Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Krakowie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Krakowie

Porządne Roboty Ziemne

58 opinii
Roboty ziemne Kraków

Jeśli szukasz najlepszej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to firma Firma Remontowo-Budowlana LIT-BUD jest dla Ciebie idealna. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Mają ofertę dla każdego - sprawdź już dziś.

DIGGER-TRANS

12 opinii
DIGGER-TRANS - Solidny Drenaż Opaskowy Kraków

Zrealizowanie drenażu opaskowego będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych specjalistów. DIGGER-TRANS ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Świetne Roboty Ziemne

12 opinii
Dominik-KRAK-TRANS-BUD - Świetne Roboty Ziemne Kraków

W przypadku, gdy potrzebujesz świetnej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z dziedziny robót ziemnych. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne

5 opinii
Leszek Wcisło J&R Roboty Ziemne - Porządna Melioracja Kraków

Zaufaj ekspertom w dziedzinie melioracji i zatrudnij Leszek Wcisło JR Roboty Ziemne. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Mają propozycję dla każdego - sprawdź już dziś.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kraków

3 opinie
Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana,, OLBUD,, - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kraków

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji Julian Wróbel Firma Remontowo Budowlana OLBUD. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Świetne Wykopy Kraków

2 opinie
Solmar - Świetne Wykopy Kraków

Szukasz profesjonalistów od wykopów? Wykorzystaj kompetencje Solmar. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Doskonałe Wykopy w Krakowie

6 opinii
B£B TIDINESS Bartosz Baszczak - Doskonałe Wykopy w Krakowie

Według Ciebie doskonałe wykopy to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z BB TIDINESS Bartosz Baszczak udzielą rad i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Gorąco zachęcamy do kontaktu - nie będziesz żałować.

Doskonałe Wiercenie Studni

1 opinia
"BoMar" Bożena Wolańska, Marcin Wykurz spółka cywilna - Doskonałe Wiercenie Studni Kraków

Powierz usługę wiercenia studni ekspertom firmy BoMar Bożena Wolańska Marcin Wykurz spółka cywilna z miejscowości Kraków. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Krakowa są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Pierwszorzędna Melioracja

1 opinia
P.U.H Trasa-pl - Pierwszorzędna Melioracja Kraków

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie P.U.H Trasa-pl. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

F.H.T.U. Łukasz Pernal

1 opinia
F.H.T.U. Łukasz Pernal - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Kraków

Zleć usługę niwelacji terenu fachowcom firmy F.H.T.U. Łukasz Pernal z miejscowości Kraków. Zadziwią Cię swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Na terenie Krakowa są w ścisłej czołówce. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Krakowie (94)

Zlecenie na prace ziemne, Kraków

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zlecenie na prace ziemne", nie będzie żałował współpracy z doradcą z Twojej firmy. Zadzwoń i dowiedz się więcej.

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 25 godzin temu

 • Kraków

Kopanie Kraków

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 35mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-25 do 2023-04-02
dodano wczoraj o 13:16

 • Rząska

Perfekcyjne Prace Ziemne Kraków

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 150mb) Informacje dodatkowe: Głębokość około 1m,założenie folii kubełkowej,założenie styropianu o grubości 5cm.i wykonanie studni chłonnej na głębokości 3m. Termin rozpoczęcia prac: w ciąg...

2023-03-24 do 2023-04-01
dodano 2 dni temu

 • Rząska

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 2500m², Kraków

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 2500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 2000mb, Kraków

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 2000mb) Informacje dodatkowe: Ekipa do pracy za granicą z własnym sprzętem min. jedna osoba z jez. niemieckim Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Wykonanie wykopu pod fundament 400m², Kraków

Jako wieloletni specjalista, który świadczy usługi kopania na bardzo dobrym poziomie wykonaj zlecenie od Klienta, który jest rzetelny. Zadzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - naprawdę warto.

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Znakomite Prace Ziemne

Zlecający szuka rewelacyjnej współpracy, pisząc - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Jeśli chcesz uzyskać Klienta skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 6 dni temu

 • Kraków

Świetne Prace Ziemne

Rodzaj prac: zbiornik na wode opadowa Informacje dodatkowe: Wykop pod pojemnik betonowy na deszczówke 12 m3. Wykop 4 metry na 2.80 na 2 metry głęboko plus załadunek ziemi na 3 osiowa ciezarówkę. Termin rozpoczęcia prac: 2023-03...

2023-03-21 do 2023-03-21

 • Kraków

Wykop Kraków

Rodzaj prac: wykonanie odprowadzenia wody z rynien do zbiornika na deszczówkę, wkopanie zbiornika i podpięcie, wyprowadzenie ze zbiornika nadmiaru wody do studni chłonnej, zakopanie studni chłonnej, ew. wywóz nadmiaru ziemi Infor...

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Kraków

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Kraków

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 300mb) Informacje dodatkowe: Potrzebna koparka około półtorej tony wagi wykopy pod oświetlenie praca na kilka dni z możliwymi przerwami Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonaw...

2023-03-16 do 2023-03-16

 • Kraków

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 700m², Kraków

Ten Zlecający szuka dobrej firmy od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 700m², chcąc wykwalifikowanych specjalistów. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Kraków

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 123m², Kraków

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 123m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Kraków

Rewelacyjne Wykop

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: Zagodpodarowanie terenu wokół budynku Informacje dodatkowe: Zlecę kompleksowe wykonanie zagospodarowania terenu wokół budynku wraz z zakładaniem trawników i nasad...

2023-03-13 do 2023-03-14

 • Kraków

Profesjonalne Kopanie

Klient wprowadził zapytanie "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania jako specjalista w tej branży. Poinformuj Klienta o chęci do realizacji prac z okolic Krakowa i przyległych powiatów. Określ jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Kraków

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Informacje dodatkowe: wyrównanie terenu pod trawę (opcja posadzenie trawy) niwelacja nawierzchni do poziomu garażu i wykończenie drobnym kamieniem betonowy stopień 2m x 1,2m prz...

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Kraków

Znakomite Wykop

Klient chce wynająć: Żuraw samochodowy min. 30t Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2023-03-20 Dodatkowe informacje: Rozł...

2023-03-10 do 2023-03-18

 • Kraków

Zapytanie o prace ziemne, Kraków

Rodzaj prac: Nasyp i zabezpieczenie skarp Informacje dodatkowe: Poszukuję firmy zajmującej się robotami ziemnymi, która specjalizuje się w zabezpieczaniu skarp i nasypów. Działka (o znacznym spadku) została nawieziona ziemią w ce...

2023-03-08 do 2023-03-08

 • Kraków

Wykop

Zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest skierowane do fachowca, który świadczy swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz skupia się na Klientach z Krakowa oraz przyległych powiatów. Dlatego, że realizujesz wymagania najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2023-03-07 do 2023-03-08

 • Kraków
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty