Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Ząbkowicach Śląskich

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
576 581 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Ząbkowicach Śląskich

Ogrody - Elfan

7 opinii
Roboty ziemne Ząbkowice Śląskie

Oferuje usługi koparko ładowarką od lat, szczególnie na obszarze Ząbkowic Śląskich, ale także okolicznych powiatów. Nie czekaj i poproś o wycenę - gwarancja zadowolenia!

ADMIL

3 opinie
ADMIL - Solidne Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Firma ADMIL oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku. Skupia się na Klientach z Ząbkowic Śląskich i z sąsiednich miast. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Staranne Prace Ziemne

2 opinie
Jakub Tracz TRACZ-KOP - Staranne Prace Ziemne Ząbkowice Śląskie

Uważasz, że staranne prace ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - specjaliści z tej firmy dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą ofertę, która przypadnie Ci do gustu.

Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder

3 opinie
Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder - Doskonałej Jakości Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Nadal szukasz specjalisty od robót ziemnych? Wykorzystaj doświadczenie Usługi Remontowo-Budowlane Maciej Kojder. Ustal pasujący termin!

Profesjonalne Wykopy Ząbkowice Śląskie

2 opinie
PolBel - Profesjonalne Wykopy Ząbkowice Śląskie

Nadal potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych? Wykorzystaj kompetencje PolBel. Zaledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej wyceny - zobacz!

Profesjonalny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

3 opinie
ZBYLBRUK Sp. z o.o. - Profesjonalny Drenaż Opaskowy Ząbkowice Śląskie

Na wypadek jeśli jeszcze poszukujesz ekspertów od drenażu opaskowego to zaufaj doświadczeniu ZBYLBRUK Sp. z o.o.. Ząbkowice Śląskie i okolice to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Realizują wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów.

TS-POL

2 opinie
TS-POL - Profesjonalne Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Jesteś zdania, że profesjonalne roboty ziemne to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy udzielą rad i znajdą najlepsze rozwiązanie. Zadzwoń, a otrzymasz wycenę, która z całą pewnością będzie godna Twojej uwagi.

Świetny Drenaż Opaskowy w Ząbkowicach Śląskich

2 opinie
ZUHP "Zubit" Ireneusz Zieliński - Świetny Drenaż Opaskowy w Ząbkowicach Śląskich

Szukasz profesjonalistów od drenażu opaskowego? Wykorzystaj doświadczenie ZUHP Zubit Ireneusz Zieliński. Zarezerwuj termin!

Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk

1 opinia
Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Robert Kleniuk - Rewelacyjne Wiercenie Studni Ząbkowice Śląskie

Wiercenie studni to specjalność tych profesjonalistów - są jednymi z najlepszych w tej dziedzinie. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej szczegółów.

Bal-Spaw Zdzisław Gazda

1 opinia
Bal-Spaw Zdzisław Gazda - Najlepsze Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Właśnie wybierasz wartego uwagi specjalistę, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Bal-Spaw Zdzisław Gazda będzie najszybszą drogą. Umów się na konkretny termin bez zbędnej zwłoki!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Ząbkowicach Śląskich (16)

Zlecenie na prace ziemne, Ząbkowice Śląskie

Rodzaj prac: Skucie murka Informacje dodatkowe: Murek z betonu grubość 20 cm wysokość 50 cm długość 7 m Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 2 dni temu

 • Ząbkowice Śląskie

Szukam ekipy do prac ziemnych, Ząbkowice Śląskie

Przygotowanie robót ziemnych dla tego Klienta będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Szukam ekipy do prac ziemnych. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Żeby uzyskać Klienta skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

2023-03-26 do 2023-04-03
dodano 2 dni temu

 • Ząbkowice Śląskie

Dam zlecenie na wykopanie studni, Złoty Stok

Jeżeli wykonujesz zlecenia na pierwszorzędne kopanie w rejonie Dolnośląskiego i zależy Ci na atrakcyjnych warunkach to trafiłeś w dobre miejsce. Klient, który napisał zlecenie o treści "Dam zlecenie na wykopanie studni", jest gotowy skorzystać z usług Twojej niezawodnej firmy. Chwyć za telefon, skontaktuj się i wyślij wycenę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2023-03-08 do 2023-03-16

 • Złoty Stok

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 120mb, Ząbkowice Śląskie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 120mb) Informacje dodatkowe: 30cm głębokość Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Ząbkowice Śląskie

Zlecenie na prace ziemne, Ząbkowice Śląskie

Klient chce wynająć: Mixokret Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1-3 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz...

2023-01-21 do 2023-01-29

 • Ząbkowice Śląskie

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Ziębice

Klient chce wynająć: podnośnik Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: możliwe od zaraz Dodatkowe informacje: Poszukuję podnośn...

2022-12-27 do 2023-01-04

 • Ziębice

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Ząbkowice Śląskie

Wykonanie prac ziemnych dla tego Zleceniodawcy będzie banalnie łatwe. Ogłoszenie ma treść - Zlecę prace ziemne. Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Już nie zwlekaj i poproś o szczegóły - nie zawiedziesz się!

2022-11-07 do 2022-11-15

 • Ząbkowice Śląskie

Profesjonalne Prace Ziemne

Klient chce wynająć: dźwig o udźwigu 3 tony Liczba wynajmowanych maszyn: 1 Typ wynajmu: krótkoterminowy (do 4 miesięcy) Czas wynajmu: 1 dni Operator maszyny: tak Termin realizacji: 2022-11-07 Dodatkowe informacje: Wynajem dź...

2022-11-03 do 2022-11-11

 • Stoszowice

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Stoszowice

Ten Klient myśli, że doskonałej jakości wykop to nieproste zagadnienie. Wysłał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Pokaż temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako profesjonalista pomożesz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dopasowanego Klienta.

2022-10-06 do 2022-10-14

 • Stoszowice

Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb, Ciepłowody

Na wypadek jeśli jako ekspert od prac ziemnych poszukujesz zleceń to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 50mb. Prowadząc firmę jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia udowodnisz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Skontaktuj się, aby przedstawić ofertę - nie pożałujesz.

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Ciepłowody

Rewelacyjne Roboty Ziemne Ząbkowice Śląskie

Zlecający napisał zlecenie brzmiące "Potrzebuję wykopać studnię". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie robót ziemnych wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Podejmij decyzję bez zwłoki - zatelefonuj i otrzymaj niezobowiązującą ofertę współpracy, która spełni Twoje wymagania.

2023-01-10 do 2023-01-18

 • Paczków

Szukam firmy na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Paczków

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: Humus, wykop pod fundament, zasypka Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-10-31 do 2022-11-08

 • Paczków

Zlecę prace ziemne, Ząbkowice Śląskie

Ten Zlecający nadal szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Zlecę prace ziemne, chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Przez to, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-01-24 do 2023-02-01

 • Ząbkowice śląskie

Kopanie Ząbkowice Śląskie

Zrealizuj zadanie profesjonalnego kopania o treści "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 30mb", jako specjalista z miejscowości Dolnośląskie. Zadziw klientów swoimi kompetencjami i doświadczeniem. Pokaż, że w okolicy Dolnośląskiego jesteś jednym z najlepszych. Już teraz zadzwoń do niego, aby przesłać wycenę.

2022-11-21 do 2022-11-29

 • Uciechów Ul Lipowa Powiat Dzierżoniów

Znakomite Roboty Ziemne

Ten Zlecający wciąż szuka profesjonalistów od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy na wyrównanie terenu o pow. 70m², chcąc skorzystać z wykwalifikowanej kadry. Jeszcze dziś skontaktuj się z nim, aby sporządzić dopasowaną ofertę.

2022-12-15 do 2022-12-23

 • Stary wielisław

Znakomite Wykop Ząbkowice Śląskie

Nadal możesz złożyć ofertę w odpowiedzi na zapytanie Zleceniodawcy jako dobra firma od wykopu. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z wykwalifikowanej kadry pracowników i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zobacz!

2023-01-17 do 2023-01-18

 • Dzierżoniów
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty