Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Staranne Usługi Minikoparką

8 opinii
Roboty ziemne

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

6 opinii
RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

3 opinie
PR Merta&Merta Sp. z.o.o - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z PR MertaMerta Sp. z.o.o perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Porządne Roboty Ziemne

5 opinii
STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Porządne Roboty Ziemne

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

10 opinii
KK Ogrody - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie KK Ogrody. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

6 opinii
USBIT STARKOP - Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? USBIT STARKOP będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Świetne Studnie Głębinowe

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Warszawy i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Roboty Ziemne

2 opinie
F. W. "RESZKA" - Doskonałe Roboty Ziemne

F. W. RESZKA świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z powiatu kartuskiego i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Roboty Ziemne

9 opinii
JATONI sp. z o.o. - Świetne Roboty Ziemne

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z JATONI sp. z o.o. są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Doskonałe Studnie Głębinowe

6 opinii
NIVEL-TRANS MARCIN LEJK - Doskonałe Studnie Głębinowe

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? NIVEL-TRANS MARCIN LEJK z Kartuz będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne (4 136)

Profesjonalne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Załadunek i transport kostki granitowej oraz ziemi . Około 2 patelnie. Trzeba przewieźć całość na działkę w odległości do 2 km. Możliwe od zaraz Termin ro...

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 godzin temu

 • Strzelin

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Police

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Informacje dodatkowe: 1m glebokosci Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 23:57

 • Police

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Ksawerów

Klient szuka świetnej jakości wykonywanych usług i pisze - Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 500m². To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 23:37

 • Ksawerów

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 25m²) Informacje dodatkowe: Zageszczenie i wyrownanie z nawiezieniem ziemi. Zrobiony byl wykop pod mur oporowy z prefabrykatow L Glebokosc wykopu okolo 1,5 m pas dl ok 16m szer ok 1,5 ...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:53

 • Sułków

Kopanie

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:48

 • Narewka

Kopanie

Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jako specjalista z miejscowości Małopolskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Małopolskiego jesteś jednym z najlepszych. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:35

 • Raba Wyżna
Roboty ziemne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 50 347 Specjalistów od Robót Ziemnych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 100m², Bojano

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Chętnie z ziemią z wykopów do przyjęcia Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:25

 • Bojano

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m², Słupsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:13

 • Słupsk

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Czosnów

Rodzaj prac: Wykopanie około 6m3 ziemi i wyniesienie jej na planowany murek oporowy/rabatę podwyższoną Informacje dodatkowe: Wykopanie ziemi z jednej strony działki i przetransportowanie jej do drugiej w ułożone już szalunki. Do ...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:12

 • Czosnów

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 60mb, Dachowa

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 60mb) Informacje dodatkowe: Drenaż 60 mb zakończony studzienka rewizyjna Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:04

 • Dachowa

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Spytkowice

Zapytanie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Małopolskie i okolic. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i zaprezentuj co możesz zaproponować.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:00

 • Spytkowice

Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Przez to, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 20:00

 • Stanisławów pierwszy

Prace Ziemne

Ten Klient jest zdania, że pierwszorzędne prace ziemne to niełatwy temat. Napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 360m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista posłużysz mu radą i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i sporządź wycenę - gwarancja zadowolenia!

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:57

 • Dzisna

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 3000m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:54

 • Straż

Najlepsze Wykop

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 3000m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:54

 • Sokółka

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 35m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 19:12

 • Bochnia

Zlecę prace ziemne, Gilowice

Rodzaj prac: Wykop , płyta Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 18:57

 • Gilowice

Szukam ekipy do prac ziemnych, Kłodzko

Rodzaj prac: Wyrwać kilka korzenii przewieźć kilka ton ziemi Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-05...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano wczoraj o 18:51

 • Kłodzko
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Prace ziemne w największych miastach

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty