywiście pompa ciepła nie jest urządzeniem tanim. Jej montaż może być też inwazyjny i wymagać niewielkiego remontu domu, ale korzyści, jakie niesie dobrze zamontowana pompa ciepła są ogromne.

Warto podkreślić, że jest to rozwiązanie w pełni ekologiczne i bezpieczne dla środowiska. To właśnie dlatego zlecenia na pompy ciepła cieszą się tak dużą popularnością nie tylko w naszym kraju, ale także na zachodzie Europy. Ich montaż nie jest łatwy, ale wybierając dobrą firmę zajmującą się odnawialnymi źródłami energii można mieć pewność, że całość wykonana zostanie zgodnie z zaleceniami producenta, a nam pozostanie cieszyć się wysoką wydajnością i dużą trwałością.

Sporo osób uważa, że koszt pompy ciepła jest zbyt wysoki, ale warto potraktować montaż tego urządzenia jako inwestycję. Zwróci się ona średnio po 5-7 latach, a w dalszej kolejności będzie zapewniać nam każdego miesiąca oszczędności rzędu kilkuset złotych. To wszystko sprawia, że urządzenia te w najbliższych latach będą coraz częściej wybierane nie tylko przez inwestorów budujących nowe domy, ale także mieszkańców starszej zabudowy chcących zaoszczędzić na cieple.

Pompy ciepła wytwarzają energię z wody, ziemi lub powietrza, ale do ich działania potrzeba też prądu. Bez niego żadne urządzenie nie będzie w stanie prawidłowo działać. Pompa ciepła powietrzna w średnim domu zużyje około 3-4 tysiące kWh energii elektrycznej. Warto więc zdecydować się na montaż przydomowej elektrowni słonecznej. Panele fotowoltaiczne zapewnią darmowe zasilania dla pompy ciepła, a my będziemy cieszyć się zerowymi opłatami za rachunki.

Troszkę mniej wymagająca będzie pompa ciepła gruntowa, ale ona też bez prądu niewiele zdziała. Połączenie obu wspomnianych rozwiązań sprawi, że uniezależnimy się od zewnętrznych dostawców i w dłuższej perspektywie zapomnimy o kolejnych podwyżkach cen węgla, gazu czy prądu.

Takie ekologiczne źródła energii mogą okazać się bardzo potrzebne w sytuacji, gdy w naszym kraju zacznie brakować materiałów opałowych, a patrząc na obecną sytuację geopolityczną wydaje się, że nie jest to sytuacja nierealna. Pompa ciepła oraz fotowoltaika z magazynem energii zagwarantują nam pełne bezpieczeństwo energetyczne przez cały rok.

Sprawdź najlepszych specjalistów od pomp ciepła w Tarnowie

Budotom Pompy Ciepła

87 opinii
Pompy ciepła Tarnów

Planujesz zakup powietrznych pomp ciepła i nie podjąłeś decyzji o wyborze odpowiedniego sprzedawcy? Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Staranne Pompy Ciepła

72 opinie
Polenergia Pompy Ciepła S.A. - Staranne Pompy Ciepła Tarnów

Na wypadek jeśli nadal szukasz ekspertów od pomp ciepła to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Polenergia Pompy Ciepła S.A.. Tarnów i pobliske miasta to główny obszar ich działania. Przedzwoń i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Tarnów

41 opinii
Soltar Energia s.c. - Perfekcyjne Odnawialne Źródła Energii Tarnów

Zawodowcy z Soltar Energia s.c. to specjaliści w każdym calu i są zawsze gotowi doradzić każdemu Klientowi szukającemu profesjonalisty od odnawialnych źródeł energii. Przedstawią Ci dobrą ofertę, nie pożałujesz.

Michał Stańczyk PROMYK

7 opinii
Michał Stańczyk PROMYK - Wysokiej Jakości Gruntowe Wymienniki Ciepła Tarnów

Wysokiej jakości gruntowe wymienniki ciepła z przewozem pod Twoje drzwi to zwyczajna metoda pracy Michał Stańczyk PROMYK, dzięki której będziesz w pełni usatysfakcjonowany. Przedstawią Ci dobrą ofertę - zadzwoń i sprawdź.

Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła

7 opinii
RBJ Prąd ze Słońca - Markowe Gruntowe Wymienniki Ciepła Tarnów

Jeżeli poszukujesz najlepszej oferty gruntowych wymienników ciepła w rejonie Tarnowa, skorzystaj z pomocy ekspertów w branży. RBJ Prąd ze Słońca wykorzysta kompetencje swoich pracowników i przedstawi Ci świetną propozycję. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - sprawdź!

Energo-Therm Radosław Kuźniar

4 opinie
Energo-Therm Radosław Kuźniar - Profesjonalne Odnawialne Źródła Energii Tarnów

Odnawialne źródła energii to najważniejszy temat dla ekipy z firmy Energo-Therm Radosław Kuźniar - są jednymi z najlepszych w tym fachu. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i sprawdź co firma może Ci zaproponować.

Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Tarnowie

4 opinie
Ekoboost Piotr Hałgas - Dobre Gruntowe Wymienniki Ciepła w Tarnowie

Jeżeli jeszcze nie wyszukałeś odpowiedniego dostawcy dobrych gruntowych wymienników ciepła to Ekoboost Piotr Hałgas może być tym, czego potrzebujesz. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - nie zawiedziesz się!

Opłacalne Gruntowe Wymienniki Ciepła Tarnów

3 opinie
Aga Engineering OZE Sp. z o.o. - Opłacalne Gruntowe Wymienniki Ciepła Tarnów

Gdy jeszcze nie wyszukałeś odpowiedniego dostawcy opłacalnych gruntowych wymienników ciepła to Aga Engineering OZE Sp. z o.o. może być tym, czego potrzebujesz. Już nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

Mariusz Kot Energetyczny Projekt

2 opinie
Mariusz Kot Energetyczny Projekt - Profesjonalna Energia Odnawialna Tarnów

Mariusz Kot Energetyczny Projekt oferuje usługi z zakresu energii odnawialnej od kilkunastu lat, zwłaszcza na obszarze Tarnowa, ale także pobliskich powiatów. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

ARVEEL EKO SP Z.O.O

1 opinia
ARVEEL EKO SP Z.O.O - Znakomite Pompy Ciepła Tarnów

Przygotowanie pomp ciepła będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych fachowców. ARVEEL EKO SP Z.O.O ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Aktualne zlecenia na pompy ciepła w Tarnowie (49)

Zapytanie o powietrzną pompę ciepła, bud. 301-500m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: 301-500m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: do uzgodni...

2023-05-28 do 2023-06-05

 • Tarnów

Perfekcyjna Energia Odnawialna Tarnów

Przeznaczenie pompy: do uzgodnienia w rozmowie, chłodzenie, ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 3-5-letni Termin skorzystania ...

2023-05-26 do 2023-06-03

 • Tarnów

Pierwszorzędne Odnawialne Źródła Energii Tarnów

Oferując usługi z zakresu odnawialnych źródeł energii od kilkunastu lat, przede wszystkim na obszarze miejscowości Tarnów, ale także pobliskich miast możesz nawiązać współpracę w odpowiedzi na to zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-05-18 do 2023-05-26

 • Tarnów

Pompa ciepła, bud. 151-200m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z ofe...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Tarnów

Pompa Ciepła Tarnów

Przeznaczenie pompy: chłodzenie, ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: nowo wybudowany Dodatkowe informacje: Interesuje mnie ku...

2023-05-08 do 2023-05-16

 • Tarnów

Pierwszorzędna Pompa Ciepła

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-05-06 do 2023-05-14

 • Tarnów

Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Ciebie żadnych tajemnic to to ogłoszenie jest właśnie dla Ciebie. Polegając na swoim solidnym doświadczeniu, pokaż chęć, by poradzić każdemu Klientowi. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do niego, aby uzyskać więcej szczegółów.

2023-05-03 do 2023-05-11

 • Tarnów

Szukam firmy od pomp ciepła, bud. do 150m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 1-2 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: W ub...

2023-04-22 do 2023-04-30

 • Tarnów

Potrzebuję pompy ciepła, bud. 301-500m², Tarnów

Wybór tego Klienta przyniesie Ci same korzyści i na 100% Zleceniodawca, który zleca - "Potrzebuję pompy ciepła, bud. 301-500m²", nie pożałuje współpracy z doradcą z Twojej firmy. Aby poznać dokładne informacje skontaktuj się już teraz - warto.

2023-04-09 do 2023-04-17

 • Tarnów

Dobry Gruntowy Wymiennik Ciepła Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: 100m² Stan obiektu: w trakcie budowy Dodatkowe informacje: Chciałbym zastosować odwiert pionow...

2023-04-03 do 2023-04-11

 • Tarnów

Świetne Systemy Grzewcze Tarnów

Ten Zleceniodawca, który nadal nie znalazł systemów grzewczych, mimo że próbuje znaleźć od sam nie wiesz jak dawna, zgłosił nam zapytanie o treści - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². To właśnie Twoja oferta może rozwiązać problem Zlecającego. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-03-31 do 2023-04-08

 • Tarnów

Pompa Ciepła

Zleceniodawca szuka doskonałej jakości wykonywanych usług, pisząc - Zlecenie na powietrzną pompę ciepła, bud. 201-300m². To ogłoszenie jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Jeszcze dziś zadzwoń do niego i przedstaw ofertę.

2023-03-30 do 2023-04-07

 • Tarnów

Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m², Tarnów

Jako Firma z rejonu Tarnowa, nie mając sobie równych w dostarczaniu bezkonkurencyjnego gruntowego wymiennika ciepła w dobrej cenie każdemu Klientowi i zapewniający dogodne formy płatności, nawiąż kontakt w odpowiedzi na to ogłoszenie o treści "Dam zlecenie na gruntową pompę ciepła, bud. 151-200m²". Powinno Cię zainteresować. Jeśli chcesz otrzymać dokładne informacje skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na gruntową pompę ciepła, bud. 201-300m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: gruntowa Liczba mieszkańców: powyżej 7 osób Powierzchnia budynku: 201-300m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Termin skorzystania z oferty: najbliż...

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Tarnów

Solidna Energia Odnawialna

Jeśli Energia odnawialna nie ma dla Twojej firmy żadnych tajemnic to ten Klient jest właśnie dla Twojej firmy. Opierając się na swoim wieloletnim doświadczeniu, pokaż chęć, by doradzić każdemu Klientowi. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 80m², Tarnów

Zleceniodawcy nierzadko mają trudności w odnalezieniu się w nadmiarze ofert na gruntowy wymiennik ciepła. Jako ekspert, pomóż znaleźć najbardziej korzystne rozwiązanie Zlecającemu zgłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na pompę ciepła, bud. 80m². Jeśli chcesz poznać informacje o budżecie skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Tarnów

Zapotrzebowanie na powietrzną pompę ciepła, bud. do 150m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: powietrzna Liczba mieszkańców: 3-4 osoby Powierzchnia budynku: do 150m² Stan obiektu: nowo wybudowany Termin skorzystania z oferty: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-20 do 2023-03-21

 • Tarnów

Pompa ciepła, bud. 151-200m², Tarnów

Przeznaczenie pompy: ogrzewanie budynku i c.w.u. Rodzaj pompy ciepła: do uzgodnienia w rozmowie Liczba mieszkańców: 5-6 osób Powierzchnia budynku: 151-200m² Stan obiektu: budynek 6-letni lub starszy Dodatkowe informacje: POSI...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Tarnów
Otrzymaj zlecenia dla Sprzedawców Pomp Ciepła

Częste pytania o pompach ciepła

Czym jest pompa ciepła?

Pompa ciepła to świetna alternatywa dla standardowych systemów ogrzewania budynku. Jest jednym z najbardziej wydajnych i ekologicznych urządzeń grzewczych.

Pompa ciepła może czerpać energię cieplną z gruntu, powietrza lub wody. W zależności od sposobu pobierania energii pompy ciepła dzielimy na:

 • pompy ciepła gruntowe,
 • pompy ciepła powietrzne,
 • pompy ciepła wodne,
 • pompy ciepła hybrydowe (energia pochodzi ze źródła odnawialnego i tradycyjnego).

Pompa ciepła przy udziale energii elektrycznej przekształca energię cieplną w energię, którą wykorzystuje się do podgrzewania ciepłej wody użytkowej, ogrzewania i chłodzenia domu.

Na czym polega działanie powietrznej pompy ciepła?

Powietrzne pompy ciepła pobierają powietrze atmosferyczne z zewnątrz budynku (dostęp jest nieograniczony). Pozyskana w ten sposób energia cieplna jest wykorzystywana do podgrzewania ciepłej wody użytkowej (c.w.u.) oraz ogrzewania domu (c.o.).

System powietrznej pompy ciepła wykorzystuje:

 • jedynie 25% energii ze źródeł nieodnawialnych,
 • nawet 75% energii z powietrza (czyli źródła odnawialnego).

Jaki jest koszt utrzymania pompy ciepła?

Comiesięczne koszty eksploatowania pompy ciepła związane są z pobieraniem przez nią energii elektrycznej.

Na wysokość opłat za użytkowanie pompy ciepła mają wpływ:

 • bieżące ceny prądu,
 • powierzchnia grzewcza domu,
 • wydajność pompy ciepła (im wyższa, tym niższe rachunki),
 • standard energetyczny budynku.

Za ogrzewanie pompą ciepła przy taryfie G11 (0,63 zł/kWh) zapłacisz:

 • dom 150 m2 w pełni stermomodernizowany 180 – 120 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 częściowo stermomodernizowany 380 – 210 zł miesięcznie,
 • dom 150 m2 bez termomodernizacji 530 – 330 zł miesięcznie.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSprzedawcy Pomp Ciepła złożą Ci bezpłatne oferty