Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Rybniku

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Rybniku

Znakomita Melioracja

15 opinii
Roboty ziemne Rybnik

Jesteś zdania, że znakomita melioracja to skomplikowane zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Otrzymaj propozycję już teraz i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Staranne Roboty Ziemne w Rybniku

8 opinii
"MANIEK" MARIUSZ JURCZAK - Staranne Roboty Ziemne w Rybniku

Właśnie wybierasz godnego uwagi partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? MANIEK MARIUSZ JURCZAK będzie najszybszą drogą. Mają propozycję dla każdego - skontaktuj się i sprawdź, nie pożałujesz.

Fantastyczna Niwelacja Terenu Rybnik

8 opinii
CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH - Fantastyczna Niwelacja Terenu Rybnik

Powierz prace dotyczące niwelacji terenu specjalistom firmy CZESŁAW-KOD-BUD CZESŁAW KAJTOCH z miejscowości Rybnik. Przekonają Cię swoimi kwalifikacjami i fachowością. Na terenie Rybnika nie mają sobie równych. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę, aby otrzymać wycenę.

Perfekcyjne Roboty Ziemne

6 opinii
P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz - Perfekcyjne Roboty Ziemne Rybnik

Uwierz na słowo fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij P.P.U.H DRAWEX Aleksandra Rybarz. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci każdego. Ledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Znakomite Roboty Ziemne

4 opinie
Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk - Znakomite Roboty Ziemne Rybnik

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Wyburzenia i Rozbiórki Adam Kuśmierczyk. Aby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się - warto.

Rewelacyjne Prace Ziemne Rybnik

2 opinie
Krzysztof Pawełek - Rewelacyjne Prace Ziemne Rybnik

Jeśli poszukujesz profesjonalistów od prac ziemnych to powierz tę kwestię specjalistom z Krzysztof Pawełek. Rybnik to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Zdecyduj się od razu - przedzwoń i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która na pewno Ci się spodoba.

Inpromel Sp. z o.o.

3 opinie
Inpromel Sp. z o.o. - Wysokiej Klasy Kopanie Studni Rybnik

Od wielu lat pracownicy Inpromel Sp. z o.o. realizują usługi z zakresu kopania studni, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta szukającego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Ustal pasujący termin!

Najwyższej Klasy Kopanie Stawów

1 opinia
Matbud - Najwyższej Klasy Kopanie Stawów Rybnik

Dobra cena i godna podziwu realizacja powierzonych zadań to główne walory firmy Matbud, której specjalnością jest kopanie stawów. Zaledwie chwila dzieli Cię od dostania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

Tomasz Poniewierski

2 opinie
Tomasz Poniewierski - Staranny Drenaż Opaskowy Rybnik

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu potrzebujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego to powierz tę kwestię specjalistom z Tomasz Poniewierski. Rybnik to teren, na którym koncentrują swoje działania. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnej oferty - skontaktuj się!

DanTe

4 opinie
DanTe - Profesjonalne Roboty Ziemne Rybnik

Właśnie wybierasz wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? DanTe będzie najszybszą drogą. Otrzymaj propozycję już teraz i przekonaj się co firma może Ci zaproponować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Rybniku (16)

Zlecenie na prace ziemne, Rybnik

Rodzaj prac: Wymiana gruntu Informacje dodatkowe: Wymiana gruntu. Powierzchnia 10x10x1,6m Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-03-06 do 2023-03-14

 • Rybnik

Wykonanie drenażu dł. 100mb, Rybnik

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 100mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-26 do 2023-02-26

 • Rybnik

Solidne Roboty Ziemne Rybnik

Zrealizowanie robót ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie dziecinnie proste. Ogłoszenie ma treść - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb. Odpowiedz na nie jako specjalista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Nie zwlekaj i sporządź wycenę - nie zawiedziesz się!

2023-02-11 do 2023-02-19

 • Rybnik

Pierwszorzędne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 400m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Rybnik

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Rybnik

Zleceniodawca napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się od razu - możesz tylko zyskać.

2023-02-01 do 2023-02-01

 • Rybnik

Zlecenie na prace ziemne, Rybnik

Klient chce wynająć: minikoparkę, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-01-29 do 2023-01-30

 • Rybnik

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Rybnik

Klient szuka rewelacyjnej współpracy i pisze - Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 6mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Zaproponuj termin bez zbędnej zwłoki!

2023-01-25 do 2023-02-02

 • Rybnik

Zlecenie na prace ziemne, Rybnik

Zlecający szuka świetnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zlecenie na prace ziemne. To ogłoszenie jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Szczegółową wycenę prześlij po kontakcie, więc nie trać czasu.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Rybnik

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 50mb, Rybnik

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 50mb) Informacje dodatkowe: Wykonanie drenażu celem odprowadzenia wód opadowych z budynku wielorodzinnego z odprowadzeniem do urządzenia rozsączającego (studnia rozsączająca) Termin rozpoc...

2022-11-01 do 2022-11-09

 • Rybnik

Zlecenie na prace ziemne, Rybnik

Klient chce wynająć: koparkę dużą Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-28...

2022-10-22 do 2022-10-30

 • Rybnik

Staranne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Informacje dodatkowe: Demontaż kostki brukowej istniejacej, Wykonanie przekopu pod odprowadzenie deszczorwki z rynien do zbiornika, zakopanie terenu i ponowne ulozenie kostki ze sp...

2022-10-05 do 2022-10-13

 • Rybnik

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 100m², Rybnik

Zlecenie o treści - Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 100m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z rejonu Rybnika oraz przyległych powiatów. Przez to, że realizujesz wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Rybnik

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1200m²) Informacje dodatkowe: Niwelacja terenu, przygotowanie pod zasianie trawy ,Jankowice koło Rybnika Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Jankowice Rybnickie

Perfekcyjne Prace Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 170m²) Informacje dodatkowe: Witam. Szukam firmy zajmująca się wykopem pod fundamenty. Wykop ma mieć wymiary 18x11x2.3. Dodatkowo wykop pod ławy. Mile widziane wywóz gliny ale nie za...

2023-02-10 do 2023-02-18

 • Marklowice

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Marklowice

Rodzaj prac: Wykop pod fundamnet. Dziura 18 na 11 plus ławy. Informacje dodatkowe: Wykop 18m na 11m. Głębokość około 2,5m plus ławy. Ewentualny wywóz gliny. Termin rozpoczęcia prac: 2023-02-10...

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Marklowice

Prace Ziemne

Ten Zleceniodawca wciąż szuka dobrej firmy od prac ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Wyrównanie terenu o pow. 600m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Rydułtowy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty