Kategorie
Szukaj

Zbrojenie w Bieruniu

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
639 990 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Planując budowę zastanawiamy się nad wyborem wielu różnych materiałów i technologii. Istotne dla trwałości konstrukcji domu jest wykorzystanie metalowych prętów wzmacniających wylewki i stropy. Ze zbrojeniami mamy do czynienia przy robotach żelbetowych. W ich wyborze pomoże Ci nasz ranking najlepszych specjalistów od zbrojeń. Tutaj też przejrzysz aktualne zlecenia i jakie czynniki mają wpływ na wycenę usługi oraz jaki materiał jest najczęściej wykorzystywany przez firmy oferujące podobne usługi. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kiedy budujemy dom, musimy się liczyć z tym, że wiele etapów i decyzji będzie dla nas wyzwaniem i czymś kompletnie nowym. Należy pamiętać, że wiele kwestii technologicznych przy pracach żelbetowych, a nawet prawnych przez lata uległo zmianie. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem budowy czuwa kierownik budowy. Niemniej, także inwestor powinien wiedzieć na co zwrócić uwagę. Podstawowe etapy budowy, czyli fundamenty, ściany, zbrojenie stropu czy dach to szkielet, który sprawi, że dom będzie trwały, bezpieczny i funkcjonalny.

Roboty żelbetowe to bardzo szeroki dział robót budowlanych, które obejmują wiele różnych prac związanych ze zbrojeniami. W zależności od technologii wybranej do budowy domu, ich charakterystyka będzie się różnić. Do najważniejszych zaliczyć można:

 • zbrojenia fundamentówpłyt fundamentowych,
 • zbrojenia stropu,
 • zbrojenia schodów,
 • zbrojenia elementów konstrukcyjnych,
 • inne prace żelbetowe oraz zbrojenia kompozytowe.

Już pierwsze prace żelbetowe, a konkretnie zbrojenie fundamentów będą mieć gigantyczny wpływ na całą konstrukcję domu. Należy zadbać o jakość prętów użytych do zbrojenia, a także wykorzystać odpowiedni rodzaj użytego betonu. Tylko wykonanie fundamentów, zgodnie ze sztuką budowlaną będzie stanowić solidną podstawę dla budowy domu. Już pierwsze zbrojenia mogą wpłynąć na inne prace, takie jak wylewanie posadzek betonowych, budowa ścian, czy wybór technologii do wykonywania konstrukcji i poszycia dachu.

Prace żelbetowe i zbrojenie może wyglądać nieco inaczej przy każdej realizacji. Indywidualne projekty domów zakładają różny zakres prac przy żelbecie, takich jak: zbrojenie schodów, czy stropu. Rodzaj betonu, liczba prętów i grubość elementów żelbetowych musi być wybrana z pomocą ekspertów. Ich wiedza oraz odpowiednie obliczenia konstrukcyjne pozwolą na wybudowanie nieruchomości zgodnie ze sztuką budowlaną. Z pewnością nie jest to etap budowy, na którym można oszczędzać. Jakość zbrojeń i wykonania tak ważnych elementów konstrukcyjnych jak fundamenty czy stropy jest odczuwalna także podczas gruntownych prac remontowych. W przypadku źle wykonanych konstrukcji – koszt gruntownego remontu może znacznie wzrosnąć. Zbrojenie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną to inwestycja w bezpieczeństwo konstrukcji i trwałość budynku.

Sprawdź najlepszych zbrojarzy w Bieruniu

Concrete

6 opinii
Zbrojenie Bieruń

Wciąż poszukujesz dobrej firmy od stropu żelbetowego? Zaufaj wykwalifikowanym pracownikom Concrete. Będziesz zadowlony z efektów tej współpracy. Zapytaj o wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i przekonaj się co firma może zaoferować.

Najlepszy Żelbeton Bieruń

2 opinie
ARTEDOM ARTUR SZAREK - Najlepszy Żelbeton Bieruń

Jesteś zdania, że najlepszy żelbeton to nieproste zagadnienie? Nic bardziej mylnego - zbrojarze z tej firmy posłużą radą i znajdą spełniające Twoje oczekiwania rozwiązanie. Wybierz ich numer natychmiast po więcej szczegółów - nie pożałujesz.

BC Bud

13 opinii
BC Bud - Solidne Zbrojenie Rozproszone Bieruń

Jeśli szukasz rewelacyjnej jakości wykonywanych usług to specjaliści z BC Bud są dla Ciebie stworzeni. Gorąco zachęcamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

FUH MARIO-BUD

2 opinie
FUH MARIO-BUD - Profesjonalny Zbrojarz Bieruń

FUH MARIO-BUD oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy. Koncentruje się na Klientach z Bierunia i z sąsiednich miast. Szczegółową ofertę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, dlatego nie zwlekaj.

Doskonałej Jakości Konstrukcje Żelbetowe Bieruń

STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb, Ocieplenia - Doskonałej Jakości Konstrukcje Żelbetowe Bieruń

Jeszcze szukasz profesjonalistów od konstrukcji żelbetowych? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia STERMAR Mieszalnia Tynków i Farb Ocieplenia. Realizują oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zakład budowlany Marcin Hli

Zakład budowlany Marcin Hli - Doskonałej Jakości Strop Żelbetowy Bieruń

Zrealizowanie stropu żelbetowego będzie dziecinnie proste jeśli zatrudnisz tych pefekcjonistów. Zakład budowlany Marcin Hli ma indywidualne podejście do każdego klienta, które zachwyci nawet wyjątkowo wymagających. Realizują oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Fantastyczne Zbrojenie Rozproszone

Firma Budowlano Handlowa A&S Alojzy Socha - Fantastyczne Zbrojenie Rozproszone Bieruń

Wiele długich lat pracownicy firmy Firma Budowlano Handlowa AS Alojzy Socha świadczą usługi z zakresu zbrojenia rozproszonego, dzięki temu są stale gotowi obsłużyć każdego Klienta potrzebującego specjalistycznych umiejętności tych fachowców. Zarezerwuj termin!

Dobra Firma Zbrojarska

Hdkom Baron Łukasz - Dobra Firma Zbrojarska Bieruń

To jedna z najlepszych firm zbrojarskich zatrudniających zbrojarzy z tak dużym doświadczeniem, działających w miejscowości Bieruń i w całym powiecie. Konkretną wycenę otrzymasz po kontakcie.

Dobry Zbrojarz w Bieruniu

REFIT - Dobry Zbrojarz w Bieruniu

Zbrojenie rozproszone to życiowa pasja ekipy z firmy REFIT - są prawdziwymi ekspertami w fachu zbrojarza. Jeszcze dziś umów się z nimi na rozmowę.

Lewandowski - usługi remontowo budowlane

Lewandowski - usługi remontowo budowlane - Profesjonalny Strop Żelbetowy Bieruń

Jeżeli potrzebujesz dobrej firmy od stropu żelbetowego to powierz tę kwestię specjalistom z Lewandowski - usługi remontowo budowlane. Bieruń i okolice to główny obszar ich działania. Zapraszamy do zadawania pytań - nie będziesz żałować.

Aktualne zlecenia na roboty żelbetowe w Bieruniu (16)

Zlecę prace żelbetowe, 121m², Bieruń

Przygotowanie żelbetonu z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Zlecę prace żelbetowe, 121m². Odpowiedz na nie jako perfekcjonista mający doświadczenie w branży, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Otrzymaj propozycję, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Bieruń

Staranne Prace Zbrojarskie Bieruń

Rodzaj prac: kompleksowa budowa obiektu w technologii żelbetowej Rodzaj obiektu: sala gimastyczna Powierzchnia prac: 301-500m² Materiał dostarcza: wykonawca Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 3 miesięcy...

2024-02-21 do 2024-02-29

 • Chełm Śląski

Rewelacyjne Prace Zbrojarskie

Wykonanie prac zbrojarskich z tego zlecenia będzie banalnie łatwe. Zlecenie ma treść - Dam zlecenie na do wykonania dwa zbiorniki żelbetowe, 301-500m². Odpowiedz na nie jako specjalista mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które zaspokoi najbardziej wymagających. Jeśli chcesz poznać szczegółowe informacje skontaktuj się jeszcze dziś - to Ci się opłaci.

2023-10-20 do 2023-10-28

 • Imielin

Doskonałe Konstrukcje Żelbetowe Bieruń

Rodzaj prac: wykonanie płyty żelbetowej Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: 101-200m² Materiał dostarcza: wykonawca Termin rozpoczęcia prac: w ciągu 6 miesięcy...

2023-12-12 do 2023-12-20

 • Oświęcim

Konstrukcje Żelbetowe

Rodzaj prac: kompleksowa budowa obiektu w technologii żelbetowej Rodzaj obiektu: budynek wielorodzinny Powierzchnia prac: 1500m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Informacje dodatkowe: Zlecę prace zbrojarskie, ciesielsko-szalu...

2023-11-20 do 2023-11-28

 • Oświęcim

Firma do prac żelbetowych, do 100m², Tychy

Rodzaj prac: Docieplenie Rodzaj obiektu: dom jednorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Materiał dostarcza: do uzgodnienia Informacje dodatkowe: Potrzebuje odebrać prace ocieplenia domu po firmie. Termin rozpoczęcia prac: najb...

2024-04-08 do 2024-04-16

 • Tychy

Zapytanie o roboty żelbetowe, ok. 200m3 betonu, 14t zbrojenia, Tychy

Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przemysłowy Powierzchnia prac: 750m² Materiał dostarcza: Wykonawca Infor...

2024-04-03 do 2024-04-11

 • Tychy

Zapotrzebowanie na prace żelbetowe, 750m², Tychy

Wybranie tego Klienta da Ci same korzyści i na pewno Klient, który napisał - "Zapotrzebowanie na prace żelbetowe, 750m²", nie będzie żałował współpracy z profesjonalistą takim, jak Ty. Poproś o więcej informacji, stwórz dopasowaną ofertę i udowodnij co możesz zaoferować.

2024-03-11 do 2024-03-19

 • Tychy

Dam zlecenie na budowę obiektu żelbetowego, 8062m², Tychy

Przygotowanie konstrukcji żelbetowych z tego zlecenia będzie dziecinnie proste. Zapytanie ma treść - Dam zlecenie na budowę obiektu żelbetowego, 8062m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający profesjonalne podejście do każdego zlecenia, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Umów się na rozmowę od razu, aby dopasować ofertę do wymagań.

2024-01-10 do 2024-01-18

 • Tychy

Zapytanie o prace żelbetowe, 201-300m², Mysłowice

Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, wykonanie płyty żelbetowej, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: dom szeregowy Powierzchnia prac: 201-300m² Materiał dostarcza: zleceniodawca Termin rozpoczęcia prac: najbl...

2024-03-06 do 2024-03-14

 • Mysłowice

Zapytanie o budowę stropów żelbetowych, do 100m², Włosienica

Ten Klient nadal poszukuje specjalisty od konstrukcji żelbetowych. Napisał ogłoszenie o treści - Zapytanie o budowę stropów żelbetowych, do 100m², chcąc powierzyć tę kwestię specjalistom. Ustal pasujący termin od razu i na własne oczy przekonaj się, że warto!

2023-12-22 do 2023-12-30

 • Włosienica

Najlepsze Prace Żelbetowe Bieruń

Zachwyć tego Zlecającego profesjonalnym działaniem w miejscowości Pszczyna. Jako znana firma zbrojarska podejmij się zlecenia o treści "Zlecenie na wykonanie fundamentów żelbetowych, wykonanie płyty żelbetowej, 301-500m²" i zapewnij, że realizacja prac żelbetowych zostanie wykonana dokładnie. Ledwie chwila dzieli Cię od uzyskania atrakcyjnego zlecenia - zobacz!

2024-02-14 do 2024-02-22

 • Pszczyna

Dobrzy Zbrojarze Bieruń

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, wykonanie płyty żelbetowej, budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: obiekt handlowo-usługowy lub przem...

2024-03-07 do 2024-03-15

 • Pszczyna

Zbrojarze

Jako jedna z najlepszych firm zbrojarskich zatrudniających zbrojarzy z tak dużym doświadczeniem działasz w miejscowości Pszczyna i w całym powiecie? Jesteś najlepiej dopasowanym kandydatem do tego zapytania. Napisz krótko jaką ofertą dysponujesz, aby otrzymać dobrego Zleceniodawcę.

2023-11-21 do 2023-11-29

 • Pszczyna

Staranny Żelbeton Bieruń

Ten Klient jest zdania, że staranny żelbeton to skomplikowany temat. Wysłał zapytanie o treści "Zlecę prace żelbetowe, 221m²". Daj znać temu Zleceniodawcy, by nie tracił czasu i jako zbrojarz poradzisz mu i znajdziesz dostosowane do wymagań Klienta rozwiązanie. Nie trać czasu - skontaktuj się z nim, aby przesłać ofertę.

2023-11-07 do 2023-11-15

 • Pszczyna

Prace Żelbetowe

Chcesz znaleźć Klienta jako solidny specjalista? Twoja firma to najlepsze rozwiązanie dla autora zapytania z Jaworzna. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Umów się na rozmowę już teraz i prześlij ofertę.

2024-03-11 do 2024-03-12

 • Jaworzno
Otrzymaj zlecenia dla Zbrojarzy

Częste pytania o robotach żelbetowych

Czy zbrojenia można spawać?

Zbrojenia wykonuje się z wysokiej jakości prętów zbrojeniowych. Bardzo często konieczne jest zespolenie ich ze sobą. Na współczesnych budowach spawanie prętów zbrojeniowych jest częstą praktyką. Aby spojenia były wytrzymałe, powinny spełniać normy i być wykonane przez doświadczonego spawacza. W ten sposób zespolone ze sobą pręty mogą być wykorzystane do takich prac jak: zbrojenie płyt fundamentowych czy zbrojenie kompozytowe.

Warto wiedzieć, że pręty zbrojeniowe powinny być łączone na zakładkę przy użyciu spawarek ręcznych lub półautomatycznych. Najbezpieczniejszymi metodami spawania prętów zbrojeniowych jest spawanie w osłonie gazowej CO2 i spawanie elektrodami otulonymi. Przestrzegając zasad sztuki budowlanej, można spawać zbrojenia. Należy jednak pamiętać, żeby robić to w kontrolowanych warunkach. Spawanie na deszczu może źle wpłynąć na jakość spojeń, a tym samym osłabić wytrzymałość zbrojenia.

Do jakich typów konstrukcji nadaje się żelbet?

Konstrukcje żelbetowe są powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie. Są to konstrukcje z betonu posiadające zbrojenia z prętów stalowych. W tej technologii sztywność i nośność konstrukcji zależna jest od współpracy betonu i stali. Żelbet jest szeroko wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym, ale także do budowy dróg i mostów. Sprawdza się w inwestycjach, gdzie kluczowa jest duża wytrzymałość materiałów. Stąd jego powszechne użycie niemal we wszystkich typach projektów budowlanych i inżynieryjnych.

Jakich materiałów się używa do zbrojenia?

Zbrojenie może być wykonane zarówno w deskowaniu, jak i w szkielecie zbrojeniowym. W zależności od projektu mogą być materiały wykorzystane do zbrojenia. Z zasady jednak do zbrojenia używa się stalowe prętów. Pręty klasy A-III i A-IIIN wykorzystywane są do konstrukcji nośnych. Z kolei pręty A-0 i A-I stosuje się w konstrukcjach pomocniczych.

Do zbrojenia można użyć także siatek zatapianych w betonie czyli siatkobetonu lub drutów. Przy wykonywaniu zbrojenia konieczne jest przestrzeganie norm dotyczących rozstawienia prętów, ich gęstości oraz ułożenia. Konieczne jest także zabezpieczenie prętów przed przemieszczaniem się. Zgodne z obliczeniami inżynieryjnymi i normami musi być także rodzaj betonu, którym zalewamy zbrojenia.

Jakie są zalety stosowania zbrojenia w materiale?

Zbrojenia kompozytowe są bardzo powszechnie wykorzystywane podczas budowy. Mają one bardzo znaczący wpływ na właściwości materiałów. Konieczne jest, aby uzyskać odpowiednie parametry fundamentów, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Warto pamiętać, że beton wykorzystywany w budownictwie jest materiałem o wielu zaletach. Niemniej, stosowany samodzielnie jest dość kruchy. Z tego względu niezbędne jest zbrojenie elementów wykonywanych z betonu: fundamentów,schodów czy stropów. Prawidłowo wykonane zbrojenie wykonane przy pomocy prętów zbrojeniowych o odpowiedniej grubości i rozmieszczeniu, znacznie zwiększą trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plZbrojarze złożą Ci bezpłatne oferty