Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Zawierciu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 943 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Zawierciu

Doskonały Drenaż

13 opinii
Roboty ziemne Zawiercie

Gdy szukasz świetnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z Wojciech Furgacz są dla Ciebie idealni. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać więcej informacji.

Najlepsze Roboty Ziemne Zawiercie

3 opinie
firma uslugowo-budowlana brickar2 Monika Jodłowska - Najlepsze Roboty Ziemne Zawiercie

Z chwilą, gdy będziesz szukać najlepszej usługi minikoparką w dobrej cenie to ta firma jest dla Ciebie idealna. Mają najlepszych specjalistów do sprostania Twoim oczekiwaniom z dziedziny robót ziemnych. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Roboty Ziemne w Zawierciu

2 opinie
MAR-KAR - Rewelacyjne Roboty Ziemne w Zawierciu

Jeżeli jeszcze potrzebujesz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje MAR-KAR. Zawiercie - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

LeasePartner Henryka Szurlej

1 opinia
LeasePartner Henryka Szurlej - Pierwszorzędna Melioracja Zawiercie

Uważasz, że pierwszorzędna melioracja to skomplikowany temat? Oszczędź sobie nerwów - specjaliści z LeasePartner Henryka Szurlej posłużą radą i znajdą dostosowane do Twoich wymagań rozwiązanie. Dłużej nie czekaj i zadzwoń teraz - na pewno będziesz zadowolony!

TT Trans Paweł Tworek

1 opinia
TT Trans Paweł Tworek - Solidne Roboty Ziemne Zawiercie

Jeszcze potrzebujesz specjalisty od robót ziemnych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia TT Trans Paweł Tworek. Osobiście dowiesz się za co chwalą ich Klienci. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów, dlatego to doskonały wybór.

Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką

3 opinie
FIRMA BUDOWLANA "BRAJANUS" MARCIN ADAMOWSKI - Perfekcyjne Usługi Koparko Ładowarką Zawiercie

Na wypadek jeśli w dalszym ciągu szukasz profesjonalistów od robót ziemnych to wykorzystaj kompetencje FIRMA BUDOWLANA BRAJANUS MARCIN ADAMOWSKI. Zawiercie i okolice - tutaj Klienci cenią ich najbardziej. Zarezerwuj termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Profesjonalne Roboty Ziemne Zawiercie

4 opinie
Red Ant Global - Profesjonalne Roboty Ziemne Zawiercie

Uwierz na słowo ekspertom w dziedzinie robót ziemnych i zatrudnij Red Ant Global. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Żeby otrzymać szczegółową wycenę skontaktuj się jeszcze dziś - warto.

Budowlaniec

1 opinia
Budowlaniec - Świetne Roboty Ziemne Zawiercie

Właśnie wybierasz wartego zaufania partnera, dzięki któremu osiągniesz swój cel? Budowlaniec będzie najszybszą drogą. Skontaktuj się z nimi jeszcze dziś i poznaj ofertę.

Zamontujemy.com

4 opinie
Zamontujemy.com - Fantastyczne Kopanie Stawów Zawiercie

Wybierz firmę Zamontujemy.com jeśli szukasz właściwych ludzi do fantastycznego kopania stawów na terenie Zawiercia. Ażeby otrzymać więcej informacji skontaktuj się - możesz tylko zyskać.

Michał Jarek

7 opinii
Michał Jarek - Doskonałe Prace Ziemne Zawiercie

Właśnie wybierasz godnego zaufania partnera, dzięki któremu wprowadzisz w życie swoje plany? Michał Jarek jest na to najlepszym rozwiązaniem. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Zawierciu (13)

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 700m², Zawiercie

Ten Zleceniodawca jeszcze poszukuje profesjonalistów od wykopu. Napisał ogłoszenie o treści - Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 700m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Złóż dobrą ofertę temu Zleceniodawcy - nawiąż kontakt niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-23 do 2023-03-31
dodano 3 dni temu

 • Zawiercie

Znakomite Roboty Ziemne Zawiercie

Próbujesz znaleźć Zleceniodawcę jako warty zaufania specjalista? Twoja firma to najlepszy kandydat dla autora zapytania z Zawiercia. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Zaledwie chwila dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - skontaktuj się od razu!

2023-03-18 do 2023-03-26

 • Zawiercie

Doskonałej Jakości Wykop Zawiercie

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Wyrównanie terenu ,nawiezienie ziemi Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Zawiercie

Pierwszorzędne Wykop

Rodzaj prac: podbudowa boiska Informacje dodatkowe: wykonanie podbudowy boiska z kruszywa, montaż sprzętu Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-02-28 do 2023-03-08

 • Kroczyce

Zlecenie na prace ziemne, Zawiercie

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zlecenie na prace ziemne". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Nie zwlekaj i skontaktuj się teraz - gwarancja zadowolenia!

2023-02-03 do 2023-02-11

 • Zawiercie

Zlecenie na prace ziemne, Kroczyce

Jeżeli w dalszym ciągu jako ekspert od wykopu poszukujesz Klientów to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z miejscowości Śląskie bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak wyjątkowa jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz.

2023-01-09 do 2023-01-17

 • Kroczyce

Solidne Kopanie Zawiercie

Chcesz znaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania z Zawiercia. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko chwila dzieli Cię od otrzymania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2022-11-14 do 2022-11-22

 • Zawiercie

Potrzebne wykonanie wykopu pod instalację dł. 20mb, Kroczyce

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 20mb) Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-11-13 do 2022-11-21

 • Kroczyce

Zlecenie na prace ziemne, Włodowice

Jeżeli w dalszym ciągu jako dobra firma od robót ziemnych szukasz pracy to zapoznaj się ze szczegółami zlecenia o treści - Zlecenie na prace ziemne. Prowadząc działalność jako posiadający wykwalifikowaną kadrę przedsiębiorca bez wątpienia dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Umów się na rozmowę już teraz, aby zaprezentować ofertę.

2022-10-31 do 2022-11-08

 • Włodowice

Znakomite Wykop

Podjęcie decyzji o wyborze tego zlecenia przyniesie Ci same korzyści i na pewno Zleceniodawca, który napisał - "Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 60mb", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą z Twojej firmy. Zapraszamy do zapoznania się ze zleceniem - bez wątpienia warto.

2022-10-09 do 2022-10-17

 • Zawiercie

Profesjonalne Prace Ziemne Zawiercie

Rodzaj prac: wykop pod instalację (długość 16mb) Informacje dodatkowe: 45-60 cm głębokości. W linii prostej. Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2022-09-20 do 2022-09-28

 • Wysoka

Zlecę wykonanie wykopu pod instalację dł. 100mb, Łazy

Jeszcze możesz odpowiedzieć na ogłoszenie Zlecającego jako profesjonalista od prac ziemnych. Pozwól Zleceniodawcom skorzystać z Twojego doświadczenia i być zadowolonym z efektów tej współpracy. Zadzwoń i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2022-09-18 do 2022-09-18

 • Łazy

Doskonałe Wykop

Przygotowanie wykopu z tego zlecenia będzie przyjemnością. Ogłoszenie ma treść - Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 10m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Dodatkowe informacje prześlij po kontakcie, dlatego nie zwlekaj.

2022-09-18 do 2022-09-26

 • Zawiercie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty