Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Gdańsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Gdańsku

Falmar Tomasz Fularczyk

5 opinii
Roboty ziemne Gdańsk

Jeśli szukasz doskonałej współpracy to profesjonaliści z Falmar Tomasz Fularczyk są dla Ciebie idealni. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się teraz - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Firma uslugowa

5 opinii
Firma uslugowa - Perfekcyjna Niwelacja Terenu Gdańsk

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu profesjonalistom z miejscowości Gdańsk. Zdobędą Cię swoim zaangażowaniem i rzetelnością. W okolicy Gdańska są jednymi z najlepszych. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Krzych-Bud

8 opinii
Krzych-Bud - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Gdańsk

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką Krzych-Bud wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR

4 opinie
Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR - Doskonałe Roboty Ziemne Gdańsk

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Uslugi minikoparką Dariusz Bernasiński KOPDAR. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś.

Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

4 opinie
DAN-REX - Znakomite Roboty Ziemne Gdańsk

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia DAN-REX. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Oskar Żołądowski ''Ogrody''

3 opinie
Oskar Żołądowski ''Ogrody'' - Staranny Drenaż Opaskowy Gdańsk

Jeszcze poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Oskar Żołądowski Ogrody. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe MAR-KOP Marcin Krzywda

3 opinie
Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe MAR-KOP Marcin Krzywda - Najlepsze Roboty Ziemne Gdańsk

Chcesz znaleźć wartego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe MAR-KOP Marcin Krzywda z Gdańska będzie najszybszą drogą. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

KZ Zdanpol Sp. z o.o.

3 opinie
KZ Zdanpol Sp. z o.o. - Perfekcyjne Roboty Ziemne Gdańsk

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu KZ Zdanpol Sp. z o.o.. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Solidna Melioracja w Gdańsku

2 opinie
Ivosta - Solidna Melioracja w Gdańsku

Z chwilą, gdy będziesz szukać solidnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to Ivosta są dla Ciebie idealni. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny melioracji. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

1 opinia
Andres Sławomir Zieliński - Rewelacyjna Melioracja Gdańsk

Jeżeli szukasz świetnej współpracy to specjaliści z Andres Sławomir Zieliński są dla Ciebie stworzeni. Umów się na rozmowę już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Gdańsku (65)

Doskonałej Jakości Wykop Gdańsk

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 350m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu do położenia kostki brukowej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 6 dni temu

 • Gdańsk

Profesjonalne Kopanie Gdańsk

Rodzaj studni: Studnia burzowa Głębokość studni: 3m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Wymagania dodatkowe: Zlecenie dotyczy wykopania otworu w ziemi na głębokośc czterech lub pięciu standardowych kręgów, które również tr...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 600m², Jankowo Gdańskie

To zlecenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 600m² jest zaadresowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz skupia się na Klientach z miejscowości Pomorskie i z sąsiednich miast. Już nie trać czasu i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Jankowo gdańskie

Wyrównanie terenu o pow. 600m², Jankowo Gdańskie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 600m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu usypanie i rozprowadzenie istniejącego gruntu po uprzednim jego przemieszaniu, pod taras. Przygotowanie terenu pod trawnik. Termin rozpo...

2023-03-02 do 2023-03-10

 • Jankowo gdańskie

Potrzebne wykonanie wykopu pod fundament 2500m², Gdańsk

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 2500m²) Informacje dodatkowe: Do wykonania: 1. wykopy 2500 m3, w tym 1300 na wywóz, reszta na odklad, -2. zasypki 700 m3 tylko zewnątrz bo budynek jest na płycie. Zasypka z odkładu,...

2023-02-28 do 2023-02-28

 • Gdańsk

Perfekcyjne Wykop

Starasz się odnaleźć Zleceniodawcę jako godny uwagi specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-02-25 do 2023-03-08

 • Leźno

Zapytanie o prace ziemne, Gdańsk

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Zapytanie o prace ziemne. To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gdańsk

Rodzaj prac: Montaż zbiornika na deszczówkę wraz z podłączeniem odwodnienia z rynien Informacje dodatkowe: Do wykonania jest wykop pod zbiornik na deszczówkę o pojemności do 4000 litrów wraz z fundamentem, zasypaniem i wyrównanie...

2023-02-22 do 2023-03-02

 • Gdańsk

Perfekcyjne Prace Ziemne Gdańsk

W dalszym ciągu możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Więcej informacji prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-02-15 do 2023-02-23

 • Gdańsk

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Gdańsk

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty uwagi specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla tego Klienta z Gdańska. Zrealizuj zaplanowane przez niego działania. Wybierz numer, aby uzyskać szczegółowe informacje - naprawdę warto.

2023-02-14 do 2023-02-22

 • Gdańsk

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu na działce: zebranie ok 20cm w około budynku + hałda ok 300m3 do wyrównania. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-13 do 2023-02-21

 • Gdańsk

Zlecę prace ziemne, Gdańsk

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zlecę prace ziemne. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-02-06 do 2023-02-12

 • Gdańsk

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 50mb, Gdańsk

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Informacje dodatkowe: Dom zaizolowany, ocieplony, zbiornik na deszczówkę wkopany. 4 rynny-osadniki, wycieraczka z rusztem kratowym, koryto betonowe z rusztem- brama wjazdowa (4m). Dre...

2023-02-05 do 2023-02-13

 • Gdańsk

Zlecenie na prace ziemne, Gdańsk

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w c...

2023-01-30 do 2023-01-31

 • Gdańsk

Szukam ekipy do prac ziemnych, Gdańsk

Jeśli w dalszym ciągu jako ekspert od robót ziemnych szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z Gdańska bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby dopasować ofertę do wymagań.

2023-01-29 do 2023-02-06

 • Gdańsk

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 300m², Gdańsk

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: Gdańsk Łostowice - Zlecę wywóz ziemi z wykopu z obniżeniem terenu o ok 2m - ok 30 samochodów (trzyosiówka) z załadunkiem. Proszę o cenę netto za m3 / sa...

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Gdańsk

Profesjonalne Kopanie

Przyjmij zlecenie profesjonalnego kopania o treści "Zlecę prace ziemne", jako specjalista z miejscowości Gdańsk. Zyskaj klientów swoimi kwalifikacjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Gdańska jesteś jednym z najlepszych. Skontaktuj się natychmiast po więcej szczegółów.

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Gdańsk

Świetne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 6000m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-01...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Gdańsk
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty