Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 460 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Golubiu-Dobrzyniu

Rewelacyjne Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

2 opinie
Roboty ziemne Golub-Dobrzyń

Atrakcyjna cena i godna podziwu realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie stawów. Dopasowaną ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

6 opinii
Eurodom Tomasz Kozłowski - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

Eurodom Tomasz Kozłowski świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Golub-Dobrzyń i okolic. Dokładne informacje otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

TopGarden

7 opinii
TopGarden - Znakomity Drenaż Opaskowy Golub-Dobrzyń

Wykonanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. TopGarden ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje nawet wyjątkowo wymagających. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

Doskonałe Kopanie Studni

2 opinie
Waldemar Eliasz - Doskonałe Kopanie Studni Golub-Dobrzyń

Atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to najważniejsze cechy przedsiębiorcy, którego specjalnością jest kopanie studni. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

EKOPARK SA

3 opinie
EKOPARK SA - Fantastyczne Kopanie Stawów Golub-Dobrzyń

Zatrudnij tych specjalistów jeśli potrzebujesz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Golubia-Dobrzynia. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - możesz tylko zyskać.

Perfectinterior

1 opinia
Perfectinterior - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Golub-Dobrzyń

Zrealizowanie studni głębinowych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Perfectinterior ma doświadczenie w branży, które zachwyci najbardziej wymagających. Dopasowaną ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Porządne Prace Ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

1 opinia
USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW - Porządne Prace Ziemne w Golubiu-Dobrzyniu

Myślisz, że porządne prace ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z USŁUGI BUDOWLANE KRAKOWSKI CZESŁAW poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

EkspertBud

1 opinia
EkspertBud - Dobre Usługi Koparko Ładowarką Golub-Dobrzyń

Specjalność EkspertBud to dobre usługi koparko ładowarką na terenie miejscowości Golub-Dobrzyń oraz sąsiednich miast. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

CIN-TECH

CIN-TECH - Profesjonalne Roboty Ziemne Golub-Dobrzyń

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij CIN-TECH. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Aby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - możesz tylko zyskać.

Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski

Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski - Solidne Studnie Głębinowe Golub-Dobrzyń

Uważasz, że solidne studnie głębinowe to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z Kruszywa Transport AUTO SERWIS MAJEWSKI Krystian Majewski dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Aby poznać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Golubiu-Dobrzyniu (14)

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Białkowo

Rodzaj prac: oczyszczenie terenu z korzeni Informacje dodatkowe: Prace polegające na usunięciu korzeni po bzie. Teren o powierzchni 10x20 metrów. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-09-25 do 2023-10-03
dodano 4 dni temu

 • Białkowo

Porządne Wykop Golub-Dobrzyń

Na wypadek jeśli nadal jako ekspert od wykopu szukasz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 800m². Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z rejonu Kujawsko-pomorskiego z pewnością udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i pokaż co możesz zaoferować.

2023-09-03 do 2023-09-04

 • Kowalewo Pomorskie

Wykopanie stawu pow. 5000m², Golub-Dobrzyń

Ten Klient myśli, że znakomite roboty ziemne to skomplikowane zagadnienie. Wysłał zgłoszenie o treści "Wykopanie stawu pow. 5000m²". Pokaż temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako specjalista udzielisz mu rad i znajdziesz najlepsze rozwiązanie. Wykonaj jeden telefon i wyślij wycenę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-05-07 do 2023-05-15

 • Golub-Dobrzyń

Zapytanie o prace ziemne, Kowalewo Pomorskie

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu 3 miesięcy...

2023-04-05 do 2023-04-13

 • Kowalewo Pomorskie

Znakomite Roboty Ziemne Golub-Dobrzyń

Klient napisał zgłoszenie o treści "Wyrównanie terenu o pow. 200m²". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Nie czekaj i poproś o szczegóły - na pewno będziesz zadowolony!

2023-07-12 do 2023-07-20

 • Lisewo

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 500m², Brzozówka

Ten Klient wciąż szuka profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 500m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-05-23 do 2023-05-31

 • Brzozówka

Kopanie Golub-Dobrzyń

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 5 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-05-09 do 2023-05-17

 • Głogowo

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 50m², Obrowo

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 50m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-07-24 do 2023-08-01

 • Obrowo

Doskonałe Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-26...

2023-06-25 do 2023-07-03

 • Czernikowo

Zlecę wykopanie stawu pow. 5000m², Rogowo

Klient napisał "Zlecę wykopanie stawu pow. 5000m²". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Kujawsko-pomorskiego i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-05-05 do 2023-05-13

 • Rogowo

Najlepsze Wykop

Ten Zlecający szuka specjalisty od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Potrzebne wykopanie stawu pow. 500m², chcąc doświadczonych specjalistów. Zadzwoń i jako specjalista udziel odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

2023-04-19 do 2023-04-27

 • Wawrzonkowo

Zlecenie na prace ziemne, Moszczonne

Rodzaj prac: karczowanie krzewów i drzew Informacje dodatkowe: Witam. Interesuje mnie orientacyjny koszt oczyszczenia terenu (mokradła) - karczowanie drzew i krzewów, naturalnego stawu i wyrównanie terenu z nawiezieniem ziemi (ut...

2023-07-23 do 2023-07-31

 • Moszczonne

Kopanie

Rodzaj prac: doly pod ogrodzenie Informacje dodatkowe: 1.5m glebokosci i 0.5m srednicy Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-30...

2023-06-28 do 2023-07-06

 • Wąbrzeźno

Kopanie

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

2023-07-07 do 2023-07-15

 • Wąbrzeźno
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty