Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Świętochłowicach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Świętochłowicach

Porządna Melioracja

2 opinie
Roboty ziemne Świętochłowice

Gdy poszukujesz znakomitej usługi koparko ładowarką w dobrej cenie to BizBox Prace Ziemne przyłącza wod-kan są dla Ciebie idealni. Mają odpowiednie kwalifikacje do realizacji Twoich wymagań z dziedziny melioracji. Określ czego potrzebujesz i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD

1 opinia
Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Świętochłowice

Przygotowanie drenażu opaskowego będzie banalnie łatwe jeśli zatrudnisz tych ekspertów. Przedsiębiorstwo Ogólnobudowlane ART-BUD ma doświadczenie w branży, które zaspokoi nawet wyjątkowo wymagających. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Z.R.I.B. Grzegorz Bihajło

Z.R.I.B. Grzegorz Bihajło - Profesjonalna Melioracja Świętochłowice

Planujesz wybrać godnego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? Z.R.I.B. Grzegorz Bihajło z Świętochłowic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Nie trać czasu i skontaktuj się teraz - nie zawiedziesz się!

Doskonałe Kopanie Studni w Świętochłowicach

Zodiak Sp. z o.o. - Doskonałe Kopanie Studni w Świętochłowicach

Chcesz znaleźć fachowców od doskonałego kopania studni w rejonie Świętochłowic lub w pobliskich powiatach? Umów się na rozmowę już teraz, aby uzyskać więcej informacji.

Hazet Budownictwo

Hazet Budownictwo - Solidne Kopanie Studni Świętochłowice

Starasz się odnaleźć wartego zaufania profesjonalistę z zakresu solidnego kopania studni z Twojego rejonu, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Hazet Budownictwo jest gotowa Ci pomóc. Zarezerwuj termin od razu!

MPGK w Świętochłowicach Sp. z o.o.

MPGK w Świętochłowicach Sp. z o.o. - Znakomite Usługi Minikoparką Świętochłowice

Dzięki przykładaniu dużej wagi do realizacji usługi minikoparką MPGK w Świętochłowicach Sp. z o.o. przewyższa konkurentów. Markę tworzą recenzje szczęśliwych zleceniodawców. Mają ofertę dla każdego - zadzwoń i sprawdź.

Rewelacyjna Melioracja

PTUH SIWEX - Rewelacyjna Melioracja Świętochłowice

Zaufaj fachowcom w dziedzinie melioracji i zatrudnij PTUH SIWEX. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Żeby otrzymać dopasowaną ofertę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Świętochłowice

STRUKTURALNI - Najlepsze Usługi Koparko Ładowarką Świętochłowice

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką STRUKTURALNI prześciga konkurentów. Reputację tworzą opinie zachwyconych odbiorców. Aby poznać więcej informacji skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

P.P.H.U. "MAYAR"

P.P.H.U. "MAYAR" - Rewelacyjne Roboty Ziemne Świętochłowice

Jeżeli poszukujesz współpracy to eksperci z P.P.H.U. MAYAR są dla Ciebie idealni. Więcej informacji otrzymasz po kontakcie.

Najwyższej Klasy Kopanie Studni Świętochłowice

F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa - Najwyższej Klasy Kopanie Studni Świętochłowice

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? F.H.U.KONKRET Andrzej Krępa z Świętochłowic jest na to najlepszym rozwiązaniem. Otrzymaj propozycję dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma może zaoferować.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Świętochłowicach (15)

Rewelacyjne Prace Ziemne Świętochłowice

Klient poszukuje doskonałej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 160mb. To zlecenie perfekcyjnie pasuje do profesjonalisty takiego, jak Ty. Dzięki temu, że spełniasz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-04 do 2023-01-10

 • Chorzów

Porządne Roboty Ziemne Świętochłowice

Ten Klient wciąż szuka specjalisty od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę wyrównanie terenu o pow. 300m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin!

2022-10-04 do 2022-10-12

 • Chorzów

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m², Chorzów

Jeśli atrakcyjna cena i rzetelna realizacja powierzonych zadań to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 200m². Zadzwoń i wyślij wycenę, która na pewno zrobi dobre wrażenie na Kliencie.

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Chorzów

Wysokiej Klasy Kopanie Świętochłowice

Jeśli dobra cena i solidna realizacja powierzonych zleceń to Twoje najważniejsze zalety jako eksperta od kopania to wykonaj zlecenie - Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb. Przedłóż wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 4 dni temu

 • Chorzów

Wykop Świętochłowice

Rodzaj prac: Sieci zewnętrzne Informacje dodatkowe: Start prac: 2 połowa lutego 2023 Lokalizacja: Chorzów SIECI ZEWNĘTRZNE: - kanalizacja deszczowa + przebudowa + drenaż - sieć wodociągowa - sieć cieplna - kanalizacja sanitarna W...

2023-01-30 do 2023-02-07

 • Chorzów

Najlepsze Prace Ziemne

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Klienta jako dobra firma od prac ziemnych. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Ledwie krok dzieli Cię od dostania atrakcyjnego zlecenia - skontaktuj się od razu!

2022-09-27 do 2022-10-05

 • Ruda Śląska

Świetne Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 20m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-01 do 2023-03-02

 • Ruda Śląska

Znakomite Roboty Ziemne

Nadal możesz odpowiedzieć na zlecenie Zlecającego jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Klientom wykorzystać Twoje kompetencje i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Przedzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje - nie pożałujesz.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Ruda Śląska

Zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 5500m², Ruda Śląska

W dalszym ciągu jesteś w stanie odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zleceniodawcy jako dobra firma od robót ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zapytaj o szczegóły zlecenia, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co masz do zaoferowania.

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Ruda Śląska

Prace Ziemne

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Klient chce wynająć: Koparka 10-16 Ton Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacj...

2023-03-18 do 2023-03-26
dodano 3 dni temu

 • Ruda Śląska

Wykop

Jeśli jako dobra firma od wykopu szukasz pracy to zainteresuj się zleceniem o treści - Wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca z Rudy Śląskiej na pewno pokażesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Szczegółową ofertę prześlij po kontakcie.

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Ruda Śląska

Szukam ekipy do prac ziemnych, Ruda Śląska

Rodzaj prac: Montaż ścianek grodziowych tymczasowych Informacje dodatkowe: Witam, proszę o ofertę na wykonanie ścianek grodziowych tymczasowych na rozbudowie ul.••••••••••••••••••••••••••. Głębokość 5 m, długość 60 m, szerokość ...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Ruda Śląska

Znakomite Wykop

Rodzaj prac: mur oporowy Informacje dodatkowe: Zlecę wykonanie muru oporowego lanego o dł. około 26mb. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Ruda Śląska

Świetne Wykop

Rodzaj studni: Beczka na szmbo Głębokość studni: 2m Umiejscowienie studni: Ogrodek Termin zakupu: w ciągu miesiąca...

2023-03-01 do 2023-03-09

 • Ruda Śląska

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 800m², Ruda Śląska

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 800m²) Informacje dodatkowe: Niwelacja działki pochyłej od poziomu 0 do ok. 1,7m. Humus osobno, glina osobno Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-10-14 do 2022-10-22

 • Ruda Śląska
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty