Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
585 759 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Sosnowcu

Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo

19 opinii
Roboty ziemne Sosnowiec

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje Zakład Remontowo Budowlany Sewik Dorota Pudo. Sosnowiec - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Sosnowiec

13 opinii
MK Usługi Katarzyna Michalczuk - Wysokiej Klasy Kopanie Stawów Sosnowiec

Pragniesz znaleźć solidnego fachowca z zakresu wysokiej klasy kopania stawów z Sosnowca, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma MK Usługi Katarzyna Michalczuk jest gotowa Ci pomóc. Dłużej nie zwlekaj i poproś o wycenę - na pewno będziesz zadowolony!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne

6 opinii
OMM-Hydro - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Sosnowiec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij OMM-Hydro. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Porządna Melioracja

6 opinii
CAMTRANS - Porządna Melioracja Sosnowiec

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie melioracji i zatrudnij CAMTRANS. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Przedstawią Ci dopasowaną propozycję - sprawdź już dziś, nie pożałujesz.

KORMOL Grzegorz Korda

4 opinie
KORMOL Grzegorz Korda - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Sosnowiec

Z chwilą, gdy będziesz szukać pierwszorzędnej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji zleceń z zakresu robót ziemnych. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się dziś - warto.

Polbrukjedynak

2 opinie
Polbrukjedynak - Perfekcyjne Usługi Minikoparką Sosnowiec

Świadczy usługi minikoparką od lat, głównie na obszarze miejscowości Sosnowiec, ale także przyległych miast. Więcej informacji możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk

3 opinie
P.H.U. Rajczyk Racing D.Rajczyk - Perfekcyjne Kopanie Studni Sosnowiec

Dobra cena i rzetelna realizacja powierzonych prac to najważniejsze walory firmy, której specjalnością jest kopanie studni. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów - naprawdę warto.

Świetne Roboty Ziemne

1 opinia
Artur - Świetne Roboty Ziemne Sosnowiec

Gdy poszukujesz rewelacyjnej współpracy to profesjonaliści z Artur perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Mają ofertę dla każdego - skontaktuj się i sprawdź.

Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Sosnowiec

1 opinia
P.K- BUD - Doskonałej Jakości Drenaż Opaskowy Sosnowiec

Jeszcze szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia P.K- BUD. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Określ na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędny Drenaż w Sosnowcu

1 opinia
KOP- PAW uslugi minikoparką - Pierwszorzędny Drenaż w Sosnowcu

KOP- PAW uslugi minikoparką świadczy swoje usługi dbając o szczegóły i zadowolenie Klientów. Skupia się na Klientach z miejscowości Sosnowiec i z sąsiednich miast. Umów się na konkretny termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Sosnowcu (14)

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Sosnowiec

Zlecenie o treści - Zapytanie o prace ziemne jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Sosnowca oraz przyległych powiatów. Żeby uzyskać szczegółowe informacje skontaktuj się już teraz - możesz tylko zyskać.

2023-05-22 do 2023-05-30
dodano 7 dni temu

 • Sosnowiec

Wyrównanie terenu o pow. 500m², Sosnowiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-04-20 do 2023-04-28

 • Sosnowiec

Rewelacyjne Kopanie Sosnowiec

Rodzaj prac: Wymiana gruntu (torf) Informacje dodatkowe: Wymiana gruntu do głębokości 2,9m. Zakres: - Zdjęcie warstwy humusu 10cm (20m3) - Wykop pod ławy 2.9m z wywozem urobku (498m3) - Wymiana na kruszywo do gł. 1.1m (326m3) - Z...

2023-04-02 do 2023-04-10

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 400m², Sosnowiec

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 400m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie.

2023-03-26 do 2023-04-03

 • Sosnowiec

Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 70mb, Sosnowiec

Zleceniodawca szuka dobrej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zlecenie na wykonanie drenażu dł. 70mb. To zapytanie o ofertę jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Aby otrzymać szczegółowe informacje skontaktuj się - naprawdę warto.

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Sosnowiec

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb, Sosnowiec

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 30mb) Informacje dodatkowe: Przyłącze wodociagowe Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-22 do 2023-03-30

 • Sosnowiec

Profesjonalne Kopanie

Klient chce wynająć: minikoparkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 4 godz. Operator maszyny: tak Termin realizacji: w ciągu miesiąca...

2023-03-21 do 2023-03-29

 • Sosnowiec

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb, Sosnowiec

Przyjmij zadanie najlepszego kopania o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 40mb", jako ekspert z miejscowości Sosnowiec. Przekonaj klientów swoimi kwalifikacjami i dokładnością. Pokaż, że w okolicy Sosnowca jesteś jednym z najlepszych. Dlatego, że spełniasz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-03-20 do 2023-03-28

 • Sosnowiec

Wykonanie wykopu pod fundament 690m², Sosnowiec

Wybór tego zlecenia da Ci same korzyści i z pewnością Zleceniodawca, który pisze - "Wykonanie wykopu pod fundament 690m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Przedzwoń, aby uzyskać więcej szczegółów - nie będziesz żałować.

2023-03-15 do 2023-03-23

 • Sosnowiec

Prace Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 21m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Sosnowiec

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 15mb, Sosnowiec

Wybierz zapytanie dotyczące rewelacyjnego kopania od pewnych Klientów zainteresowanych daniem pracy w miejscowości Sosnowiec lub sąsiednim mieście. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań.

2023-02-27 do 2023-03-07

 • Sosnowiec

Perfekcyjne Kopanie

Jeśli interesuje Cię zlecenie na perfekcyjne kopanie w rejonie Sosnowca i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 100m²", jest gotowy skorzystać z usług Twojej fachowej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Sosnowiec

Porządne Roboty Ziemne Sosnowiec

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 1000m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

2023-02-17 do 2023-02-25

 • Sosnowiec

Zapytanie o utwardzenie drogi o pow. 800m², Sosnowiec

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 800m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-08 do 2023-01-16

 • Sosnowiec
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty