Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Strzelinie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Strzelinie

Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową

1 opinia
Roboty ziemne Strzelin

Poszukujesz specjalisty od robót ziemnych? Zaufaj doświadczeniu Jakub Piątek Usługi Ładowarką Teleskopową. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Ażeby uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się od razu - naprawdę warto.

Adrian Lejczak

1 opinia
Adrian Lejczak - Doskonałej Jakości Prace Ziemne Strzelin

Myślisz, że doskonałej jakości prace ziemne to skomplikowane zagadnienie? Nic bardziej mylnego - specjaliści z Adrian Lejczak dadzą wskazówki i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Zarezerwuj termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Bruk-Bud

3 opinie
Bruk-Bud - Fantastyczna Niwelacja Terenu Strzelin

Nie marnuj energii i powierz twoje zadanie tym fachowcom od niwelacji terenu z Strzelina. Zarezerwuj termin bez zbędnej zwłoki!

Doskonałe Roboty Ziemne Strzelin

5 opinii
Gigant - Doskonałe Roboty Ziemne Strzelin

Przygotowanie robót ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Gigant ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Już teraz określ czego potrzebujesz, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Porządne Roboty Ziemne

1 opinia
P.H.U Waldemar Ginter - Porządne Roboty Ziemne Strzelin

Jeśli szukasz ceny usług względem jakości wykonania to specjaliści z P.H.U Waldemar Ginter perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Tylko jeden telefon dzieli Cię od dostania świetnej oferty - sprawdź!

MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125

3 opinie
MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125 - Rewelacyjne Roboty Ziemne Strzelin

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij MACTERM Termoizolacje tel. 505 503 125. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz i poznaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Firma brukarsko -budowlans

1 opinia
Firma brukarsko -budowlans - Solidne Kopanie Studni Strzelin

Wciąż potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Firma brukarsko -budowlans. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz wycenę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Ogólnobudowlane

1 opinia
Usługi Ogólnobudowlane - Rewelacyjne Wiercenie Studni Strzelin

Pragniesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Strzelina do realizacji zaplanowanych działań? Firma Usługi Ogólnobudowlane jest do Twojej dyspozycji. Zapraszamy do zadawania pytań - bez wątpienia warto.

Perfekcyjne Prace Ziemne w Strzelinie

PPHU "POCHWAŁA" KRZYSZTOF POCHWAŁA - Perfekcyjne Prace Ziemne w Strzelinie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie prac ziemnych i zatrudnij PPHU POCHWAŁA KRZYSZTOF POCHWAŁA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Najlepsze Roboty Ziemne Strzelin

"CIUŁA" - Najlepsze Roboty Ziemne Strzelin

Uwierz ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij CIUŁA. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej szczegółów.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Strzelinie (18)

Doskonałe Roboty Ziemne Strzelin

Zleceniodawca napisał zlecenie brzmiące "Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m²". Jako wiarygodny ekspert w dziedzinie robót ziemnych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 5 dni temu

 • Strzelin

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Kuropatnik

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-20 do 2023-03-21

 • Kuropatnik

Potrzebne wykonanie drenażu dł. 25mb, Strzelin

Ten Klient myśli, że doskonałe roboty ziemne to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Potrzebne wykonanie drenażu dł. 25mb". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2022-12-28 do 2023-01-01

 • Strzelin

Wysokiej Klasy Kopanie Strzelin

Chcesz znaleźć Klienta jako godny uwagi profesjonalista z zakresu wysokiej klasy kopania z Strzelina? Zrealizuj zaplanowane przez Klienta działania zgłębiając detale jego zgłoszenia o treści "XYZ". Już teraz określ jaką ofertą dysponujesz i otrzymaj dopasowanego Klienta.

2022-11-30 do 2022-12-08

 • Strzelin

Roboty Ziemne

Ten Zleceniodawca nadal potrzebuje profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał ogłoszenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko krok dzieli Cię od otrzymania świetnego zapytania o ofertę - zobacz!

2022-11-23 do 2022-11-25

 • Przeworno

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 70mb, Strzelin

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 70mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-08 do 2022-11-16

 • Strzelin

Solidne Wykop Strzelin

Klient chce wynająć: podnośnik, Dźwig Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: długoterminowe (ponad 4 miesiące) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Wyciąg...

2022-11-06 do 2022-11-14

 • Strzelin

Perfekcyjne Kopanie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-03 do 2022-10-11

 • Strzelin

Zlecę prace ziemne, Kuchary

Rodzaj prac: 1350 m x 1 m w jedenastu równoległych wykopach oddalonych o 6-7 m sześciu równoległych wykopach Informacje dodatkowe: głębokość wykopów ok. 0,4 m - do zdjęcia warstwy ornej humusu Termin rozpoczęcia prac: w ciągu ...

2022-12-18 do 2022-12-26

 • Kuchary

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Ciepłowody

Zlecenie o treści - Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi po wcześniejszym ustaleniu zakresu oraz terminu realizacji oraz koncentruje się na Klientach z Dolnośląskiego i okolic. Ustal pasujący termin już teraz!

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Ciepłowody

Świetne Prace Ziemne Strzelin

Jeszcze masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Aby otrzymać Klienta skontaktuj się już teraz - naprawdę warto.

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Dobrocin

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Ziębice

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Poszukuję podnośn...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Ziębice

Zlecę prace ziemne, Stoszowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako profesjonalista od wykopu poszukujesz Zleceniodawców to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecę prace ziemne. Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Przedłóż bezkonkurencyjną ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Stoszowice

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Stoszowice

Klient chce wynająć: podnośnik, koparko-ładowarkę Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-10-10 Dodatkowe informacje: Bę...

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Stoszowice

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 50m², Marszowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 50m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Marszowice

Pierwszorzędne Kopanie

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-10-24 do 2022-11-01

 • Jarosławice

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 60m²) Informacje dodatkowe: Wybranie ziemi przy bramie Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2022-10-11 do 2022-10-19

 • Wojkowice

Solidne Kopanie

Wykonaj zadanie solidnego kopania o treści "Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 65mb", jako ekspert z miejscowości Dolnośląskie. Zyskaj klientów swoimi kompetencjami i rzetelnością. Pokaż, że w okolicy Dolnośląskiego nie masz sobie równych. Dłużej nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Żórawina
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty