Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Mysłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 384 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Mysłowicach

P.P.H.U UNI-TRANS

8 opinii
Roboty ziemne Mysłowice

Jeszcze poszukujesz specjalisty od prac ziemnych? Zaufaj doświadczeniu P.P.H.U UNI-TRANS. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

KORMOL Grzegorz Korda

3 opinie
KORMOL Grzegorz Korda - Profesjonalne Wiercenie Studni Mysłowice

Wiele długich lat pracownicy firmy KORMOL Grzegorz Korda wykonują usługi z zakresu wiercenia studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usługi minikoparką. Jeszcze dzisiaj zadzwoń do nich, aby otrzymać ofertę.

Rewelacyjne Kopanie Stawów Mysłowice

13 opinii
MK Usługi Katarzyna Michalczuk - Rewelacyjne Kopanie Stawów Mysłowice

Już od kilku lat pracownicy MK Usługi Katarzyna Michalczuk wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego usług koparko ładowarką. Zarezerwuj termin!

Znakomita Melioracja Mysłowice

1 opinia
Tomasz Kudzia Usługi budowlane - Znakomita Melioracja Mysłowice

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

OMM-Hydro

6 opinii
OMM-Hydro - Pierwszorzędne Wiercenie Studni Mysłowice

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Najlepsza Melioracja w Mysłowicach

9 opinii
Paweł Kaniowski - Najlepsza Melioracja w Mysłowicach

Jeżeli poszukujesz świetnej współpracy to profesjonaliści z Paweł Kaniowski są dla Ciebie stworzeni. Wystarczy, że zadzwonisz, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Graztrans Bruk - Kan

5 opinii
Graztrans Bruk - Kan - Pierwszorzędne Kopanie Stawów Mysłowice

Od lat pracownicy firmy Graztrans Bruk - Kan wykonują usługi z zakresu kopania stawów, dzięki temu są zawsze gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego usługi minikoparką. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI

1 opinia
P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Mysłowice

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką P. P. H. U. WISCONTI ANDRZEJ WIŚNIEWSKI wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

PUH "AGNES" Agnieszka Golec

10 opinii
PUH "AGNES" Agnieszka Golec - Rewelacyjna Melioracja Mysłowice

W przypadku, gdy potrzebujesz rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

Profesjonalne Kopanie Stawów

12 opinii
F.H.U.T. "OLCAR" - Profesjonalne Kopanie Stawów Mysłowice

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Mysłowic i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia F.H.U.T. OLCAR. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Mysłowicach (16)

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 150m², Mysłowice

Podjęcie decyzji o wyborze tego Klienta da Ci same korzyści i na 100% Klient, który napisał - "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 150m²", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Nie trać czasu - umów się z nim na rozmowę, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-01-27 do 2023-02-04

 • Mysłowice

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 100m², Mysłowice

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: zebranie górnej warstwy 25cm odstawa z niwelacją wokół drogi możliwość zwiekszenia zakesu robót Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Mysłowice

Staranne Roboty Ziemne Mysłowice

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 120m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - warto.

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Mysłowice

Świetne Wykop Mysłowice

Zleceniodawca szuka doskonałej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla eksperta takiego, jak Ty. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

2022-10-08 do 2022-10-16

 • Mysłowice

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m², Mysłowice

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: Szukam podwykonawcy 19-20 wrzesień. Zakres: Praca przy zakładaniu ogrodu, równanie terenu. Jeśli jest moż...

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Mysłowice

Fantastyczne Kopanie Mysłowice

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2-4 tygodnie Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Poszuku...

2022-08-31 do 2022-09-08

 • Mysłowice

Fantastyczne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-08-28 do 2022-09-05

 • Mysłowice

Zapytanie o wykopanie studni, Sosnowiec

Rodzaj studni: abisyńska Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2022-08-08 do 2022-08-16

 • Sosnowiec

Profesjonalne Prace Ziemne Mysłowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Informacje dodatkowe: Usunięcie wierzchniej warstwy na głębokość 50 cm,utwardzenie podłoża,wyłożenie matą przeciw chwastom itp. Zasypanie kruszywem całej powierzchni odpowiednio...

2022-09-10 do 2022-09-18

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1600m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1600m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-08-26...

2022-08-25 do 2022-08-25

 • Sosnowiec

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: Poszukuję ekipy do wykonania ok. 1500 m2 nawierzchni utwardzonej z kostki betonowej: parking, drogi i chodniki przy nowopowstającym sklepie ALDI w Sosnowc...

2022-08-23 do 2022-08-25

 • Sosnowiec

Zlecę prace ziemne, Sosnowiec

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Zlecę prace ziemne", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-09-15 do 2022-09-23

 • Sosnowiec

Solidne Wykop

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 10m²) Informacje dodatkowe: Chodzi o wyrywanie dwóch karpin po ściętych drzewach, oraz wyrównanie terenu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2022-10-12 do 2022-10-20

 • Sosnowiec

Zlecę prace ziemne, Sosnowiec

Rodzaj prac: Włączenie do kolektora GPW Informacje dodatkowe: Zlecę przyłącze kanalizacji deszczowej w ul.•••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••••. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-09-06 do 2022-09-14

 • Sosnowiec

Kopanie

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 800m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 10mb, Lędziny

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 10mb) Informacje dodatkowe: Wykonanie przyłącza wodociągowego do domu jednorodzinnego. Długość 10m, głębokość 1,40-1,60m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-09-06 do 2022-09-14

 • Lędziny
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty