Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 379 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Warszawie

Arkan

14 opinii
Roboty ziemne Warszawa

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje Arkan. Warszawa i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

AD-KOP

11 opinii
AD-KOP - Najwyższej Klasy Usługi Koparko Ładowarką Warszawa

Dzięki dbałości o szczegóły usługi koparko ładowarką AD-KOP wybija się w branży. Sławę budują oceny spełnionych odbiorców. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Rewelacyjne Roboty Ziemne Warszawa

10 opinii
Makar - Rewelacyjne Roboty Ziemne Warszawa

Poszukujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Makar. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń natychmiast po więcej szczegółów.

KGBUD

9 opinii
KGBUD - Świetne Roboty Ziemne Warszawa

Chcesz znaleźć rzetelnego specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? KGBUD z Warszawy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Ustal pasujący termin!

P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia

10 opinii
P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia - Staranne Roboty Ziemne Warszawa

Gdy szukasz doskonałej ceny usług względem jakości wykonania to profesjonaliści z P.H.U. AKA Agnieszka Kuzia są dla Ciebie idealni. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z ofertą - nie pożałujesz.

Rewelacyjne Wiercenie Studni

5 opinii
ATL Adam Grobelny - Rewelacyjne Wiercenie Studni Warszawa

Starasz się odnaleźć godnego uwagi fachowca z zakresu rewelacyjnego wiercenia studni z Twojego rejonu, dzięki któremu szybko zrealizujesz swoje cele? Firma ATL Adam Grobelny jest do Twojej dyspozycji. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

PPHU Jerzy Kołodziejczyk

2 opinie
PPHU Jerzy Kołodziejczyk - Profesjonalne Wiercenie Studni Warszawa

Jeśli interesuje Cię profesjonalne wiercenie studni w rejonie Warszawy i poszukujesz najlepszych rozwiązań to skorzystaj z wieloletniego doświadczenia PPHU Jerzy Kołodziejczyk. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

Perfekcyjny Drenaż Warszawa

2 opinie
BIO-KRIS Krzysztof Sobczyk - Perfekcyjny Drenaż Warszawa

Chcesz znaleźć wartego uwagi profesjonalistę, dzięki któremu osiągniesz swój cel? BIO-KRIS Krzysztof Sobczyk z Warszawy będzie najszybszą drogą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dopasowaną ofertę spełniającą Twoje wymagania.

ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ

1 opinia
ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ - Perfekcyjne Roboty Ziemne Warszawa

Zaufaj fachowcom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij ELL-MAR FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA E.ZGLECZ. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej wyceny - skontaktuj się od razu!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Warszawie

1 opinia
Roboty Ziemne Lubański Kamil - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne w Warszawie

Zaufaj specjalistom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Roboty Ziemne Lubański Kamil. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci wszystkich. Nie czekaj i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Warszawie (84)

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Warszawa

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na prace ziemne, chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-02-06 do 2023-02-14
dodano 2 dni temu

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 25mb, Warszawa

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 25mb) Informacje dodatkowe: Wg projektu Termin rozpoczęcia prac: Klient jeszcze nie wie...

2023-02-05 do 2023-02-13
dodano 3 dni temu

 • Warszawa

Najwyższej Klasy Kopanie Warszawa

Zleceniodawca napisał "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 250m²". Zrealizuj zadanie najwyższej klasy kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia działalności z Warszawy i okolicznych miast. Nie trać czasu i skontaktuj się od razu - gwarantujemy, że będziesz zadowolony!

2023-02-01 do 2023-02-02

 • Warszawa

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 120m², Warszawa

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 120m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Dłużej nie czekaj i skontaktuj się od razu - gwarancja zadowolenia!

2023-01-26 do 2023-02-03

 • Warszawa

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 939m², Warszawa

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 939m²". Jako zaufany specjalista w dziedzinie prac ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zapraszamy do zadawania pytań - to Ci się opłaci.

2023-01-17 do 2023-01-25

 • Warszawa

Wykonanie wykopu pod fundament 40m², Warszawa

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 40m²) Termin rozpoczęcia prac: w ciągu miesiąca...

2023-01-16 do 2023-01-24

 • Warszawa

Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 375m², Warszawa

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 375m²) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Warszawa

Doskonałe Wykop Warszawa

Zlecający napisał zlecenie o treści "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako zaufany specjalista w dziedzinie wykopu daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Ustal pasujący termin od razu!

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Warszawa

Wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb, Warszawa

Zlecający napisał zgłoszenie o treści "Wykonanie wykopu pod instalację dł. 5mb". Jako rzetelny specjalista w dziedzinie prac ziemnych daj satysfakcję Klientowi i przyjmij zlecenie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-01-04 do 2023-01-07

 • Warszawa

Profesjonalne Kopanie

Jeśli tylko wykonujesz zlecenia na profesjonalne kopanie w rejonie Warszawy i świadczysz usługi z najwyższej półki to trafiłeś w dziesiątkę. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zlecę wyrównanie terenu o pow. 30m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej doświadczonej firmy. Jeszcze dziś zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-12-19 do 2022-12-27

 • Warszawa

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Warszawa

Rodzaj prac: zebranie piachu z budowy Informacje dodatkowe: zebranie i zapakowanie na samochody ok 18 ton piasku zmieszanego ze żwirem i mączką ceglaną Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-11...

2022-12-05 do 2022-12-13

 • Warszawa

Kopanie

Szukasz Klienta jako godny zaufania profesjonalista z zakresu perfekcyjnego kopania z Warszawy? Przyczyń się do realizacji celów Klienta zapoznając się z jego zleceniem, które brzmi "XYZ". Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 160m², Warszawa

Klient szuka dobrej jakości wykonywanych usług i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 160m². To zapytanie o ofertę jest idealne dla profesjonalisty takiego, jak Ty. Pokaż dopasowaną ofertę temu Zleceniodawcy - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2022-12-04 do 2022-12-12

 • Warszawa

Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 140m², Warszawa

Ten Klient myśli, że rewelacyjne roboty ziemne to nieprosty temat. Napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykonanie wykopu pod fundament 140m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista posłużysz mu radą i znajdziesz dopasowane rozwiązanie. Zaprezentuj wyjątkową propozycję temu Klientowi - nawiąż kontakt jak najszybciej, nie pożałujesz.

2022-11-28 do 2022-12-06

 • Warszawa

Wysokiej Klasy Kopanie

To zlecenie o treści - Zlecenie na prace ziemne jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z rejonu Warszawy oraz przyległych powiatów. Dłużej nie trać czasu i zadzwoń od razu - na pewno będziesz zadowolony!

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Warszawa

Staranne Prace Ziemne Warszawa

Rodzaj prac: utwardzenie drogi (powierzchnia 675m²) Informacje dodatkowe: Chciałbym zapytać o możliwość realizacji oraz wycenę za wykonanie: utwardzenia drogi na placu budowy używając płyt MON, ewentualnie jako utwardzenie z prze...

2022-11-25 do 2022-12-03

 • Warszawa

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 500mb, Warszawa

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 500mb) Informacje dodatkowe: Prace ziemne (liniowe) pod instalacje elektryczne na terenie Warszawy - możliwość dłuższej współpracy Termin rozpoczęcia prac: 2022-12-05...

2022-11-23 do 2022-11-23

 • Warszawa

Najlepsze Wykop

Klient napisał zlecenie brzmiące "Szukam ekipy do prac ziemnych". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać więcej informacji.

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty