Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Tychach

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
574 206 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Tychach

Znakomite Roboty Ziemne w Tychach

13 opinii
Roboty ziemne Tychy

W dalszym ciągu poszukujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia MK Usługi Katarzyna Michalczuk. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj wycenę, która przypadnie Ci do gustu.

Grupa Prolet

10 opinii
Grupa Prolet - Rewelacyjne Studnie Głębinowe Tychy

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od studni głębinowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia Grupa Prolet. Ustal pasujący termin bez zbędnej zwłoki!

ELEKTRO-BUD

4 opinie
ELEKTRO-BUD - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Tychy

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie ELEKTRO-BUD. Ustal pasujący termin!

F.H. Gelato

2 opinie
F.H. Gelato - Solidne Roboty Ziemne Tychy

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje F.H. Gelato. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

MarŁuk

2 opinie
MarŁuk - Fantastyczne Usługi Koparko Ładowarką Tychy

Ten, kto planuje zakup usługi koparko ładowarką winien koniecznie zgłosić się do MarŁuk i zobaczyć na własne oczy niskie ceny oraz najwyższą jakość wykonanych prac. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz wycenę, która Cię zaskoczy - na plus.

Świetne Roboty Ziemne

2 opinie
Firma JARK drogi dojazdowe, tymczasowe, podjazdy Śląsk - Świetne Roboty Ziemne Tychy

Wciąż szukasz specjalisty od robót ziemnych? Trafiłeś w dobre miejsce - Firma JARK drogi dojazdowe tymczasowe podjazdy Śląsk jest do Twoich usług. Dłużej nie czekaj i poproś o wycenę - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

Solidne Usługi Minikoparką

1 opinia
BOGMAR - Solidne Usługi Minikoparką Tychy

Są w branży usług minikoparką od lat, zwłaszcza na obszarze miejscowości Tychy, ale także przyległych miast. Żeby uzyskać szczegółową wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Tychy

4 opinie
Usługi Transportowo-Sprzętowe Waldemar Przebieracz "Casmar" - Rewelacyjne Roboty Ziemne Tychy

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Usługi Transportowo-Sprzętowe Waldemar Przebieracz Casmar. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zaskoczy wszystkich. Zadzwoń i poznaj ofertę - nie pożałujesz.

Najlepsze Roboty Ziemne Tychy

10 opinii
P.H.U. Spec-Kop Paweł Bołdys - Najlepsze Roboty Ziemne Tychy

Potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Skorzystaj z kwalifikacji P.H.U. Spec-Kop Paweł Bołdys. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Spełniają wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Styldom

13 opinii
Styldom - Dobre Usługi Minikoparką Tychy

W dalszym ciągu potrzebujesz dobrej firmy od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Styldom. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Tychach (13)

Zapytanie o wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb, Tychy

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2023-03-15 do 2023-03-15

 • Tychy

Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 180m², Tychy

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od prac ziemnych potrzebujesz pracy to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 180m². Prowadząc działalność jako kompetentny przedsiębiorca z miejscowości Tychy na pewno dasz dowód Klientowi jak dobra jest Twoja oferta. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby uzyskać więcej informacji.

2023-02-23 do 2023-03-03

 • Tychy

Wykonanie wykopu pod fundament 1200m², Tychy

Starasz się odnaleźć zlecenie do wykonania jako solidny partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Tychów. Przyczyń się do realizacji jego celów. Podejmij decyzję od razu - przedzwoń i otrzymaj wstępną ofertę współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-02-20 do 2023-02-28

 • Tychy

Wykop Tychy

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na utwardzenie drogi o pow. 200m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-02-12 do 2023-02-20

 • Tychy

Staranne Roboty Ziemne Tychy

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia da Ci same korzyści i na pewno Klient, który zleca - "Dam zlecenie na wyrównanie terenu o pow. 100m²", nie pożałuje współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Już teraz skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-12-29 do 2023-01-06

 • Tychy

Najlepsze Roboty Ziemne

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1000m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2022-12-08 do 2022-12-16

 • Tychy

Perfekcyjne Kopanie Tychy

Zlecenie o treści - Szukam ekipy do prac ziemnych jest skierowane do specjalisty, który świadczy swoje usługi uwzględniając najnowsze rozwiązania i trendy oraz koncentruje się na Klientach z miejscowości Tychy i z sąsiednich miast. Skontaktuj się z nimi jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Tychy

Zapotrzebowanie na wykonanie drenażu dł. 120mb, Tychy

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 120mb) Informacje dodatkowe: Do wykonania plytki drenaż wokól domu. około 120 mb. Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

2022-11-11 do 2022-11-19

 • Tychy

Znakomite Prace Ziemne Tychy

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 1225m²) Informacje dodatkowe: Witam, Zlecę utwardzenie dojazdu do działek zgodnie z poniższym opisem: zadanie: utwardzenie dojazdu do działek stan obecny: wykonany i utwardzony zjazd z...

2022-11-04 do 2022-11-12

 • Tychy

Szukam ekipy do prac ziemnych, Tychy

Wybór tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który pisze - "Szukam ekipy do prac ziemnych", nie będzie żałował współpracy ze specjalistą takim, jak Ty. Zdecyduj się od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2022-10-02 do 2022-10-10

 • Tychy

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 64m², Tychy

Zlecający napisał zgłoszenie brzmiące "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 64m²". Jako zaufany fachowiec w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Pokaż wyjątkową propozycję dla tego Klienta - nawiąż współpracę jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-09-19 do 2022-09-27

 • Tychy

Szukam ekipy do prac ziemnych, Tychy

Rodzaj prac: wkopanie dużego bloku skalnego Informacje dodatkowe: 1m gł., dł. 1 m, szer. 1 m. Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2022-09-12 do 2022-09-20

 • Tychy

Zapytanie o prace ziemne, Tychy

Jeśli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Tychów i oczekujesz rzetelnego klienta to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o prace ziemne", jest gotowy wybrać ofertę Twojej niezawodnej firmy. Zaprezentuj dopasowaną propozycję temu Klientowi - nawiąż współpracę niezwłocznie.

2022-09-08 do 2022-09-16

 • Tychy
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty