Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Płońsku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
587 346 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Płońsku

Doskonała Melioracja

7 opinii
Roboty ziemne Płońsk

Uwierz fachowcom w dziedzinie melioracji i zatrudnij MAKAM. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje każdego. Spełniają oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Pierwszorzędna Melioracja Płońsk

2 opinie
SAŁEX Michał Sałęga - Pierwszorzędna Melioracja Płońsk

Wciąż szukasz dobrej firmy od melioracji? Wykorzystaj doświadczenie SAŁEX Michał Sałęga. Wyczerpującą ofertę otrzymasz po kontakcie, więc nie trać czasu.

WIT-BUD Witold Krynicki

2 opinie
WIT-BUD Witold Krynicki - Wysokiej Klasy Niwelacja Terenu Płońsk

Starasz się odnaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu wysokiej klasy niwelacji terenu do realizacji zaplanowanych działań? Firma WIT-BUD Witold Krynicki jest Twoim rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

Rewelacyjna Melioracja Płońsk

1 opinia
JARKOP - Rewelacyjna Melioracja Płońsk

JARKOP świadczy swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Koncentruje się na Klientach z Płońska oraz przyległych powiatów. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

AP-Trans Adam Przedpełski

1 opinia
AP-Trans Adam Przedpełski - Solidne Wiercenie Studni Płońsk

Właśnie wybierasz wartego uwagi profesjonalistę do realizacji swoich planów? AP-Trans Adam Przedpełski z Płońska jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję już teraz i sprawdź co firma ma do zaoferowania.

STR-BUD Bartosz Strubiński

2 opinie
STR-BUD Bartosz Strubiński - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Płońsk

Wyjątkowe usługi minikoparką to ich pasja, dlatego są zawsze gotowi do owocnej współpracy. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "PASAT" Krzysztof Konstantinow

1 opinia
Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "PASAT" Krzysztof Konstantinow - Solidne Kopanie Studni Płońsk

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe PASAT Krzysztof Konstantinow jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

Matofog Rafał Kościelewski

4 opinie
Matofog Rafał Kościelewski - Perfekcyjne Kopanie Stawów Płońsk

Bez oporów zleć usługę perfekcyjnego kopania stawów ekspertom. Ich praca jest ceniona przez Klientów z Płońska i sąsiednich miast. Ustal pasujący termin już teraz!

Rewelacyjne Roboty Ziemne

1 opinia
TynkPol Michał Pawelski - Rewelacyjne Roboty Ziemne Płońsk

W dalszym ciągu poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia TynkPol Michał Pawelski. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zachęcamy do zadawania pytań.

Rewelacyjne Wykopy w Płońsku

1 opinia
PER-BUD Usługi brukarskie Grzegorz Perkowski - Rewelacyjne Wykopy w Płońsku

Z chwilą, gdy będziesz szukać rewelacyjnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają niezbędne przygotowanie do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny wykopów. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Płońsku (15)

Zlecenie na prace ziemne, Płońsk

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie perfekcyjnie pasuje do specjalisty takiego, jak Ty. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i udowodnij co możesz zaoferować.

2023-05-30 do 2023-06-07

 • Płońsk

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Płońsk

Klient chce wynająć: koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 2 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-04-25 do 2023-05-03

 • Płońsk

Profesjonalne Prace Ziemne Płońsk

Ten Zlecający jeszcze potrzebuje dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Zadzwoń i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Raciąż

Zlecenie na prace ziemne, Płońsk

Rodzaj prac: Wykop i zasypki Informacje dodatkowe: Humus - 1400m3 Wykop na odkład - 1200m3 Zasypki z odkładu - 1200m3 Zasypki z dowozu - 3300m3 Podbudowa z kruszywa - 260m3 Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-09 do 2023-02-17

 • Płońsk

Perfekcyjne Prace Ziemne

Ten Klient uważa, że perfekcyjne prace ziemne to skomplikowany temat. Napisał zapytanie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 1000m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako fachowiec dasz mu wskazówki i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2023-02-06 do 2023-02-14

 • Raciąż

Świetne Roboty Ziemne Płońsk

Rodzaj prac: Przeniesienie płyt drogowych 180m2 Informacje dodatkowe: Przełożenie płyt drogowych z miejsca numer 1 w oddalone o 30 m miejsce numer 2. Zakres robót: - Zebranie warstwy humusu m2 180,00 - Przygotowanie 15 cm p...

2023-02-01 do 2023-02-09

 • Płońsk

Szukam ekipy do prac ziemnych, Nowe Miasto

W przypadku, gdy realizujesz zlecenia na solidne kopanie w rejonie Mazowieckiego i oczekujesz rzetelnego klienta to skontaktuj się ze zleceniodawcą. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych", jest gotowy skorzystać z usług Twojej kompetentnej firmy. Określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Nowe Miasto

Pierwszorzędne Kopanie Płońsk

Klient napisał "Zlecenie na prace ziemne". Zrealizuj zlecenie pierwszorzędnego kopania jako profesjonalista w tej dziedzinie. Poinformuj Klienta o chęci do podjęcia prac z okolic Płońska i przyległych miast. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

2023-01-28 do 2023-02-05

 • Płońsk

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 3000m², Nowe Wrońska

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 3000m²". Przyjmij usługę wyjątkowego kopania jako profesjonalista w tej branży. Zadeklaruj gotowość do realizacji zleceń z okolic Mazowieckiego i pobliskich miast. Określ jaką ofertą dysponujesz i poznaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-19 do 2023-01-27

 • Nowe wrońska

Pierwszorzędne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 10m²) Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-16...

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Baboszewo

Wykonanie wykopu pod fundament 10m², Staroźreby

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 10m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Staroźreby

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 25m²) Informacje dodatkowe: brak waznych info Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-05-10 do 2023-05-18

 • Bodzanów

Kopanie

Zakres zlecenia: wykonanie prac ziemnych Typ obiektu: hala z biurem Powierzchnia: 1000m2 Zakres prac: - wykopy pod fundamenty i posadzki, - obsypki zewnętrzne i wewnętrzne. Termin rozpoczęcia prac: I połowa marca ...

2023-02-21 do 2023-03-01

 • Zakroczym

Doskonałe Kopanie

Próbujesz znaleźć Klienta jako sprawdzony profesjonalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla tego Klienta z Mazowieckiego. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż bezkonkurencyjną propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-27 do 2023-04-04

 • Zakroczym

Dam zlecenie na wykopanie studni, Zakroczym

Rodzaj studni: kanalizacyjna Głębokość studni: Klient nie wie Umiejscowienie studni: obiekt przemysłowy Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-04-05 do 2023-04-06

 • Zakroczym
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty