Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Lublińcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Lublińcu

Doskonałe Roboty Ziemne

15 opinii
Roboty ziemne Lubliniec

Zaufaj ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Patryk Fresel. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli każdego. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego ich wybór na pewno będzie dobrą decyzją.

Profesjonalny Drenaż Opaskowy w Lublińcu

5 opinii
Firma Handlowo-Usługowa Błażej Burzyk - Profesjonalny Drenaż Opaskowy w Lublińcu

Myślisz, że profesjonalny drenaż opaskowy to nieproste zagadnienie? Oszczędź sobie nerwów - profesjonaliści z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - zobacz!

Z.P.H.U. ,,LOBO"

1 opinia
Z.P.H.U. ,,LOBO" - Pierwszorzędne Studnie Głębinowe Lubliniec

Nadal poszukujesz profesjonalistów od studni głębinowych? Skorzystaj z doświadczenia Z.P.H.U. LOBO. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie będziesz żałować.

Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Lubliniec

2 opinie
Krzysztof Malik PHU KRIS-MAL - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Lubliniec

Ten, kto szuka usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do tych specjalistów i zobaczyć na własne oczy atrakcyjne ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj wstępną propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Rewelacyjne Wykopy

1 opinia
"JASA" Jarosław Cogiel - Rewelacyjne Wykopy Lubliniec

Firma JASA Jarosław Cogiel oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z miejscowości Lubliniec oraz przyległych powiatów. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się dziś - warto.

"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka

6 opinii
"BRUK-BUD" Łukasz Pietruszka - Profesjonalne Wiercenie Studni Lubliniec

Wiele długich lat pracownicy firmy BRUK-BUD Łukasz Pietruszka wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo

1 opinia
A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo - Pierwszorzędna Melioracja Lubliniec

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. A-Z PROJEKT Projekty-Nadzory-Wykonawstwo ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Świetne Wykopy Lubliniec

4 opinie
BCS Rafał Kobielski - Świetne Wykopy Lubliniec

Szukasz profesjonalistów od wykopów? Wykorzystaj kompetencje BCS Rafał Kobielski. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Profesjonalne Kopanie Stawów

8 opinii
MADABUD - Profesjonalne Kopanie Stawów Lubliniec

Z czystym sumieniem powierz usługę profesjonalnego kopania stawów specjalistom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z miejscowości Lubliniec i sąsiednich miast. Nie czekaj i zadzwoń teraz - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Wiercenie Studni

1 opinia
PUHP Dexbud Andrzej Kaniut - Doskonałe Wiercenie Studni Lubliniec

Powierz usługę wiercenia studni ekspertom firmy PUHP Dexbud Andrzej Kaniut z miejscowości Lubliniec. Przekonają Cię swoim zaangażowaniem i doświadczeniem. W okolicy Lublińca są w ścisłej czołówce. Zdecyduj się szybko - przedzwoń i otrzymaj propozycję współpracy, która Cię usatysfakcjonuje.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Lublińcu (15)

Fantastyczne Kopanie Lubliniec

Klient napisał "Zlecę prace ziemne". Wykonaj usługę fantastycznego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia prac z okolic Lublińca i sąsiednich powiatów. Nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Lubliniec

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Lubliniec

Klient chce wynająć: ładowarkę teleskopową, ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 6 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Lubliniec

Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 572m², Lisów

Klient napisał "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 572m²". Wykonaj usługę najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do wykonania działalności z okolic Śląskiego i pobliskich miast. Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Lisów

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 500m², Lubliniec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Lubliniec

Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 200m², Boronów

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 200m²) Informacje dodatkowe: Zlece wykonanie wykopu pod płyte fundametnowa ok 200m2. Głebokośc ok 1 m z nawiezieniem podsypki i wykopaniem starych zakopanych w ziemi fundamentów. Te...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Boronów

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 55mb, Koszęcin

Ten Klient myśli, że perfekcyjne roboty ziemne to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 55mb". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista dasz mu wskazówki i znajdziesz dostosowane do potrzeb Klienta rozwiązanie. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-01-02 do 2023-01-10

 • Koszęcin

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 300mb, Sieraków Śląski

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 300mb) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-25 do 2022-10-26

 • Sieraków Śląski

Doskonałe Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 575m²) Informacje dodatkowe: Wykonanie utwardzania kruszywem 10-40 oraz uciągnie drobnego kamienia pod parking wraz z wjazdem. 95 % terenu wykorytowane we własnym zakresie na głębokość...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Herby

Roboty Ziemne Lubliniec

Ten Zlecający wciąż potrzebuje dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc doświadczonych specjalistów. Żeby poznać dokładne informacje skontaktuj się od razu - to Ci się opłaci.

2022-10-17 do 2022-10-25

 • Lubliniec

Profesjonalne Kopanie

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

2022-10-16 do 2022-10-24

 • Lubliniec

Wyrównanie terenu o pow. 7000m², Lubliniec

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od wykopu poszukujesz Klientów to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Wyrównanie terenu o pow. 7000m². Prowadząc działalność jako doświadczony przedsiębiorca z rejonu Lublińca na pewno udowodnisz Klientowi jak bezkonkurencyjna jest Twoja oferta. Zachęcamy do zapoznania się ze zleceniem.

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Lubliniec

Wysokiej Klasy Kopanie

To zapytanie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest zaadresowane do eksperta, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z Lublińca oraz przyległych powiatów. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Lubliniec

Zlecenie na prace ziemne, Koszęcin

Zrealizowanie robót ziemnych z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zlecenie ma treść - Zlecenie na prace ziemne. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-27 do 2022-09-27

 • Koszęcin

Wykop Lubliniec

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 25m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Woźniki

Najlepsze Wykop

Przygotowanie wykopu dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Potrzebne wykonanie drenażu dł. 100mb. Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zachwyci najbardziej wymagających. Przedzwoń i prześlij ofertę - nie będziesz żałować.

2022-09-23 do 2022-10-01

 • Koszęcin
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty