Kategorie
Szukaj

Roboty ziemne w Żywcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
575 732 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Prace ziemne stanowią proces wydobywania, przenoszenia, kształtowania oraz pozbywania się z placu budowy gruntu. Roboty ziemne powinny być przeprowadzone w taki sposób, aby nie odbiegały od wymagań, przepisów oraz indywidualnego projektu. Przeprowadza się je w toku tworzenia budowli podziemnych i naziemnych – w tym przypadku są one konieczne przy stawianiu fundamentów. Prace ziemne są ponadto przeprowadzane w celu uzyskania pożądanego ukształtowania terenu. Na przykład na potrzeby budowy drogi. Przeczytaj nasz artykuł, z którego dowiesz się więcej o robotach ziemnych. Znajdziesz też tutaj odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jeżeli poszukujesz ekipy, która wykona nawet najtrudniejsze zlecenie – sprawdź nasz ranking najlepszych firm.

Roboty ziemne można najprościej podzielić na wykopy i nasypy. Klasyfikacja ta uwzględnia poziom wykonywanych prac – to, czy odbywają się one poniżej czy ponad poziomem powierzchni ziemi.

Maszynydo robót ziemnych, które są wykorzystywane przez fachowców to koparki i minikoparki. Zlecenia na minikoparkę są jedną z form zatrudnienia specjalisty, który zajmie się robotami ziemnymi. Koparki mogą być używane do prac ziemnych – zarówno nasypowych, jak i wykopowych, oraz wyburzeń. Koparki pozwalają na oddzielenie urobku od gruntu oraz przetransportowanie go na pożądane miejsce bądź urządzenie. Mogą stanowić urządzenie przeładunkowe, w przypadku potrzeby pracy z materiałami sypkimi. Znajdują one zastosowanie w pracach transportowych, budowlanych i górniczych. Na rynku można znaleźć szeroką ofertę koparek, a w zależności od charakteru pracy można wyróżnić koparki:

 • pracujące w oparciu o cykl przerywany,
 • pracujące w cyklu ciągłym.

Jeżeli prace, które masz zamiar przeprowadzić będą odbywać się na dnie wykopu, warto jest rozpatrzyć zastosowanie koparki przedsiębiernej, która jest przystosowana do tego rodzaju pracy. Te urządzenia pozwalają na wykopy o dużej objętości. Z kolei w przypadku konieczności przeprowadzenia prac wyżej – na krawędzi wykopu – rodzajem koparki z wyboru jest zazwyczaj podsiębierna. Znajduje ona zastosowanie w pracach, takich jak: wykopy pod budowle, wykopy liniowe, prace na małych obszarach.

Koparki chwytakowe są świetne podczas prac ziemnych, które mają się odbywać na obszarach podmokłych. Przydają się w toku pogłębiania kanałów i koryt rzek. Pozwalają na wykonanie głębokich wykopów, które charakteryzują się małą średnicą, co sprawia, że są niezastąpione podczas kopania studni.

Minikoparki są bardzo często wybieranymi urządzeniami w toku robót ziemnych - ich niewielkie rozmiary i masa pozwalają na dotarcie do ciężko dostępnych miejsc i przeprowadzenie w nich prac w sposób bezpieczny i szybki.

Sprawdź najlepszych specjalistów od prac ziemnych i wykopów w Żywcu

Tanie Usługi Minikoparką Żywiec

10 opinii
Roboty ziemne Żywiec

Klient, który szuka taniej usługi minikoparką winien niezwłocznie zgłosić się do tych specjalistów i poznać atrakcyjne ceny oraz pozytywne opinie zebrane od Klientów. Poproś o ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i zobacz co firma ma do zaoferowania.

Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka

2 opinie
Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka - Porządne Roboty Ziemne Żywiec

Uważasz, że porządne roboty ziemne to nieprosty temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z Usługi Ogólnobudowlane KOMPLEX-BUD Bogusław Hubka dadzą wskazówki i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Określ na czym Ci zależy, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje wymagania.

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żywiec

2 opinie
F.H. Gelato - Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żywiec

Myślisz, że pierwszorzędne roboty ziemne to niełatwy temat? W takim razie nie trać czasu - fachowcy z tej firmy poradzą Ci i znajdą spełniające Twoje wymagania rozwiązanie. Realizują wymagania najbardziej wymagających Klientów.

Porządne Prace Ziemne

2 opinie
Uslugi remontowo budowlane - Porządne Prace Ziemne Żywiec

Zrealizowanie prac ziemnych będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Uslugi remontowo budowlane ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Nie trać czasu - zadzwoń do nich i poznaj ofertę.

Staranne Usługi Minikoparką

1 opinia
Pałka - Staranne Usługi Minikoparką Żywiec

Dzięki dbałości o szczegóły usługi minikoparką Pałka wybija się w branży. Renomę oddają referencje zachwyconych Klientów. Wykonaj jeden telefon, a otrzymasz ofertę, która Cię zaskoczy - na plus.

ARESIT SP. Z O.O.

4 opinie
ARESIT SP. Z O.O. - Najlepszy Drenaż Opaskowy Żywiec

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

Usługi Ziemne Bogdan Talik

1 opinia
Usługi Ziemne Bogdan Talik - Profesjonalna Melioracja Żywiec

Nadal potrzebujesz dobrej firmy od melioracji? Skorzystaj z kwalifikacji Usługi Ziemne Bogdan Talik. Będziesz się cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Zadzwoń, aby uzyskać szczegółowe informacje.

Doskonały Drenaż w Żywcu

31 opinii
Usługi ogólnobudowlane Wojciech Bojęś - Doskonały Drenaż w Żywcu

Jesteś zdania, że najlepszy drenaż opaskowy to niełatwe zagadnienie? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z tej firmy pomogą Ci i znajdą najlepsze rozwiązanie. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c.

9 opinii
F.H.U "WOJBUD" Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. - Wyjątkowe Usługi Minikoparką Żywiec

Usługi minikoparką to dla firmy F.H.U WOJBUD Justyna Gibas i Daniel Wojciech s.c. pasja przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego chętnie podejmą się nowego zlecenia. Jeśli chcesz uzyskać dokładną wycenę skontaktuj się dziś - to Ci się opłaci.

Fantastyczne Wiercenie Studni

6 opinii
Zakład Handlu i Transportu Piotr Kania - Fantastyczne Wiercenie Studni Żywiec

Szukasz fachowców od fantastycznego wiercenia studni w rejonie Żywca lub w przyległych miastach? Tylko chwila dzieli Cię od dostania świetnej propozycji - zadzwoń!

Aktualne zlecenia na prace ziemne w Żywcu (35)

Szukam firmy na wykonanie drenażu dł. 55mb, Pewel Mała

Rodzaj prac: wykonanie drenażu (długość 55mb) Informacje dodatkowe: Poprawienie drenażu wokół nowo budowanego domu, głębokość wykopu między 120, a 150 cm. Osłonięcie fundamentów już obsypanych kamieniem typu otoczak. Poprawienie ...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Pewel mała

Pierwszorzędne Roboty Ziemne Żywiec

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 250m²) Termin rozpoczęcia prac: 2023-04-01...

2023-03-22 do 2023-03-30
dodano 3 dni temu

 • Cisiec

Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 100m², Żywiec

Wciąż masz możliwość odpowiedzieć na ogłoszenie Zleceniodawcy jako specjalista od wykopu. Pozwól Klientom skorzystać z Twoich usług oraz cieszyć z dobrze wydanych pieniędzy. Konkretną wycenę prześlij po kontakcie.

2023-03-17 do 2023-03-25
dodano 8 dni temu

 • Żywiec

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m², Jeleśnia

Klient napisał zgłoszenie o treści "Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 200m²". Jako wiarygodny specjalista w dziedzinie wykopu wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Zaledwie krok dzieli Cię od dostania świetnego zlecenia - skontaktuj się!

2023-03-16 do 2023-03-24

 • Jeleśnia

Rewelacyjne Kopanie Żywiec

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 500m²) Informacje dodatkowe: Zlecimy wykonanie wykopu pod zbiornik żelbetowy 35mx13mx3,5m .- 75 % ziemi na odwóz Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-14 do 2023-03-22

 • Żywiec

Doskonałej Jakości Prace Ziemne Żywiec

Klient poszukuje świetnej ceny usług względem jakości wykonania i pisze - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod fundament 120m². To zlecenie jest idealne dla specjalisty takiego, jak Ty. Pokaż dobrą propozycję temu Klientowi - zadzwoń niezwłocznie, nie pożałujesz.

2023-03-13 do 2023-03-21

 • Żywiec

Kopanie

Zleceniodawca napisał "Dam zlecenie na wykonanie drenażu dł. 100mb". Wykonaj zadanie rewelacyjnego kopania jako ekspert w tej branży. Powiadom Klienta o gotowości do podjęcia zleceń z okolic Śląskiego i okolicznych miast. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nim, aby przesłać wycenę.

2023-03-12 do 2023-03-20

 • Trzebinia

Wysokiej Klasy Kopanie

Jeżeli interesuje Cię zlecenie na wysokiej klasy kopanie w rejonie Żywca i świadczysz usługi z najwyższej półki to znalazłeś dobre miejsce. Klient, który napisał zapytanie o treści "Zapytanie o wykonanie wykopu pod fundament 120m²", jest gotowy wybrać ofertę Twojej profesjonalnej firmy. Skontaktuj się z nimi od razu i prześlij ofertę.

2023-03-11 do 2023-03-19

 • Żywiec

Doskonałe Kopanie

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 125m²) Informacje dodatkowe: Fundamenty 80mb, 150 cm głębokości Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Żywiec

Zapytanie o wyrównanie terenu o pow. 300m², Łodygowice

Rodzaj prac: wyrównanie terenu (powierzchnia 300m²) Informacje dodatkowe: wskazane przyjęcie ziemi czystej różnego rodzaju Termin rozpoczęcia prac: do uzgodnienia z Wykonawcą...

2023-03-09 do 2023-03-17

 • Łodygowice

Zapotrzebowanie na wyrównanie terenu o pow. 100m², Sopotnia Mała

Starasz się odnaleźć Klienta jako sprawdzony partner biznesowy? Twoja firma to świetna okazja dla tego Zleceniodawcy. Pomóż mu wprowadzić plany w życie. Wykonaj jeden telefon i prześlij ofertę, która zaskoczy Klienta - na plus.

2023-03-03 do 2023-03-11

 • Sopotnia mała

Wykop Żywiec

Zlecający szuka rewelacyjnej ceny usług względem jakości wykonania, pisząc - Zapotrzebowanie na wykonanie wykopu pod instalację dł. 61mb. To zapytanie o ofertę perfekcyjnie pasuje do eksperta takiego, jak Ty. Zadzwoń teraz i wyślij ofertę.

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Juszczyna

Zlecę wyrównanie terenu o pow. 600m², Lipowa

Pragniesz znaleźć zlecenia jako warty zaufania specjalista z zakresu doskonałego kopania z Twojego rejonu? Pomóż zrealizować Klientowi zlecenie zgłębiając detale jego zgłoszenia, które brzmi "XYZ". Podejmij decyzję od razu - zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-02-26 do 2023-03-06

 • Lipowa

Zlecę utwardzenie drogi o pow. 300m², Twardorzeczka

Klient napisał "Zlecę utwardzenie drogi o pow. 300m²". Wykonaj zlecenie najlepszego kopania jako specjalista w tej dziedzinie. Zawiadom o gotowości do podjęcia zleceń z Śląskiego i pobliskich powiatów. Określ co możesz zaoferować i poznaj dopasowanego Klienta.

2023-02-16 do 2023-02-24

 • Twardorzeczka

Roboty Ziemne

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 120m²) Informacje dodatkowe: Wykop zasypanie pospolka c/a 70 cm wysoko i wyrownac wykopana Ziemla na dzialce Reszte Info na miejscu Termin rozpoczęcia prac: 2023-07-03...

2023-02-12 do 2023-02-17

 • Koszarawa

Potrzebne utwardzenie drogi o pow. 30m², Kocierz Moszczanicki

Ten Zleceniodawca w dalszym ciągu szuka dobrej firmy od robót ziemnych. Napisał zlecenie o treści - Potrzebne utwardzenie drogi o pow. 30m², chcąc trafić w dobre miejsce. Tylko jeden telefon dzieli Cię od otrzymania atrakcyjnego zapytania o ofertę - zadzwoń!

2023-02-07 do 2023-02-15

 • Kocierz moszczanicki

Zapotrzebowanie na prace ziemne, Rajcza

Ten Klient myśli, że doskonałe roboty ziemne to skomplikowany temat. Napisał zlecenie o treści "Zapotrzebowanie na prace ziemne". Daj znać temu Zleceniodawcy, by oszczędził sobie nerwów i jako specjalista poradzisz mu i znajdziesz uszyte na miarę rozwiązanie. Zatelefonuj i otrzymaj propozycję współpracy, która przypadnie Ci do gustu.

2023-01-18 do 2023-01-26

 • Rajcza

Wykonanie wykopu pod fundament 100m², Lipowa

Rodzaj prac: wykop pod fundament (powierzchnia 100m²) Informacje dodatkowe: wykonanie piwnic Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2023-01-03 do 2023-01-11

 • Lipowa
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Robót Ziemnych

Częste pytania o robotach ziemnych

Ile kosztuje wykop?

Ostateczna cena wykopu zależna jest od jego wielkości – średnicy, a także i głębokości – oraz metody, jaka została użyta w celu jego wykonania. Również różni fachowcy inaczej wyceniają swoje usługi. Ceny zazwyczaj oscylują w granicach 180-230 złotych za 1 metr bieżący – jeżeli jest to wykop mechaniczny, do którego potrzebne jest wynajęcie zarówno maszyny, jak i operatora. W przypadku wykopów ręcznych, cena oscyluje w granicach 100-150 za 1 metr bieżący. Należy jednak pamiętać, że czas jego trwania oraz możliwości uzyskania odpowiedniej głębokości będą inne niż podczas używania specjalistycznego sprzętu.

Na co należy zwrócić uwagę przy zleceniu robót związanych z wykopem?

Podczas zlecania robót związanych z wykopem należy mieć na uwadze aspekty, takie jak:

 • rodzaj terenu na jakim będzie odbywał się wykop;
 • cel przeprowadzenia wykopu;
 • oczekiwana średnica i głębokość wykopu;
 • zaopatrzenie sprzętowe zleceniodawcy;
 • możliwości finansowe.

Innego rodzaju sprzętu należy użyć na terenach podmokłych w celu poszerzenia rzeki, a innego na terenie suchym przy wykopach pod fundamenty domu. Ceny usługi wahają się między fachowcami, dlatego warto jest zaznajomić się z nimi przed dokonaniem decyzji.

Czy wykopy oraz wszelkie roboty ziemne wymagają pozwolenia na budowę?

Wiele inwestorów i właścicieli parceli zastanawia się nad legalnością wykonywania robót ziemnych i wykopów oraz nad formalnościami, które powinny zostać dopełnione, aby takową legalność utrzymać. Roboty ziemne są regulowane przez przepisy prawa i do ich przeprowadzania konieczne jest uzyskanie pozwolenia. W celu legalizacji prac ziemnych, takich jak wykopy i nasypy, należy uwzględnić zamiar ich przeprowadzenia we wniosku o pozwolenie na budowę – określa to ustawa o Prawie budowlanym, a dokładniej trzeci punkt trzeciego artykułu. Oprócz wypełnienia wniosku o pozwolenie na budowę należy sporządzić projekt. Nie należy pomijać tego kroku, gdyż grozi to koniecznością rozbiórki budowli.

Pamiętaj, że pozwolenie na prace ziemne będzie obowiązywać dopiero gdy geodeta wytyczy budynek, opierając się o plan sytuacyjno-wysokościowy – po tym zdarzeniu należy wszelkie prace prowadzić w zgodzie z wcześniej ustalonym projektem.

Jaki sprzęt należy zastosować przy pracach wykopowych?

Podczas prac wykopowych należy używać profesjonalnego sprzętu – sprawi to, że będą one ergonomiczne i mniej czasochłonne. Pozwala to dodatkowo na uzyskanie bezpieczeństwa podczas realizacji zlecenia. Wśród sprzętów, które należy wykorzystać przy tego rodzaju przedsięwzięciach, można wymienić między innymi:

 • koparki jednonaczyniowe,
 • koparki wielonaczyniowe,
 • ładowarki,
 • spycharko-ładowarki,
 • zgarniarki,
 • wyciągi pochyłe.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Robót Ziemnych złożą Ci bezpłatne oferty