Kategorie
Szukaj

Zbrojenie w Warszawie

 • Firmy same złożą Ci oferty - Za Darmo
 • Oszczędzisz czas i nawet 30% pieniędzy!
 • Będziemy Cię informować o zleceniach
 • Zyskasz nowych Klientów dla Firmy
653 351 zarejestrowanych wykonawców
4.97 średnia ocena wszystkich wykonawców
6 minut czas oczekiwania
na pierwsze zgłoszenie

Planując budowę zastanawiamy się nad wyborem wielu różnych materiałów i technologii. Istotne dla trwałości konstrukcji domu jest wykorzystanie metalowych prętów wzmacniających wylewki i stropy. Ze zbrojeniami mamy do czynienia przy robotach żelbetowych. W ich wyborze pomoże Ci nasz ranking najlepszych specjalistów od zbrojeń. Tutaj też przejrzysz aktualne zlecenia i jakie czynniki mają wpływ na wycenę usługi oraz jaki materiał jest najczęściej wykorzystywany przez firmy oferujące podobne usługi. Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Kiedy budujemy dom, musimy się liczyć z tym, że wiele etapów i decyzji będzie dla nas wyzwaniem i czymś kompletnie nowym. Należy pamiętać, że wiele kwestii technologicznych przy pracach żelbetowych, a nawet prawnych przez lata uległo zmianie. Nad bezpieczeństwem i prawidłowym przebiegiem budowy czuwa kierownik budowy. Niemniej, także inwestor powinien wiedzieć na co zwrócić uwagę. Podstawowe etapy budowy, czyli fundamenty, ściany, zbrojenie stropu czy dach to szkielet, który sprawi, że dom będzie trwały, bezpieczny i funkcjonalny.

Roboty żelbetowe to bardzo szeroki dział robót budowlanych, które obejmują wiele różnych prac związanych ze zbrojeniami. W zależności od technologii wybranej do budowy domu, ich charakterystyka będzie się różnić. Do najważniejszych zaliczyć można:

 • zbrojenia fundamentówpłyt fundamentowych,
 • zbrojenia stropu,
 • zbrojenia schodów,
 • zbrojenia elementów konstrukcyjnych,
 • inne prace żelbetowe oraz zbrojenia kompozytowe.

Już pierwsze prace żelbetowe, a konkretnie zbrojenie fundamentów będą mieć gigantyczny wpływ na całą konstrukcję domu. Należy zadbać o jakość prętów użytych do zbrojenia, a także wykorzystać odpowiedni rodzaj użytego betonu. Tylko wykonanie fundamentów, zgodnie ze sztuką budowlaną będzie stanowić solidną podstawę dla budowy domu. Już pierwsze zbrojenia mogą wpłynąć na inne prace, takie jak wylewanie posadzek betonowych, budowa ścian, czy wybór technologii do wykonywania konstrukcji i poszycia dachu.

Prace żelbetowe i zbrojenie może wyglądać nieco inaczej przy każdej realizacji. Indywidualne projekty domów zakładają różny zakres prac przy żelbecie, takich jak: zbrojenie schodów, czy stropu. Rodzaj betonu, liczba prętów i grubość elementów żelbetowych musi być wybrana z pomocą ekspertów. Ich wiedza oraz odpowiednie obliczenia konstrukcyjne pozwolą na wybudowanie nieruchomości zgodnie ze sztuką budowlaną. Z pewnością nie jest to etap budowy, na którym można oszczędzać. Jakość zbrojeń i wykonania tak ważnych elementów konstrukcyjnych jak fundamenty czy stropy jest odczuwalna także podczas gruntownych prac remontowych. W przypadku źle wykonanych konstrukcji – koszt gruntownego remontu może znacznie wzrosnąć. Zbrojenie wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną to inwestycja w bezpieczeństwo konstrukcji i trwałość budynku.

Sprawdź najlepszych zbrojarzy w Warszawie

Pierwszorzędne Roboty Żelbetowe Warszawa

40 opinii
Zbrojenie Warszawa

Chcesz znaleźć wartego zaufania profesjonalistę do realizacji swoich planów? IS BUD z Warszawy jest na to najlepszym rozwiązaniem. Spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających Klientów, dlatego są świetnym wyborem.

Staranne Prace Zbrojarskie

24 opinie
KDM CONSTRUCTION Sp. z o.o. - Staranne Prace Zbrojarskie Warszawa

Uwierz na słowo specjalistom w dziedzinie prac zbrojarskich i zatrudnij KDM CONSTRUCTION Sp. z o.o.. Perfekcja z jaką wykonują powierzone im zadania, zachwyci najbardziej wymagających. Szczegółową wycenę możesz otrzymać jeszcze dzisiaj, więc nie trać czasu.

MALI budownictwo Michał Pelak

6 opinii
MALI budownictwo Michał Pelak - Perfekcyjne Zbrojenie Rozproszone Warszawa

Sprawdź firmę MALI budownictwo Michał Pelak jeśli poszukujesz właściwych ludzi do perfekcyjnego zbrojenia rozproszonego w miejscowości Warszawa lub sąsiednim mieście. Jeszcze dzisiaj skontaktuj się z nimi, aby uzyskać więcej informacji.

Solidna Firma Zbrojarska

8 opinii
Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o. - Solidna Firma Zbrojarska Warszawa

Zachwyci Cię sprawne działanie Budujemy Dla Ciebie Sp. z o.o. w miejscowości Warszawa. Ta firma zbrojarska ma sprawnych pracowników, więc możesz być pewny, że realizację konstrukcji żelbetowych zakończą błyskawicznie. Przedzwoń, aby otrzymać ofertę.

Porządne Prace Żelbetowe w Warszawie

2 opinie
HOLBUD Sp. z o.o. - Porządne Prace Żelbetowe w Warszawie

Myślisz, że porządne prace żelbetowe to nieprosty temat? Nic bardziej mylnego - profesjonaliści z HOLBUD Sp. z o.o. pomogą Ci i znajdą dopasowne rozwiązanie. Zdecyduj się szybko - skontaktuj się i otrzymaj wstępną wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

Solidne Roboty Żelbetowe

3 opinie
Correction Sp. z o.o. - Solidne Roboty Żelbetowe Warszawa

Uwierz specjalistom w dziedzinie robót żelbetowych i zatrudnij Correction Sp. z o.o.. Precyzja z jaką wykonują powierzone im zadania, zadowoli wszystkich. Zadzwoń i otrzymaj niezobowiązującą wycenę, która na pewno Ci się spodoba.

LABOR SP. Z O.O.

2 opinie
LABOR SP. Z O.O. - Doskonałe Prace Zbrojarskie Warszawa

Wciąż szukasz profesjonalistów od prac zbrojarskich? Zaufaj doświadczeniu LABOR SP. Z O.O.. Nie zwlekaj - zadzwoń i otrzymaj niewiążącą ofertę, która spełni Twoje wymagania.

Pierwszorzędna Firma Zbrojarska Warszawa

1 opinia
PSM Construction Sp. z o.o. - Pierwszorzędna Firma Zbrojarska Warszawa

Ta pierwszorzędna firma zbrojarska to prawdziwi specjaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają wieloletnie doświadczenie. Ustal pasujący termin już teraz i na własne oczy przekonaj się, że warto!

Doskonałej Jakości Prace Żelbetowe

1 opinia
engineer-bud - Doskonałej Jakości Prace Żelbetowe Warszawa

Według Ciebie doskonałej jakości prace żelbetowe to skomplikowany temat? W takim razie nie trać czasu - profesjonaliści z engineer-bud poradzą Ci i znajdą dostosowane do Twoich potrzeb rozwiązanie. Napisz w krótkim formularzu na czym Ci zależy i otrzymaj dobrą ofertę spełniającą Twoje oczekiwania.

MATUI Jerzy Błoński

2 opinie
MATUI Jerzy Błoński - Dobry Zbrojarz Warszawa

Ten dobry zbrojarz pasjonuje się tym tematem od dzieciństwa i jest specjalistą stale przygotowanym do współpracy przy nowym zleceniu - MATUI Jerzy Błoński to doskonały zawodowiec dla Ciebie. Skontaktuj się z nimi już teraz, a otrzymasz dopasowaną ofertę.

Aktualne zlecenia na roboty żelbetowe w Warszawie (62)

Pierwszorzędne Prace Żelbetowe Warszawa

Jeżeli wciąż jako dobra firma od prac żelbetowych poszukujesz zleceń to poznaj szczegóły zlecenia o treści - Firma do prac żelbetowych, 7000m². Prowadząc firmę jako od lat działający na rynku przedsiębiorca z pewnością dowiedziesz Klientowi jak nie mająca konkurencji jest Twoja oferta. Dzięki temu, że realizujesz oczekiwania najbardziej wymagających Klientów, jesteś świetnym wyborem.

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Zapytanie o szalunki, schody, budowę ścian, budowę stropów, 201-500 m², Warszawa

Wykonanie prac zbrojarskich z tego zlecenia będzie przyjemnością. Zlecenie ma treść - Zapytanie o szalunki, schody, budowę ścian, budowę stropów, 201-500 m². Odpowiedz na nie jako ekspert mający indywidualne podejście do każdego Klienta, które usatysfakcjonuje najbardziej wymagających. Ustal pasujący termin od razu!

2024-07-16 do 2024-07-24
dodano 5 dni temu

 • Warszawa

Zlecę prace żelbetowe, 600m², Warszawa

Rodzaj prac: schody, Wykonanie szyby windowego Rodzaj budynku: użyteczności publicznej Powierzchnia prac: 600m² Orientacyjna data: 02.09.2024...

2024-07-15 do 2024-07-23
dodano 6 dni temu

 • Warszawa

Roboty Żelbetowe Warszawa

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: stropy Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 4000m² Informacje dodatkowe: Zlecimy wykonanie stropów monolitycznych o łącznej powierzchni 4000 m2. Wyl...

2024-07-11 do 2024-07-19

 • Warszawa

Dobra Firma Zbrojarska Warszawa

Jako dobra firma zbrojarska oraz prawdziwi profesjonaliści, z którymi opłaca się podjąć współpracę, gdyż mają doświadczenie, złóż ofertę w odpowiedzi na potrzebę tego Klienta. Zapytaj o szczegóły, dopasuj ofertę do potrzeb Zlecającego i zaprezentuj co masz do zaoferowania.

2024-07-09 do 2024-07-17

 • Warszawa

Perfekcyjny Żelbeton Warszawa

Rodzaj prac: wykonanie płyty żelbetowej, ściany Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: Prace żelbetowe dla cieśli; rozliczenia godzinowe; praca zapewniona na 1,5 roku; praca w Płocku Te...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Warszawa

Perfekcyjny Żelbeton

Olśnij Zleceniodawcę sprawnym działaniem w miejscowości Warszawa. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma zbrojarska podejmij się zlecenia o treści "Zapytanie o wykonanie szachtów windowych, 3,5 piętra" i zapewnij, że realizacja żelbetonu zostanie wykonana z należytą uwagą. Zdecyduj się od razu - zatelefonuj i otrzymaj prośbę o wycenę, która Cię usatysfakcjonuje.

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Warszawa

Zapytanie o budowę stropów, do 100m², Warszawa

Rodzaj prac: stropy Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia prac: do 100m² Informacje dodatkowe: podstawowa rzecz wieniec długości 15 m od podwórka plus 2x4 metry po obu bokach plus podniesienie kondygnacji poddasze 100m2 T...

2024-07-08 do 2024-07-16

 • Warszawa

Dam zlecenie na roboty żelbetowe, 501-800 m², Warszawa

Rodzaj prac: szalunki, zbrojenia, fundamenty, wykonanie płyty żelbetowej, stropy Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia prac: 501-800 m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Warszawa

Konstrukcje Żelbetowe Warszawa

Olśnij tego Klienta sprawnym działaniem w miejscowości Warszawa. Jako posiadająca wykwalifikowanych pracowników firma zbrojarska podejmij się zlecenia o treści "Zapytanie o prace żelbetowe, do 100m²" i pokaż, że realizacja konstrukcji żelbetowych zostanie wykonana błyskawicznie. Chwyć za telefon, skontaktuj się i prześlij ofertę, która z całą pewnością będzie godna uwagi Klienta.

2024-07-04 do 2024-07-12

 • Warszawa

Perfekcyjne Prace Żelbetowe

Rodzaj prac: płyta fund, chudy beton, płyty stropowe, ściany żelbetowe, schody biegi spoczniki, słupy, balkony Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia prac: 1201-1500m² Orientacyjna data: 20.08.2024...

2024-07-04 do 2024-07-08

 • Warszawa

Firma do prac żelbetowych, 501-800 m², Warszawa

Rodzaj prac: zbrojenia, schody, fundamenty, wykonanie płyty żelbetowej, ściany, stropy Rodzaj budynku: wielorodzinny Powierzchnia prac: 501-800 m² Termin skorzystania z oferty: w ciągu miesiąca...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Warszawa

Dobrzy Zbrojarze

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: zbrojenia Rodzaj budynku: handlowo-usługowy Powierzchnia prac: 8000m² Informacje dodatkowe: Do wbudowania 420 ton zbrojenia. Budynek magazynowy, komórki na wynajem ...

2024-07-03 do 2024-07-11

 • Warszawa

Zapytanie o budowę stropów żelbetowych, 101-200m², Warszawa

Zapytanie o treści - Zapytanie o budowę stropów żelbetowych, 101-200m² jest skierowane do eksperta, który oferuje swoje usługi wykorzystując najnowsze trendy na rynku oraz skupia się na Klientach z Warszawy oraz przyległych powiatów. Gorąco zachęcamy do kontaktu.

2024-06-27 do 2024-07-05

 • Warszawa

Zlecę prace żelbetowe, 101-200m², Warszawa

Zlecenie o treści - Zlecę prace żelbetowe, 101-200m² jest skierowane do specjalisty, który oferuje swoje usługi zapewniając bezpłatne konsultacje na temat możliwych opcji współpracy oraz skupia się na Klientach z Warszawy oraz przyległych powiatów. Umów się na rozmowę od razu, aby uzyskać szczegółowe informacje.

2024-06-24 do 2024-07-02

 • Warszawa

Dam zlecenie na roboty żelbetowe, 800m², Warszawa

Pragniesz znaleźć zlecenie do wykonania jako godny zaufania specjalista? Twoja firma to świetna okazja dla autora zapytania. Pomóż zrealizować mu zlecenie. Tylko jeden telefon dzieli Cię od uzyskania świetnego zlecenia - zadzwoń!

2024-06-20 do 2024-06-28

 • Warszawa

Solidne Prace Żelbetowe

Rodzaj współpracy: Firma potrzebuje Podwykonawcy Rodzaj prac: wykonanie fundamentów żelbetowych, budowa ścian żelbetowych, budowa stropów żelbetowych Rodzaj obiektu: budynek użyteczności publicznej lub biurowy Powierzchnia prac...

2024-06-17 do 2024-06-25

 • Warszawa

Doskonałe Prace Żelbetowe

Zlecający napisał zlecenie o treści "Zlecę prace żelbetowe, do 100m²". Jako rzetelny ekspert w dziedzinie prac żelbetowych daj się zatrudnić i przyjmij zlecenie. Przez to, że realizujesz oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów, Twoja firma to doskonały wybór.

2024-06-14 do 2024-06-22

 • Warszawa
Otrzymaj zlecenia dla Zbrojarzy

Częste pytania o robotach żelbetowych

Czy zbrojenia można spawać?

Zbrojenia wykonuje się z wysokiej jakości prętów zbrojeniowych. Bardzo często konieczne jest zespolenie ich ze sobą. Na współczesnych budowach spawanie prętów zbrojeniowych jest częstą praktyką. Aby spojenia były wytrzymałe, powinny spełniać normy i być wykonane przez doświadczonego spawacza. W ten sposób zespolone ze sobą pręty mogą być wykorzystane do takich prac jak: zbrojenie płyt fundamentowych czy zbrojenie kompozytowe.

Warto wiedzieć, że pręty zbrojeniowe powinny być łączone na zakładkę przy użyciu spawarek ręcznych lub półautomatycznych. Najbezpieczniejszymi metodami spawania prętów zbrojeniowych jest spawanie w osłonie gazowej CO2 i spawanie elektrodami otulonymi. Przestrzegając zasad sztuki budowlanej, można spawać zbrojenia. Należy jednak pamiętać, żeby robić to w kontrolowanych warunkach. Spawanie na deszczu może źle wpłynąć na jakość spojeń, a tym samym osłabić wytrzymałość zbrojenia.

Do jakich typów konstrukcji nadaje się żelbet?

Konstrukcje żelbetowe są powszechnie stosowane we współczesnym budownictwie. Są to konstrukcje z betonu posiadające zbrojenia z prętów stalowych. W tej technologii sztywność i nośność konstrukcji zależna jest od współpracy betonu i stali. Żelbet jest szeroko wykorzystywany w budownictwie mieszkaniowym, ale także do budowy dróg i mostów. Sprawdza się w inwestycjach, gdzie kluczowa jest duża wytrzymałość materiałów. Stąd jego powszechne użycie niemal we wszystkich typach projektów budowlanych i inżynieryjnych.

Jakich materiałów się używa do zbrojenia?

Zbrojenie może być wykonane zarówno w deskowaniu, jak i w szkielecie zbrojeniowym. W zależności od projektu mogą być materiały wykorzystane do zbrojenia. Z zasady jednak do zbrojenia używa się stalowe prętów. Pręty klasy A-III i A-IIIN wykorzystywane są do konstrukcji nośnych. Z kolei pręty A-0 i A-I stosuje się w konstrukcjach pomocniczych.

Do zbrojenia można użyć także siatek zatapianych w betonie czyli siatkobetonu lub drutów. Przy wykonywaniu zbrojenia konieczne jest przestrzeganie norm dotyczących rozstawienia prętów, ich gęstości oraz ułożenia. Konieczne jest także zabezpieczenie prętów przed przemieszczaniem się. Zgodne z obliczeniami inżynieryjnymi i normami musi być także rodzaj betonu, którym zalewamy zbrojenia.

Jakie są zalety stosowania zbrojenia w materiale?

Zbrojenia kompozytowe są bardzo powszechnie wykorzystywane podczas budowy. Mają one bardzo znaczący wpływ na właściwości materiałów. Konieczne jest, aby uzyskać odpowiednie parametry fundamentów, stropów i innych elementów konstrukcyjnych.

Warto pamiętać, że beton wykorzystywany w budownictwie jest materiałem o wielu zaletach. Niemniej, stosowany samodzielnie jest dość kruchy. Z tego względu niezbędne jest zbrojenie elementów wykonywanych z betonu: fundamentów,schodów czy stropów. Prawidłowo wykonane zbrojenie wykonane przy pomocy prętów zbrojeniowych o odpowiedniej grubości i rozmieszczeniu, znacznie zwiększą trwałość i wytrzymałość konstrukcji.

Copyright © 2004-2019 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa, w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
Portal Budowlany - Ekspertbudowlany.plZbrojarze złożą Ci bezpłatne oferty