Kategorie
Szukaj

Remonty domów i kamienic w Sosnowcu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
604 656 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Rosnące ceny działek budowlanych i nieruchomości sprawiają, że coraz chętniej decydujemy się na kupno i remont starego domu lub mieszkania w kamienicy. Czy warto? Czym kierować się przy wyborze ekipy remontowej oraz na jaką opcję należy się zdecydować? Przeczytaj nasz artykuł oraz odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące remontów domów. Chcesz wybrać najlepszego specjalistę? - sprawdź nasz ranking najlepszych firm. Profesjonalni pracownicy powinni nie tylko wysłuchać naszych pomysłów, ale także doradzić w zakresie wyboru materiałów oraz rozwiązań technologicznych. Odpowiednie zabezpieczenie ułatwi nam wyegzekwowanie ewentualnych poprawek oraz terminową realizację zlecenia.

Remonty domów z cegły to świetna alternatywa dla miłośników nietypowej architektury. Szczególną popularnością cieszą się przy tym nieruchomości położone na wsi z dala od miejskiego zgiełku. Należy jednak pamiętać, iż domy do remontu często wymagają przeprowadzenia kompleksowych robót budowlanych. Bardzo często konieczne jest przeprowadzenie osuszenia, wymiana lub naprawa dachu, podbicie fundamentów oraz odnowienie elewacji. Ponadto należy pamiętać o pracach stolarskich, które obejmują wymianę okien, drzwi, schodów oraz adaptację poddasza.

Inne wyzwania stawia przed inwestorem planowany remont elewacji kamienicy. Regularna konserwacja i modernizacja fasad budynku pozwala na skuteczne zabezpieczenie muru. Ściany zewnętrzne są bowiem szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych oraz zabrudzenia. Ponadto dodatkowe zagrożenie stanowią glony, mchy oraz porosty.

Zdecydowałeś się na remont mieszkania w kamienicy? Zacznij od przygotowania planu działania prac remontowych. W pierwszej kolejności oszacuj zakres zmian oraz posiadane środki finansowe. Jeśli chodzi o generalny remont starego domu z cegły, zacznij od prac demontażowych, które obejmować będą m.in. usunięcie starej podłogi i płytek oraz ewentualne wyburzanie ścian. Następnie będziesz mógł przystąpić do wymiany instalacji elektrycznej, hydraulicznej i gazowej. Dopiero po wymianie przestarzałych rur i przewodów możesz rozpocząć modernizację ścian, kładzenie nowych podłóg oraz finalizację innych prac wykończeniowych.

Na naszej stronie znajdziesz sprawdzone ekipy, które na czas zrealizują każde zlecenie. Specjaliści przeprowadzą kompleksowe roboty w zakresie: ocieplania, tynkowania, naprawiania uszkodzeń oraz malowania ścian odpowiednio dopasowaną farbą. Ponadto, dzięki możliwości złożenia zlecenia możesz wybierać spośród specjalistów doświadczonych w pracy przy obiektach zabytkowych. Będziesz mieć wtedy pewność, iż fachowcy zadbają o każdy detal architektoniczny. Sprawdź nasz ranking najlepszych specjalistów od remontów domów. Pamiętaj, że na naszej stronie znajdziesz też fachowców od remontów mieszkań.

Sprawdź najlepszych specjalistów od remontów budynków w Sosnowcu

Solutionis Marek Skałbania

26 opinii
Remonty domów i kamienic Sosnowiec

Jeśli poszukujesz ceny usług względem jakości wykonania to eksperci z Solutionis Marek Skałbania perfekcyjnie pasują do Twojego zlecenia. Zaledwie jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnej propozycji - zobacz!

Pierwszorzędne Remonty Domu Sosnowiec

2 opinie
Kraft-Kol - Pierwszorzędne Remonty Domu Sosnowiec

Zaufaj specjalistom w dziedzinie remontów domu i zatrudnij Kraft-Kol. Dokładność z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli najbardziej wymagających. Nie czekaj - zatelefonuj i otrzymaj niewiążącą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

Porządne Remonty Kamienic Sosnowiec

2 opinie
GOLD - CAR PAULINA CIBOROWSKA - Porządne Remonty Kamienic Sosnowiec

W dalszym ciągu potrzebujesz specjalisty od remontów kamienic? Wykorzystaj doświadczenie GOLD - CAR PAULINA CIBOROWSKA. Napisz w krótkim formularzu czego potrzebujesz, aby otrzymać dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Secuservice Sp. z o. o.

2 opinie
Secuservice Sp. z o. o. - Perfekcyjne Remonty Starych Domów Sosnowiec

Jeśli w dalszym ciągu szukasz dobrej firmy od remontów starych domów to skorzystaj z kwalifikacji Secuservice Sp. z o. o.. Sosnowiec to dominujący rejon ich codziennej aktywności. Skontaktuj się z nimi od razu, aby uzyskać więcej informacji.

Doskonała Przebudowa Starych Domów

2 opinie
MB Majkel White - Doskonała Przebudowa Starych Domów Sosnowiec

Gdy potrzebujesz dobrej ekipy remontowej od przebudowy starych domów to skorzystaj z wykwalifikowanej kadry MB Majkel White. Podejmij decyzję od razu - skontaktuj się i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która spełni Twoje wymagania.

Rewelacyjne Remonty Domów w Sosnowcu

4 opinie
DARKTECH - Rewelacyjne Remonty Domów w Sosnowcu

Oczaruje Cię fachowe działanie DARKTECH w rejonie Sosnowca. Ta firma remontowo budowlana ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację remontów domów wykonają błyskawicznie. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Reditum

24 opinie
Reditum - Solidne Remonty Starych Domów Sosnowiec

Na wypadek jeśli wciąż szukasz ekspertów od remontów starych domów to wykorzystaj doświadczenie Reditum. Sosnowiec to główny obszar ich działania. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnej propozycji - sprawdź!

Gregbud

4 opinie
Gregbud - Staranni Remonty Piwnic Sosnowiec

Chcesz znaleźć solidnego profesjonalistę do realizacji swoich planów? Gregbud jest na to skuteczną metodą. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy, aby otrzymać dopasowaną ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

Anna Czapla

3 opinie
Anna Czapla - Najlepsze Remonty Domów Drewnianych Sosnowiec

Uwierz fachowcom w dziedzinie remontów domów drewnianych i zatrudnij Anna Czapla. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, usatysfakcjonuje wszystkich. Chwyć za telefon i skontaktuj się, a otrzymasz ofertę, która na pewno zrobi na Tobie dobre wrażenie.

RENOVATION Rafał Wesołowski

2 opinie
RENOVATION Rafał Wesołowski - Świetni Remonty Piwnic Sosnowiec

Gdy potrzebujesz świetnej ekipy remontowej od remontów piwnic to skorzystaj z usług specjalistów z RENOVATION Rafał Wesołowski. Skontaktuj się jeszcze dzisiaj - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na remonty budynków w Sosnowcu (14)

Szukam firmy remontowej, 2500m², Sosnowiec

Ten Zlecający wciąż potrzebuje profesjonalistów od remontu budowlanego. Napisał zlecenie o treści - Szukam firmy remontowej, 2500m², chcąc skorzystać z doświadczenia ekspertów. Przedzwoń i dowiedz się więcej - nie pożałujesz.

2023-08-25 do 2023-09-02

 • Sosnowiec

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 1200m², Sosnowiec

Zapytanie o treści - Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 1200m² jest skierowane do eksperta, który świadczy swoje usługi na atrakcyjnych warunkach oraz skupia się na Klientach z rejonu Sosnowca i z sąsiednich miast. Podejmij decyzję od razu - zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą propozycję współpracy, która na pewno Ci się spodoba.

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Sosnowiec

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, 501-800m², Sosnowiec

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek biurowy Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie biurowe Liczba pięter do remontu: nie dotyczy Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone prace: okreś...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Sosnowiec

Zlecę remont budynku, 501-800m², Sosnowiec

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek biurowy Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie biurowe Liczba pięter do remontu: 3 Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone prace: określony zakre...

2023-08-16 do 2023-08-24

 • Sosnowiec

Zapytanie o remont budynku, 101-200m², Sosnowiec

Zleceniodawca napisał zlecenie o treści "Zapytanie o remont budynku, 101-200m²". Jako zaufany ekspert w dziedzinie remontu budowlanego wykonaj powierzone zadanie i przyjmij zlecenie. Umów się na rozmowę jak najszybciej, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2023-07-19 do 2023-07-27

 • Sosnowiec

Znakomita Ekipa Remontowa Sosnowiec

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: Remont stropów Liczba pięter do remontu: nie dotyczy Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: Remont ...

2023-07-14 do 2023-07-22

 • Sosnowiec

Zapotrzebowanie na remont budynku, do 100m², Sosnowiec

Jako znakomita ekipa remontowa oraz prawdziwi specjaliści, z którymi warto współpracować, gdyż masz doświadczenie w branży, odpowiedz na to zapytanie. Określ co możesz zaoferować, aby otrzymać dobrego Klienta.

2023-07-05 do 2023-07-13

 • Sosnowiec

Zapytanie o remont budynku, 500m², Sosnowiec

Odnaleźliśmy specjalnie dla Ciebie najlepsze ogłoszenie skierowane do ekipy remontowej,, które brzmi - Zapytanie o remont budynku, 500m². Jako Eksperci przeanalizuj i całościowo wykonaj zadanie. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, wybór Twojej firmy na pewno będzie dobrą decyzją.

2023-03-28 do 2023-04-05

 • Sosnowiec

Ekipa Remontowa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Remontowany budynek: budynek użyteczności publicznej Remontowane pomieszczenia: Remont placówek edukacyjnych Liczba pięter do remontu: 4 Powierzchnia budynku: 501-800m² Zlecone...

2023-03-23 do 2023-03-31

 • Sosnowiec

Solidny Remont Budowlany Sosnowiec

Remontowany budynek: budynek wielorodzinny Remontowane pomieszczenia: pomieszczenie biurowe Liczba pięter do remontu: 2 Powierzchnia budynku: 80m² Zlecone prace: generalny remont Rodzaj prac do wykonania: ocieplenie poddasza ...

2023-09-27 do 2023-10-05
dodano 2 dni temu

 • Będzin

Szukam firmy remontowej, 17m², Mysłowice

Remontowany budynek: Od dewelopera Remontowane pomieszczenia: Salon z aneksem kuchennym Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: 17m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: Przeniesienie ścian...

2023-06-22 do 2023-06-30

 • Mysłowice

Perfekcyjne Remonty Budynków Sosnowiec

Remontowany budynek: budynek użyteczności publicznej Remontowane pomieszczenia: słup podtrzymujący schody, balkon wejściowy do budynku, wykonanie rury spustowej Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: do 100m² Zlecon...

2023-07-04 do 2023-07-12

 • Siemianowice Śląskie

Potrzebna ekipa do wyremontowania budynku, do 100m², Siemianowice Śląskie

Remontowany budynek: obiekt handlowo-usługowy Remontowane pomieszczenia: wejście do budynku Liczba pięter do remontu: 1 Powierzchnia budynku: do 100m² Zlecone prace: określony zakres prac Rodzaj prac do wykonania: remont tara...

2023-08-09 do 2023-08-17

 • Siemianowice Śląskie

Staranny Remont Budowlany

Zlecenie o treści - Szukam firmy remontowej, 301-500m² jest zaadresowane do fachowca, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz koncentruje się na Klientach z Siemianowic Śląskich i z sąsiednich miast. Zapytaj o szczegóły, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaproponować.

2023-05-01 do 2023-05-09

 • Siemianowice Śląskie
Otrzymaj zlecenia dla Specjalistów od Remontów Budynków

Częste pytania o remontach domów i kamienic

Ile przeciętnie trwa remont domu lub kamienicy?

Remont domu lub kamienicy zależeć będzie przede wszystkim od zakresu planowanych prac budowlanych oraz ewentualnej przebudowy, która wydłuży czas realizacji zlecenia. Minimalny remont obejmujący wykonanie podstawowych napraw i modernizacji trwa około miesiąca. W przypadku skomplikowanych robót i wymiany instalacji czas może wydłużyć się nawet do pół roku. W przypadku remontu zabytkowej kamienicy należy wziąć pod uwagę decyzję konserwatora zabytków, który może wydać decyzję do 30 dni roboczych.

Czy każdy remont kamienicy należy zgłaszać do odpowiednich służb?

Nie ma obowiązku zgłaszania bieżących konserwacji, które polegają na wymianie jednych elementów na nowe. Natomiast zgodnie z definicją prawa budowlanego przed planowanym remontem kamienicy wpisanej do rejestru zabytków konieczne jest uzyskanie pozwolenia na budowę. O uzyskaniu stosownego dokumentu należy pamiętać między innymi przy zastąpieniu starej stolarki okiennej i drzwiowej, odnawianiu klatek schodowych, naprawach izolacji ścian fundamentowych oraz zmianach i modernizacjach pokrycia dachowego. Uzyskanie pozwolenia konieczne jest także przed malowaniem elewacji oraz wymianą instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej.

Ile kosztuje kompleksowe wyremontowanie domu?

Koszt modernizacji domu zależeć będzie nie tylko od zakresu planowanych prac budowlanych, ale także od lokalizacji, jakości użytych materiałów oraz ceny robocizny. Od wielu lat najdroższy pozostaje remont kuchni i łazienki. Ponadto najwięcej kosztuje wymiana instalacji, ocieplanie budynku, wymiana dachu oraz stolarki okiennej i drzwiowej. W zależności od metrażu oraz standardu wykończenia roboty te mogą kosztować od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Generalna modernizacja domu do 100 m2 może kosztować nawet od 50 do 120 tys. zł.

Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze ekipy do remontu domu?

Wybór odpowiedniej ekipy remontowej pozwoli uniknąć dodatkowego stresu oraz zaoszczędzić nasz czas i pieniądze. W pierwszej kolejności należy brać pod uwagę: umiejętności i doświadczenie specjalisty, opinie byłych klientów oraz posiadany przez fachowców sprzęt. Nowoczesne i sprawne urządzenia umożliwiają terminową realizację zleceń oraz zagwarantują wysoką jakość świadczonych usług. Jednocześnie na początku współpracy warto zadbać o dopełnienie wszelkich kwestii formalnych.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plSpecjaliści od Remontów Budynków złożą Ci bezpłatne oferty