Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne we Wrocławiu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
566 388 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów we Wrocławiu

Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz

57 opinii
Roboty ziemne Wrocław

Wybierz firmę Arukop Usługi Koparkoładowarką Przemysław Kiełcz jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Wrocławia. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Porządne Wykopy we Wrocławiu

8 opinii
Bud-Car SP. z o.o., Sp. k. - Porządne Wykopy we Wrocławiu

Przygotowanie wykopów będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Bud-Car SP. z o.o. Sp. k. ma profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Zadzwoń, a specjaliści udzielą odpowiedzi na wszystkie pytania - nie będziesz żałować.

Janusz Opaliński

6 opinii
Janusz Opaliński - Tanie Usługi Minikoparką Wrocław

Ta firma świadczy tanie usługi minikoparką i wiercenie studni na terenie miejscowości Wrocław oraz okolicznych powiatów. Ledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania świetnej oferty - zadzwoń!

Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

4 opinie
Usługi Koparko-ładowarką - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Wrocław

Gdy poszukujesz najwyższej klasy usługi minikoparką w dobrej cenie to firma Usługi Koparko-ładowarką jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do realizacji Twoich wymagań z dziedziny robót ziemnych. Dodatkowe informacje możesz otrzymać jeszcze dzisiaj.

Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

1 opinia
TCM Florek - Najlepszy Drenaż Opaskowy Wrocław

Firma TCM Florek oferuje swoje usługi na atrakcyjnych warunkach. Skupia się na Klientach z rejonu Wrocławia i okolic. Jeszcze dziś zadzwoń do nich, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranny Drenaż Opaskowy

1 opinia
Przedsiębiorstwo Budowlane "MIAZGA" Sp. z o.o. - Staranny Drenaż Opaskowy Wrocław

Potrzebujesz dobrej firmy od drenażu opaskowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Przedsiębiorstwo Budowlane MIAZGA Sp. z o.o.. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Przedstawią Ci dobrą ofertę.

PUH JAREX Jarosław Frąckowiak

1 opinia
PUH JAREX Jarosław Frąckowiak - Pierwszorzędny Drenaż Opaskowy Wrocław

Poszukujesz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj kompetencje PUH JAREX Jarosław Frąckowiak. Dodatkowe informacje otrzymasz po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne

1 opinia
Lizak Piotr Mati Roboty Ziemne - Rewelacyjne Wiercenie Studni Wrocław

Wiercenie studni to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Rewelacyjne Kopanie Stawów

1 opinia
Anwiko Serwis Sp. z o.o. - Rewelacyjne Kopanie Stawów Wrocław

Chesz znaleźć godnego uwagi profesjonalistę z zakresu rewelacyjnego kopania stawów z Wrocławia, który pomoże zrealizować Ci Twoje zlecenie? Firma Anwiko Serwis Sp. z o.o. jest Twoim rozwiązaniem. Szczegółową wycenę otrzymasz po kontakcie.

Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki

1 opinia
Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki - Tanie Usługi Koparko Ładowarką Wrocław

Przez zapewnianie taniej usługi koparko ładowarką Magiczne Ogrody Łukasz Kozacki wyróżnia się w swoim rejonie. Reputację tworzą opinie spełnionych odbiorców. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Aktualne zlecenia na prace ziemne we Wrocławiu (75)

Roboty Ziemne Wrocław

Zleceniodawca szuka doskonałej współpracy i pisze - Wyrównanie terenu o pow. 500m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Skontaktuj się i dowiedz się więcej - nie będziesz żałować.

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 21:03

 • Ramiszów

Świetne Roboty Ziemne

Chcesz znaleźć Zleceniodawcę jako godny zaufania partner biznesowy? Twoja firma to najlepszy kandydat dla tego Zleceniodawcy. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Pokaż propozycję temu Zleceniodawcy - zadzwoń jak najszybciej.

2023-02-07 do 2023-02-15
dodano wczoraj o 13:24

 • Wrocław

Najwyższej Klasy Kopanie Wrocław

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Witam, w imieniu Zarządu Rodzinnych Ogródków Działkowych "Kuźniki" we Wrocławiu mam pytanie odnośnie kosztu wykonania wyrównania terenu działki (ok. 300m2)...

2023-02-03 do 2023-02-11
dodano 5 dni temu

 • Wrocław

Rewelacyjne Wykop Wrocław

W dalszym ciągu masz możliwość odpowiedzieć na zapotrzebowanie Zlecającego jako profesjonalista od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom wykorzystać Twoje kompetencje oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Nie trać czasu - zadzwoń do niego, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2023-02-01 do 2023-02-09
dodano 7 dni temu

 • Wrocław

Szukam ekipy do prac ziemnych, Wrocław

Rodzaj prac: Odkopanie fundamentu i obniżenie kanalizacji Informacje dodatkowe: Glebokosci maks 4 metry teren bardzo teren gruntu gliniasty Termin rozpoczęcia prac: 2023-06-01...

2023-02-06 do 2023-02-07

 • Wrocław

Wykop

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zapytanie o prace ziemne". Jako zaufany ekspert w dziedzinie wykopu daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Poproś o więcej informacji, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i pokaż co możesz zaproponować.

2023-01-29 do 2023-02-06

 • Wrocław

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Wrocław

Rodzaj prac: malowanie szpachlowanie Informacje dodatkowe: na dolnym slasku Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-29 do 2023-02-06

 • Wrocław

Kopanie

Przyjmij zadanie perfekcyjnego kopania o treści "Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb", jako ekspert z miejscowości Wrocław. Zadziw klientów swoimi kwalifikacjami i fachowością. Pokaż, że na terenie Wrocławia nie masz sobie równych. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - to Ci się opłaci.

2023-01-23 do 2023-01-31

 • Wrocław

Potrzebuję firmy do wykonania studni kopanej, 5m, Wrocław

Rodzaj studni: kopana Głębokość studni: 5m Umiejscowienie studni: dom jednorodzinny Termin zakupu: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-01-20 do 2023-01-28

 • Wrocław

Perfekcyjne Wykop

Klient poszukuje doskonałej współpracy, pisząc - Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 1100m². To zapytanie o ofertę jest stworzone dla specjalisty takiego, jak Ty. Wybierz numer teraz i wyślij ofertę - naprawdę warto.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Wrocław

Pierwszorzędne Kopanie

Planujesz wykonać zlecenie na kopanie, a nie masz Klienta? Odpowiedź na zlecenie o treści Zlecę prace ziemne to świetny wybór. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Wrocław

Pierwszorzędne Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 1500m²) Informacje dodatkowe: Witam, Zlecę wykonanie wykopu pod budynki szeregowe (2 szeregi po 6 budynków jednorodzinnych) W celu udostępnienia projektu proszę o kontakt pod adres e...

2023-01-11 do 2023-01-19

 • Wrocław

Najlepsze Kopanie

Zleceniodawca wprowadził zapytanie "Zlecę prace ziemne". Zrealizuj usługę najlepszego kopania jako ekspert w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia działalności z okolic Wrocławia i okolicznych powiatów. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby zaprezentować ofertę.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Wrocław

Świetne Roboty Ziemne

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 130m². Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2023-01-07 do 2023-01-15

 • Wrocław

Rewelacyjne Kopanie

Jeśli konkurencyjna cena i solidna realizacja powierzonych prac to Twoje najważniejsze mocne strony jako eksperta od kopania to zrealizuj zlecenie - Wykonanie drenażu dł. 100mb. Już teraz określ co możesz zaoferować i otrzymaj dobrego Zleceniodawcę.

2023-01-05 do 2023-01-13

 • Wrocław

Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 350m², Wrocław

Jeśli interesuje Cię zlecenie na rewelacyjne kopanie w rejonie Wrocławia i szukasz najlepszych zleceń to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Szukam firmy na utwardzenie drogi o pow. 350m²", jest gotowy powierzyć zlecone prace specjalistom z Twojej doświadczonej firmy. Zaprezentuj bezkonkurencyjną ofertę dla tego Klienta - skontaktuj się jak najszybciej.

2023-01-04 do 2023-01-12

 • Wrocław

Zapytanie o koparkę wraz z operatorem do skucia drogi, 40m x 3m, Wrocław

Zakres zlecenia: potrzebna koparka wraz z operatorem do skucia drogi Termin: możliwy od zaraz...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Wrocław

Profesjonalne Prace Ziemne Wrocław

Rodzaj prac: Instalacje zewnętrzne wodno-kanalizacyjne + gaz Informacje dodatkowe: Ilość studni - ok 30 szt. Osadnik Przyłącze wody Przyłącze kanalizacji sanitarnej Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Wrocław
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty