Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów

Staranne Usługi Minikoparką

22 opinie
Roboty ziemne

Ten, kto planuje zakup starannej usługi minikoparką musi zgłosić się do Hydro Expert Maciej Pietrzykowski i poznać świetne ceny oraz oferowaną jakość. Mają propozycję dla każdego.

PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN

1 opinia
PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN - Perfekcyjne Roboty Ziemne

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij PIACH ZIEMIA KRUSZYWA WYKOPY WYBURZENIA DROGI ROBOTY ZIEMNE WYNAJEM MASZYN. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

8 opinii
BIO-INSTAL - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy

Jeżeli poszukujesz świetnej ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z BIO-INSTAL perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby poznać wycenę.

Porządne Roboty Ziemne

2 opinie
F. W. "RESZKA" - Porządne Roboty Ziemne

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z F. W. RESZKA perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

9 opinii
JATONI sp. z o.o. - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie JATONI sp. z o.o.. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Wysokiej Klasy Kopanie Studni

8 opinii
RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Wysokiej Klasy Kopanie Studni

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi będzie najszybszą drogą. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Bud-Car SP. z o.o., Sp. k.

10 opinii
Bud-Car SP. z o.o., Sp. k. - Świetne Studnie Głębinowe

Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z rejonu Powiatu Wrocławskiego i okolic. Jeszcze dzisiaj umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Doskonałe Roboty Ziemne

2 opinie
HOŁDA - Doskonałe Roboty Ziemne

HOŁDA świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji. Skupia się na Klientach z powiatu wejherowskiego i z sąsiednich miast. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Świetne Roboty Ziemne

5 opinii
STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane - Świetne Roboty Ziemne

Gdy poszukujesz doskonałej jakości wykonywanych usług to eksperci z STimpill - Przedsiębiorstwo Budowlane są dla Ciebie idealni. Zarezerwuj termin od razu!

Doskonałe Studnie Głębinowe

6 opinii
USBIT STARKOP - Doskonałe Studnie Głębinowe

Planujesz wybrać rzetelnego partnera do realizacji swoich planów? USBIT STARKOP z Buska-Zdroju będzie najszybszą drogą. Zadzwoń teraz i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Aktualne zlecenia na prace ziemne (6 755)

Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że świetne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 2 godziny temu

 • Sobienie-Jeziory

Zapytanie o prace ziemne, Rydzewo

Rodzaj prac: Wiercenie otworów pod słupy Informacje dodatkowe: Odwierty gruntowe. Zlecę wiercenie 62 otworów pod słupy betonowe. Średnica otworu 45 cm, głębokość otworu 1,5 m. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 2 godziny temu

 • Rydzewo

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 7mb, Gdynia

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 7mb. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 5 godzin temu

 • Gdynia

Zlecę prace ziemne, Lubień

Na wypadek jeśli jeszcze jako dobra firma od robót ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca bez wątpienia uzasadnisz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 6 godzin temu

 • Lubień

Prace Ziemne

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 6 godzin temu

 • Tenczynek

Potrzebne wyrównanie terenu o pow. 400m², Rybnik

W dalszym ciągu jesteś w stanie nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapytanie Zlecającego jako specjalista od wykopu. Pozwól Zlecającym skorzystać z Twojego doświadczenia i cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 7 godzin temu

 • Rybnik
Roboty ziemne - komu zlecić?

Poniżej przedstawiamy ranking 51 277 Specjalistów od Robót Ziemnych najlepszych w 2023 roku w poszczególnych miastach powiatowych:

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 8 godzin temu

 • Białystok

Najlepsze Wykop

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który pisze - "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 1200m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Wybierz numer jeszcze dzisiaj.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 8 godzin temu

 • Stalowa Wola

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Wykop o głęb. 0,8 m , szer. 30-40 cm do położenia rury kanalizacyjnej o przekroju 100mm bez zasypywania. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 9 godzin temu

 • Glinojeck

Solidne Prace Ziemne

Starasz się odnaleźć zlecenia jako warty zaufania fachowiec? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Zachodniopomorskiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 9 godzin temu

 • Pogorzelica

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: Wykorzenie działki Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 9 godzin temu

 • Białogard

Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 170m²) Informacje dodatkowe: Witam Poszukuję ekipy do wymiany gruntu pod dom w okolicy Wołomina.Dom ma wymiary 17x9 i głębokość wybrania 1,50.Oferta doryczy wybrania na moj teren wraz ...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 10 godzin temu

 • Duczki

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 250m², Wyszków

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 250m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 10 godzin temu

 • Wyszków

Szukam ekipy do prac ziemnych, Lublin

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 8 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Potrzebuję wy...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 11 godzin temu

 • Lublin

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 11 godzin temu

 • Kraków

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: Ustawienie muru oporowego i położenie kostki brukowej Informacje dodatkowe: Lokalizacja prac znajdje się w miejscowości sława nad jeziorem sławskim. Zakres prac to przygotowanie terenu wykonanie podbudowy ułożęnie el...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 11 godzin temu

 • Sława

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 30mb, Łazy

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 30mb) Informacje dodatkowe: Łazy, drenaż wokółpodpiwniczonej części domu, ok 30mb Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 12 godzin temu

 • Łazy

Wykonanie wykopu pod fundament 50m², Stargard

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony specjalista z zakresu pierwszorzędnego kopania z Twojego rejonu? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-09-22 do 2023-09-30
dodano 12 godzin temu

 • Stargard
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Prace ziemne w największych miastach

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty