Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
603 421 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gdańsku

Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE

16 opinii
Roboty ziemne Gdańsk

Jeśli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z Janusz Baranowski USŁUGI TRANSPORTOWO-BUDOWLANE są dla Ciebie idealni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Hermes Gdańsk

11 opinii
Hermes Gdańsk - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Gdańsk

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Gdańsk. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Gdańska są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

NIVEL-TRANS MARCIN LEJK

8 opinii
NIVEL-TRANS MARCIN LEJK - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Gdańsk

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką NIVEL-TRANS MARCIN LEJK wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi

8 opinii
RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi - Doskonałe Roboty Ziemne Gdańsk

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia RaPa Warsztat Przestrzeni - Usługi. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

5 opinii
Falmar Tomasz Fularczyk - Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Falmar Tomasz Fularczyk. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

"FTHU MICHAŁ" MICHAŁ PELOWSKI

4 opinie
"FTHU MICHAŁ" MICHAŁ PELOWSKI - Staranny Drenaż Opaskowy Gdańsk

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie FTHU MICHAŁ MICHAŁ PELOWSKI. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Krzych-Bud

8 opinii
Krzych-Bud - Najlepsze Roboty Ziemne Gdańsk

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Krzych-Bud z Gdańska będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Prace Ziemne Adam Mroziński

3 opinie
Prace Ziemne Adam Mroziński - Perfekcyjne Roboty Ziemne Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Prace Ziemne Adam Mroziński. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Solidna Melioracja w Gdańsku

2 opinie
WARKOP Sławomir Warmowski - Solidna Melioracja w Gdańsku

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to WARKOP Sławomir Warmowski są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny melioracji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

1 opinia
Usługi Koparko-Ładowarką - Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Usługi Koparko-Ładowarką są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gdańsku (81)

Fantastyczne Kopanie Gdańsk

Zrealizuj zlecenie fantastycznego kopania o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 150m²", jako ekspert z miejscowości Gdańsk. Zdobądź klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że na terenie Gdańska nie masz sobie równych. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-09-14 do 2023-09-22
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 50mb, Gdańsk

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-14 do 2023-09-22
dodano 8 dni temu

 • Gdańsk

Najwyższej Klasy Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 15m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-09-21 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Prace Ziemne Gdańsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 200m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-09-13 do 2023-09-21

 • Gdańsk

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 60m², Gdańsk

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 60m². To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Gdańsk

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 300m², Nowy Świat

Próbujesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Klienta. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Przez to, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-09-06 do 2023-09-14

 • Nowy świat

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Klient chce wynająć: miniładowarkę, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 50 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje:...

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Gdańsk

Doskonałej Jakości Prace Ziemne

To zapytanie o treści - Utwardzenie drogi o pow. 6500m² jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z miejscowości Gdańsk i z sąsiednich miast. Ledwie krok dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2023-08-31 do 2023-09-08

 • Gdańsk

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Gdańsk

To zlecenie o treści - Wykonanie wykopu pod fundament 110m² jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Gdańsk oraz przyległych powiatów. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-08-23 do 2023-08-31

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Ten Zlecający w dalszym ciągu szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę temu Klientowi - skontaktuj się jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-08-22 do 2023-08-30

 • Gdańsk

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 500m², Gdańsk

Ten Klient uważa, że doskonałe wykop to skomplikowane zagadnienie. Napisał zapytanie o treści "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 500m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec doradzisz mu i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim i przedstaw ofertę.

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Gdańsk

Wyrównanie terenu o pow. 400m², Gdańsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Informacje dodatkowe: nierówności Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-08-21 do 2023-08-29

 • Gdańsk

Solidne Roboty Ziemne

Wciąż masz możliwość nawiązać kontakt w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zlecającego jako specjalista od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twoich usług oraz być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2023-08-20 do 2023-08-28

 • Gdańsk

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 100m², Leźno

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-18 do 2023-08-18

 • Leźno

Kopanie

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze mocne strony jako fachowca od kopania to zrealizuj zlecenie - Dam zlecenie na utwardzenie drogi o pow. 200m². Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem - nie pożałujesz.

2023-08-15 do 2023-08-16

 • Gdańsk

Zapytanie o prace ziemne, Gdańsk

Na wypadek jeśli jako profesjonalista od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapytanie o prace ziemne. Prowadząc firmę jako kompetentny przedsiębiorca z pewnością pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-08-15 do 2023-08-15

 • Gdańsk

Wykonanie wykopu pod fundament 224m², Jankowo Gdańskie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 224m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu, spad około 3 m, usunięcie około 20 drzew (największe ma 130 cm obwodu pnia przy ziemi) plus usunięcie krzaków. Cała działka ma 1000 m ...

2023-08-14 do 2023-08-22

 • Jankowo gdańskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty