Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Łodzi

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Łodzi

Doskonałe Wiercenie Studni Łódź

12 opinii
Roboty ziemne Łódź

Firma NIEDŹWIECKI-SCHAEFF JAROSŁAW NIEDŹWIECKI to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

Znakomite Roboty Ziemne

5 opinii
Express Budowa - Znakomite Roboty Ziemne Łódź

Wciąż poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wykwalifikowanej kadry Express Budowa. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

KONSBRUK

5 opinii
KONSBRUK - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Łódź

Od lat pracownicy firmy KONSBRUK wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

LADY PIK

2 opinie
LADY PIK - Profesjonalne Roboty Ziemne Łódź

Zrealizowanie robót ziemnych będzie przyjemnością jeśli zatrudnisz tych ekspertów. LADY PIK ma doświadczenie w branży, które ustatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj ofertę, która spełni Twoje wymagania.

F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL

2 opinie
F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL - Rewelacyjne Roboty Ziemne Łódź

Firma F.H.U SAW-BUD S.C ANDRZEJ I ADRIAN WRÓBEL to eksperci z branży doskonałych usług koparko ładowarką i wiercenia studni, obsługujący Klientów z Łodzi i okolicznych miast. Nie czekaj i poproś o wycenę - nie zawiedziesz się!

F.U MAJ-MAR

1 opinia
F.U MAJ-MAR - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Łódź

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z F.U MAJ-MAR są dla Ciebie idealni. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów

1 opinia
BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów - Najlepsze Roboty Ziemne Łódź

Firma BYLINA Urządzanie i pielęgnacja ogrodów świadczy swoje usługi. Koncentruje się na Klientach z Łodzi i okolic. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - skontaktuj się!

Znakomite Wykopy w Łodzi

1 opinia
F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI - Znakomite Wykopy w Łodzi

Wykonanie wykopów będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. F.U.H JOTRA TOMASZ BARTOSZEWSKI ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie pożałujesz.

Świetne Roboty Ziemne

4 opinie
Initium Sp. z o.o. - Świetne Roboty Ziemne Łódź

Od lat pracownicy firmy Initium Sp. z o.o. wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Znakomita Melioracja Łódź

1 opinia
MAXINWEST Biuro Obsługi Inwestycji Budowlanych - Znakomita Melioracja Łódź

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Łodzi (53)

Prace Ziemne Łódź

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 750m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-03-21 do 2023-03-29
dodano 2 dni temu

 • Łódź

Zlecenie na prace ziemne, Łódź

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-03-20 do 2023-03-28
dodano 3 dni temu

 • Łódź

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Łódź

Rodzaj prac: Uprzątnięcie terenu pod budowe Informacje dodatkowe: Usunięcie resztek starych murów i fundamentów śmieci resztek szamba i kilku płyt z eternitu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-19 do 2023-03-27
dodano 4 dni temu

 • Łódź

Wysokiej Klasy Kopanie Łódź

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 30m²) Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-15 do 2023-03-23
dodano 8 dni temu

 • Łódź

Roboty Ziemne Łódź

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecę utwardzenie drogi o pow. 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Łódź

Znakomite Prace Ziemne

Wykonanie prac ziemnych dla tego Klienta będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o prace ziemne. Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Złóż dobrą propozycję temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Łódź

Zlecę wykonanie wykopu pod fundament 80m², Łódź

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 80m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-07 do 2023-03-15

 • Łódź

Rewelacyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 6000m²) Informacje dodatkowe: Łódź bałuty 6 działek po 1000 m2. Troche drzew, krzaki., trzeba wykraczowac i lekko porównać teren Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-05 do 2023-03-13

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 40mb, Łódź

Ten Klient wciąż poszukuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zapytanie o wykonanie drenażu dł. 40mb, chcąc doświadczonych specjalistów. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb, Łódź

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Termin rozpoczęcia prac: 2023-03-27...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Łódź

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1000m², Łódź

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1000m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-02-24 do 2023-03-04

 • Łódź

Porządne Prace Ziemne

Na wypadek jeśli jeszcze jako profesjonalista od prac ziemnych poszukujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc działalność jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Łódź z pewnością dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-02-22 do 2023-02-22

 • Łódź

Wykop Łódź

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 50mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-19 do 2023-02-27

 • Łódź

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m², Łódź

Przygotowanie prac ziemnych z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 600m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Łódź

Porządne Prace Ziemne

Zleceniodawca szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na wykopanie stawu pow. 6m². To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaoferować.

2023-02-18 do 2023-02-26

 • Łódź

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 12m, Łódź

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 12m. Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Jeszcze dziś umów się z nim na rozmowę, aby stworzyć dopasowaną ofertę.

2023-02-08 do 2023-02-16

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 100mb, Łódź

Jeśli wykonujesz zlecenia na doskonałe kopanie w rejonie Łodzi i świadczysz usługi wysokiej jakości w korzystnej cenie to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zapytanie o treści "Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 100mb", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-02-04 do 2023-02-12

 • Łódź

Dam zlecenie na wykonanie wykopu, ok. 450m3, Łódź

Jeśli jako ekspert od robót ziemnych poszukujesz Zleceniodawców to zainteresuj się zleceniem o treści - Dam zlecenie na wykonanie wykopu, ok. 450m3. Prowadząc firmę jako doświadczony przedsiębiorca z miejscowości Łódź bez wątpienia dasz dowód Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Otrzymaj propozycję, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Łódź
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty